Odstránenie graffitov

Odstránenie graffitov

Kvalitné odstránenie graffitov

Pri odstránenie graffitov z povrchov neošetrených antigraffitovým náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffitov zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí ani pri opakovaných pokusoch odstrániť. Pri štruktúrovaných fasádach a omietkach treba podotknúť, že ak odstraňujeme graffity z neošetreného povrchu, je úspešnosť 60 – 90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Preto je potrebné si fasádnu farbu nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa. Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Odstraňovanie graffitov nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené, ak klesne vonkajšia teplota pod 10°C. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffity pri týchto teplotách nepribúdajú.

odstránenie graffitov

A SERVIS LIPKA s.r.o. je jediná firma s komplexným servisom na odstránenie graffitov, antigrafitovej ochrany a plný servis odstránenia graffitov s našou AGO. Svoje služby ponúka v Českej republike, na Slovensku a v Rakúsku. Naša medzinárodná firma ponúka služby odstránenie grafitov, ochranu proti grafitovému znečisteniu a vandalizmu, antigraffiti náterov, anti graffiti nástrekov, ochrany a účinnej obrany proti spreyerom a pouličnému umeniu, v systéme budovy bez graffitového znečistenia, stop sprejerstva, stop sprejom, odstránenia graffitov , čistenia grafitov, stop nedovoleným graffitom účinnou prevenciou, kvalitnej antigrafitovej ochrany a rýchleho a včasného odstraňovania aj najmenšieho graffitového znečistenia ihneď, strhnutia a odstránenia nezákonného vylepenia a plagátov.

Antigrafitový náter

Antigrafitový náter je nanášaný v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ho môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú AGO sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Nanášanie antigraffitového náteru je proces, pri ktorom je potrebné mať vonkajšie klimatické podmienky nad +10° C. Poskytujeme najlacnejšie cenu v Českej republike a to od 4 €/m². Pri hladkých plochách nanášame zvyčajne 3 vrstvy, ale u štruktúrovaných a pórovitých povrchoch je nutné naniesť 6 – 12 vrstiev. AGO možno aplikovať aj na marmolit, a to vo 3 – 5 vrstvách v cene do 20 €/m². Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. ako jediná na Slovensku garantuje funkčnosť ochrany za bezkonkurenčne a najlacnejšiu cenu. Odstránenie z ošetrených povrchov je nekomplikované a vždy so 100% výsledkom. Graffity odstránime a potom nanesieme tzv. jednorazový náter Bellizoni, ktorý docieli to, že je ochrana zachovaná a znásobená tak, že jej funkčnosť vydrží až 6 rokov a znesie viac. Ak vykonáme anti graffiti náter alebo nástrek na Vašej budove, sme schopní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike, no už aj v Rakúsku odstrániť graffity do 14 dní v akomkoľvek i najmenšom rozsahu. Táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania pre našich zákazníkov je zakotvená v zmluve o dielo.

Včasné a rýchle odstránenie graffitov je veľmi dôležité pre nami vykonávaný “systém čistých budov”. Z praxe je overené, že ak sa graffity rýchlo odstraňujú, pouliční umelci čoskoro zistia, že ich dielo nemá trvalú platnosť a idú sa spravidla realizovať niekam inam. Funguje je to tak, že ak sa objavia na fasáde graffity, my ho odstránime, tak vždy na tomto konkrétnom mieste aplikujme ZADARMO novú vrstvu AGO tam, kde sme pracovali, takže tam znovu nanesieme novú AGO, ktoré bolo oslabené našou odstraňovacou činnosťou. Toto sme vymysleli a zaviedli do praxe hlavne preto, aby sme boli schopní ponúknuť našu službu za prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m². A hlavne je zbytočné chrániť tak draho všetky miesta na fasáde, keď určite nebudú pokreslené všetky chránené plochy za jej životnosť. Nielen v cene, ale hlavne v servisnej činnosti a v umení udržať budovy bez graffitov v SR nemáme konkurenciu. AGO by rado naniesla a aplikovalo veľa firiem, ale lacný a účinný servis, nerobí prakticky nikto, pretože to už tak lukratívne nie je a nie všetky firmy, chcú a vedia následne preukázať FUNKČNOST svojich nanesených AGO tak ako my.

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnaciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffity a nanášame ochranu pri graffitoch, odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier hoci lúhom a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu Pieskovačku W 1-40 a abrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *