Antigraffiti náter

Antigrafitový náter

Antigraffiti náter nanášame podľa štruktúry povrchu. Môžeme ho naniesť na rôzne druhy plôch vrátane plastov. Antigrafitovú ochranu neznesú materiály ako je priehľadný polykarbonát, sklo a leštené kovy. Podmienkou pre nanášanie antigraffitového náteru je vonkajšia teplota nad + 10° C. Pri hladkých plochách väčšinou aplikujeme 3 vrstvy, ale pri pórovitých a štruktúrovaných povrchoch odporúčame naniesť 6 až 12 vrstiev. V Slovenskej republike poskytujeme najlacnejšie cenu a to od 4 €/m². Antigraffiti náter možno tiež aplikovať na marmolit. AGO sa na marmolit nanáša vo 3-5 vrstvách v cene od 17 €/m².

antigraffiti náter

Pokiaľ sú povrchy ošetrené antigraffitovou ochranou, garantujeme 100% výsledok v odstránení graffiti a navyše nanesieme na povrch jednofázový náter Bellinzoni, ktorý Vám doplní ochrannú vrstvu AGO. Antigraffitový náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na vašej budove. Ak aplikujeme antigraffiti náter alebo nástrek na vašej budove, sme schopní odstrániť graffiti do 14 dní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike a novo aj v Rakúsku. Táto služba servisného čistenia a odstraňovania je pre našich zákazníkov zakotvená v zmluve o dielo. Rýchle odstránenie graffiti odrádza “pouličného umelca” od vytvárania svojich diel, keďže jeho dielo nemá dlhé trvanie. 

Náš systém je nasledovný: Ak sa objaví na fasáde budovy graffiti, my ho odstránime a ZADARMO nanesieme novú AGO na miestach, kde bolo stenšená alebo odstránená našou činnosťou. Túto službu sme zaviedli do praxe, aby sme boli schopní ponúknuť prijateľnú cenu. Permanentná viacnásobná ochrana je drahá cca od 20 €/m² a hlavne je úplne zbytočné chrániť celú ošetrenú plochu, na miestach kde neboli pokreslená. Túto službu budovy bez graffiti ponúka len naša firma a nemá v SR konkurenciu. Lacný a efektívny servis neponúka takmer žiadna z iných firiem.

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO / antigraffitová ochrana /:
– Realizuje sa na všetky typy povrchov, okrem skla, polykarbonátov a leštených kovov
– Fasádu netesní, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje
– Náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje
– Náter je hydrofóbna – vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu

Odstránenie graffiti

Pri odstraňovaní graffiti z povrchov neošetrených antigraffiti náterom alebo nástrekom je potrebné zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90%. Po odstránení graffiti zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré sa ani pri opakovaných pokusoch nedarí odstrániť. Ponúkjúa sa ďalšie postupy ako sa finálne zbaviť zvyškov sprejov. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach treba počítať s tým, že pri odstraňovaní graffiti z neošetrených povrchov môžeme odstrániť aj farbu fasády. V podstate sa postupuje tak, že sa graffiti zoslabí čo najviac a fasáda sa pretrie danúou fasádnou farbou. Zamaľovať graffiti ihneď a neodstraňovať ho, neprináša dobrý výsledok. Graffiti väčšinou prestvitá a sú vidieť jeho pôvodné kontúry. Prevencia pred vandalizmom tohto typu je nechať si naniesť na povrch antigraffitovú ochranu, ktorá zaistí následné odstránenie graffiti so 100% výsledkom. Na záver je potrebné zdôrazniť, že odstraňovanie graffiti nemožno technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené, ak klesne vonkajšia teplota pod 10° C. Zo skúseností tiež vieme, že za týchto teplôt spravidla nepribúda ani graffiti.

A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu proti graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených plesní a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *