Čistenie markíz

Čistenie markíz

Hĺbkové čistenie markíz

Naša medzinárodná spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizuje veľký objem prác, týkajúcich sa upratovania a čistenia. Naša firma používa metódy profesionálneho čistenia a odstraňovania nečistôt a škvŕn, ktoré sa vykonávajú na základe odborných školení a získaných certifikátov, prostredníctvom vysoko kvalitných a efektívnych strojov vrátane profesionálnych renomovaných čistiacich a impregnačných prípravkov. Na čistenie a odstraňovanie hĺbkových nečistôt z textilných markíz používame špeciálne čističe nemeckej značky BOSCH RTS. Špeciálne čističe sú šetrné k životnému prostrediu a k materiálom s tým, že šetrný čistiaci prípravok pre dôkladné a pravidelné čistenie povrchov markíz a slnečníkov je šetrný k farbám a povrchu. Odstraňuje nečistoty vzniknuté mestskými spádmi, poveternostnými vplyvmi a vtáčím trusom. Nami používaná čistiaca chémia neobsahuje fosfáty a je pH-neutrálna. Čistenie markíz môže byť realizované súčasne s umývaním okien alebo ako samostatne vykonaná služba. V našej firme pracuje tím preškolených profesionálov, ktorí vedia kvalitne a rýchlo vykonať svoju zverenú prácu. Realizujeme čistenie plastových markíz, textilných markíz a slnečníkov.

Najzložitejšie čistenie markíz je čistenie látkových markíz. Obtiažnosť pri práci s látkovými markízami spočíva v znečistení agresívnymi mestskými spádmi. Metóda čistenia je podobná ako pri čistení a tepovaní kobercov. Na látkovej markíze je nanesená čistiaca chémia, ktorá je podrobená mechanickému čisteniu. Nakoniec povrch vysajeme výkonným vysávačom s úzkou hubicou, ktorá dokonale zbaví markízu nečistôt a vlhkosti. Čistenie markíz trvá 2x až 3x dlhšie ako čistenie kobercov, keďže treba markízu čistiť opakovane a to 3x až 4x. Pri čistení látkových markíz použijeme čistiaci prípravok Bosch RTS, ktorý nastriekame rovnomerne na vopred navlhčený povrch markízy a necháme krátko pôsobiť. Počas doby pôsobenia musí zostať čistená plocha markíz vlhká. Následne textíliu dôkladne vyčistíme kefami s účinnou chémiou Bosch RTS a potom tento roztok s naviazanými nečistotami odsajeme hubicou s gumovými lamelami, ktorá je napojená na výkonný vysávač, ktorý má cca 2400 W. Týmto vysávačom sú všetky špiny a nečistoty perfektne z textílie odsaté a markízy zostanú takmer suché. Po čistení je dôležité pre zamedzenie vytvorenia škvŕn z miernej vlhkosti po čistení, nezatvárať markízy vo vlhkom stave a necháme ich chvíľu preschnúť.

Čistenie markíz
Nanoipregnácia markíz

Nanoipregnácia markíz

Pre látkové markízy sa odporúča zabezpečiť ich impregnáciu, ktorú sme schopní na objednanie urobiť. Chémiu na impregnáciu odoberáme priamo od výrobcu markíz. Impregnovať látkové markízy môžeme len za pekného slnečného dňa, kedy je bezvetrie, aby sa impregnácia rovnomerne rozprášila. Teraz používame len a len NANOIMPREGNÁCIU, keďže tá jediná zaručí 100% ochranu textílie. Pri nanoimpregnácii je vlákno obalené neviditeľným ochranným filmom, ktorý mu dodáva silne hydrofóbnu vlastnosť. Čistenie plastových markíz je omnoho ľahšie. Čistenie prebieha rovnako ako umývanie okien a na plastovej markíze sa nevykonáva impregnácia. Naša firma je schopná Vám zaistiť čistenie a impregnáciu markíz vo výške, ktorú vykonávajú naši profesionálni zamestnanci, ktorí boli preškolení podľa Zákona č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, v znení neskorších prepisov a Vyhlášky MPSVaR SR č. 147/2013 Z.z. o prácach vo výškach a nad voľnou hĺbkou.

Na umývanie a čistenie markíz vo výškach využíva naša upratovacia firma špeciálnu horolezeckú či speleologickú techniku. Pre jednoduchší prístup k čisteným markízam najčastejšie volíme hydraulické ramená a vysokozdvižné plošiny, ktoré máme tiež k dispozícii. Pretože vonkajšie markízy dotvárajú celkový dojem z objektu, odporúčame vykonávať ich pravidelné čistenie, buď pred ich uložením po sezóne, alebo pred začatím novej sezóny. Naše služby využite aj v prípade, ak Vaša markíza prejavuje známky zníženej impregnácie. Dokážeme tiež kvalitne obnoviť impregnáciu (vodeodolnosť) markízy. Nami osvedčené postupy čistenia a použitia špeciálnych a profesionálnych čistiacich a impregnačných prostriedkov určených priamo na tieto látky, vyčistia väčšinu bežných škvŕn.

Ostatné činnosti medzinárodnej spoločnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Medzinárodná firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. ponúka svojim zákazníkom aj rad iných služieb, ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffity a nanášame antigraffitovú ochranu, odstraňujeme nedovolené polepy a fólie z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom, použiť špeciálnu Pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Českej republike, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti alebo sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte na tel. č. +421 911 740 933 .

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *