Čistenie, odstránenie Graffiti

Fasádu pekárstva poničenú graffiti vyčistili profíci. Odstránenie, čistenie Grafitov

Čistenie, odstránenie GraffitiBolo to a je takto odjakživa. Jeden sa denne snaží, namáha, robí a zveľaďuje, zatiaľ čo druhý, sa chová presne naopak. Napokon, takých a podobných príbehov sú plné knižnice. Mnohé veci – skôr, či neskôr – postihne spravodlivosť, no stávajú sa činy, ktoré sa paragrafom dokážu dlho vyhýbať, keďže ich forma je špecifická.

Nie, nikto tu nechce kriminalizovať, ale ako by sa mali postihovať ľudia, ktorí majú pocit, že graffiti, ktorým práve poničili celkom novú fasádu je prejavom ich tvorivosti a nadania? Posprejovať tmou zahalenú stenu domu, ktorá majiteľa stála stovky eur a mať pocit, že autor odhalil svoje originálne ego, býva viac ako úbohé.

Tento smútok prehlbuje aj trvalý fakt, že obec, štát alebo povolané zložky robia proti graffiti pomerne málo, či skôr menej ako niečo. Počmárané steny, poničené fasády, poškodené historické pamiatky, znehodnotené plochy priemyslených stavieb, podchodov, mostov. Žiaľ, trend je na vzostupe, takže majitelia nehnuteľností a ich majetok ostávajú v ohrození.

Riešení, ktoré môžu pri tomto probléme pomáhať je viacero. Hneď to prvé v poradí, teda širšie vnímaná „ruka zákona.“ ale veľmi nefunguje, a to ani v sile prijatých paragrafov, ktoré by mohli sprejerov odstrašiť alebo aspoň účinne demotivovať.

 

Čistenie, odstránenie GraffitiChytať vietor v poli môže byť …

Chytať vietor v poli môže byť v istom smere ľahšie, ako klepnúť po prstoch mrštným a drzým mládencom, ktorí majú svoje územie dôkladne zmapované. Chytiť niekoho za límec „v priamom prenose“ býva prakticky nemožné. Na druhej strane je sprejerstvo síce trestným činom, no trestov bolo vynesených tak málo, že graffiti komunita to berie s nadhľadom.

Druhým riešením je čistenie a ošetrenie postriekaných stien. Žiaľ, tu je už samotný princíp nevýhodný, keďže sa napráva niečo, čo sa už stalo, čo bolo poničené, a čo môže byť poničené, posprejované znovu. Tento postup stojí nielen peniaze, ale často máva takmer nulový efekt, lebo vyčistená fasáda láka opäť.

A potom ostáva tretia možnosť, ktorou je prevencia. Nejde tu však o dajaké spoločensky naivné prevychovávavnie alebo bohumilé smerovanie sprejerov. Tento diel prevencie by mala vziať na seba rodina a konkrétna výchova mladého človeka.

Pod prevenciou sa teda z nášho pohľadu chápe najmä ochrana fasád a stien nehnuteľností  účinným chemickým prostriedkom, ktorý aktívne zamedzí tvorbe nových graffiti a sprejerom dá celkom jasne najavo, že tadeto už vlak nikdy chodiť nebude.

 

Naša spoločnosť …

Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA sa už dlhé roky – profesionálne a sústredene – zameriava práve na tento model boja s graffiti a ich nevzhľadnými prejavmi všade naokolo. Dnes, vďaka cenným skúsenostiam a pozitívnym reakciám zákazníkov sa dá konštatovať, že sa práve táto predstava ukázala ako najviac životaschopná, a v konečnom dôsledku aj najúčinnejšia.
Firma A SERVIS LIPA disponuje dlhoročnými skúsenosťami, vysokou odbornosťou jej zamestnancv a profesionálnym prístupom pri každom kroku svojej činnosti. Za dvadsať rokov existencie v oblasti odstraňovania a prevencie graffiti sa tak dokázala úspešne vyprofilovať na poprednú firmu v segemente čistiacich a upratovacích služieb.

odstránenie GraffitiNadobudnuté skúsenosti denne aplikuje v mnohých štátoch strednej Európy, a tak má svojich spokojných klientov v Českej republike, na Slovensku, ale aj v Rakúsku a Nemecku. Spoločnosť je považovaná za jedinú profesionálnu firmu, ktorá dokáže zákazníkovi garantovať nielen stabilnú a vysokú funčnosť ponúkanej antigraffitovej metódy, ale tiež jednu z najnižších cien.

Prevencia graffiti býva vo firme Čistenie, odstránenie Graffiti, realizovaná voľbou špeciálneho antigraffiti náteru, ktorý klientom prináša skutočnú istotu, že akékoľvek pokusy sprejerov sú zbytočné. Navyše zákazník získa dobrý osobný pocit, že jeho nehnuteľný majetok bude spoľahlivo chránený bez toho, aby musel investovať do opráv, maľovania alebo iných prác.

Zamestnanci firmy A SERVIS odstraňujú graffiti z rôznych typov a druhov omietok, realizujú nanesenie ochranných náterov a nástrekov, resp. pracujú aj v oblasti odbornej a úspešnej prevencie. V tejto súvislosti treba celkom jednoznačne pripomenúť špeciálny program pod názvom Systém čistých budov, ktorý sa na trhu ukazuje v čoraz lepšom svetle.

Naša spoločnosť sa v prvom rade usiluje o preventívny postup proti sprejerom a graffiti. No i tak býva časť jej práce spojená s odstraňovaním graffitov v reálnom čase a prostredí. V prípade čistenia stavebných materiálov akými sú  teraco. Žula alebo mramor, sa farebný sprej dostáva až do samotnej štruktúry týchto kameňov. Vtedy býva oveľa prospešnejšie vyhľadať – okrem prvotného vyčistenia – špecializovanú firmu, ktoré danú plochu zrenovuje.  

 

ako odstranit GraffitiSamozrejme, že počas účinného odstraňovania graffiti…

Samozrejme, že počas účinného odstraňovania graffiti na štruktúrovaných omietkach alebo bežných fasádach. Musí zákazník počítať s tým, že s likvidáciou sprejovej farby dochádza aj k čiastočnému odstráneniu pôvodného náteru. Počas odborného zásahu sa graffiti maximálne zjemní až na úroveň neostrého fľaku. Vyčistené miesto sa pretrie dobre namiešanou farbou, ktorá sa približuje tej originálnej.

V tomto smere robia klienti často jednu chybu. V domnení, že vec rýchlo a šikovne vyriešia, pretrú čerstvé graffiti farbou podobnou tej na fasáde. Sprejerské farby sú však veľmi agresívne, a tak začne graffiti rýchlo presvitať a vynorí sa znova. Napokon zákazníkovi neostane iné schodné riešenie, iba vyhľadať odbornú firmu, ktorá si s tým poradí.

Tu je dobré vedieť, že pokiaľ ide o konkrétny proces čistenia graffiti v exteriéroch, býva jednou zo zásadných podmienok technologická norma zviazaná s vonkajšou teplotou. Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA preto odstraňuje graffiti na stenách. A fasádach len pri teplotách, ktoré dlhodobo neklesli pod plus 10 stupňov.

Trhu, a zvlášť klientom, je čoraz zrejmejšie, že naozaj výhodné, účinné a spoľahlivé riešenie ako si ochrániť fasádu, a pritom sa bezprostredne vyrovnať s akútnou hrozbou graffiti, patrí práve preventívny systém antigraffiti ochrany, reprezentovaný v prípade spoločnosti A SERVIS LIPKA špeciálnym AGO náterom. Navyše, tento unikátny náter ochráni plochu aj   pred účinkami smogu a znečisteného ovzdušia.

Pokiaľ ide o prepracovaný program prevencie našej spoločnosti, treba do neho započítať aj dlhodobo realizovaný, vskutku jedinečný, a naviac úspešný projekt pod názvom Systém čistých budov. Zákazníkom ponúka nielen likvidáciu graffitov spojenú s učinným antigraffitovým AGO náterom, ale zároveň zabezpečuje aj čistenie posprejovaných plôch.

Takže, ak si klient našou firmou nechal odstrániť graffiti a pritom zvolil aj ošetrenie  antigraffiti náterom má istotu, že ak sa u neho objaví nový sprejerský pokus spoločnosť A SERVIS LIPKA tieto čmáranice odstráni za zlomok pôvodnej ceny. Súčasťou tejto služby je taktiež obnovenie antigraffiti vrstvy.

ako odstranit GraffitiČas a prax celkom jasne ukazujú…

Čas a prax celkom jasne ukazujú, že všetkým komplikáciám s graffiti. A ich náročnému odstraňovaniu sa dá úspešne vyhnúť využívaním špeciálnej a účinnej antigraffiti ochrany. Preverený technologický systém, ktorý realizuje A SERVIS LIPKA možno pokladať za moderný. Veľmi efektívny a dlhodobo fungujúci postup ako sa s graffiti vyrovnať.

Samotná aplikácia špeciálneho antigraffiti AGO náteru sa v našej firme už od samého začiatku riadi funkčným. A prevereným technologickým postupom, ktorý za dlhé roky ešte nesklamal. Tento postup zamestnanci spoločnosti striktne dodržujú. A riadia sa ním pri každej prijatej objednávke.

V prípade, že sa náter aplikuje na fasádne plochy s hladkou štruktúrou, bývajú nanesené tri vrstvy tohoto náteru. Keď sú steny ošetrovanej nehnuteľnosti pokryté omietkou so štrukturovaným povrchom. Čo znamená, že sú oveľa viac nerovné alebo pórovité, náter sa musí aplikovať aspoň šesť ráz, v mnohých prípadoch až dvanásťkrát.  

Pracovníci našej spoločnosti tento špeciálny antigraffiti AGO náter pomerne často nanášajú aj na celkom špecifické povrchy, napríklad marmolit. Tento povrch predstavuje hotovú omietku na báze akrylátovej disperzie s prísadou prírodnej, buď granitovej, farebnej kremennej alebo mramorovej drte. A treba jedným dychom jasne povedať, že ošetrenie takejto fasády antiggraffiti náterom sa majiteľovi nehnuteľnosti obzvlášť vypláca.

čím odstranit GraffitiFasáda z marmolitu reaguje totiž na sprejerské farby veľmi negatívnym spôsobom. Ich agresívne zloženie totiž preniká veľmi hlboko do samotnej štruktúry omietky, takže zbaviť takto napadnutú plochu sprejerských čarbaníc býva technicky nemožné. Neraz sa už stalo, že steny, ktoré neboli ošetrené antigraffiti náterom musel majiteľ, aj napriek nemalým nákladom, nechať pokryť novou vrstvou marmolitu.

Pre nášho klienta ale prináša antigraffiti AGO náter aj ďalšie výhody a benefity. Patrí medzi ne aj jeho jedinečná schopnosť kvalitne priľnúť k rôznym typom povrchov. Náterom sa tak dajú dobre veľmi ošetriť aj plasty, ktoré sú z pohľadu laika dokonale hladké. Je pravdou, že výnimky jestvujú všade a vždy, takže tento účinný náter sa už dobre neprichytí na leštené kovy. Sklo alebo polykarbonáty.

 

Podmienky jeho kvalitného nanášania…

 
Podmienky jeho kvalitného nanášania a plnej účinnosti sú opäť spojené s konkrétnym počasím za oknami. Počas chladných dní, v daždi, vetre, či dokonca v zime. Keď teploty padajú hlboko pod 10 stupňov Celzia, sa nedá s aplikáciou antigraffiti náteru uvažovať.

Žiaľ, v súčasnosti sa sprejerské, či skôr bezočivo vandalské výčiny, vyskytujú už takmer všade. Aj preto býva ochrana pred ich účinkami čoraz dôležitejšia. Moderná a účinná ochrana sa tak zákazníkom jednoznačne a viacnásobne vypláca. Koniec-koncov, každodenný pocit ohrozenia, že práve fasáda môjho domu bude sprejermi poničená, nie je nič, čo by človeka akokoľvek tešilo.   

Jedinečné a cenené služby spojené s antigraffiti náterom sa preto hodia pre všetky nehnuteľnosti,  budovy alebo objekty, ktoré sú na „horúcej“ križovatke záujmov sprejerských komunít. A pozor, dnes už vonkoncom neplatí, že to bývajú miesta kdesi na okraji mesta. Tmavé, opustené kúty alebo oblasti, kde sa objavuje živá duša len za raz za čas.

čím odstranit GraffitiBezočivosť sprejerov rastie a ich drzosť často prekročí všetky únosné medze. Aktívni sú už aj v centrách miest, novovznikajúcich obytných častiach alebo biznis centrách. Rádoby „umenie“ týchto vandalov sa stáva vážnym dôvodom, že mnoho majiteľov nehnuteľností platí značné čiastky aj za systémy technickej ochrany. Ide o senzory, kamery, on-line spojenia na políciu alebo iné ochranné zložky.

Treba tiež povedať, že sú to drahé, často málo účinné a technicky dosť citlivé riešenia. Takýto systém prevencie si navyše nemôže dovoliť každý, prípadne nebýva schodný pre veľké objekty, rozsiahle plochy alebo ťažšie dostupnejšie miesta.

Ukazuje sa teda čoraz jasnejšie, že vcelku primeraná finančná suma vydaná za profesionálnu. A vysokoodbornú aplikáciu špeciálneho antigraffiti AGO náteru, býva nadmieru optimálnou a rozvážnou voľbou ochrany.

 

Jedným z dobrých dôvodov…

Jedným z dobrých dôvodov tiež je, že firma A SERVIS LIPKA vynikajúce účinky tohoto antigraffit. AGO náteru posilnila ešte ďalšou skvelou výhodou. Ak bol totiž na budove a jej fasáde, našou firmou zrealizovaný aj antigraffiti AGO náter. Spoločnosť A SERVIS LIPKA takémuto zákazníkovi garantuje, že každé nové graffiti bude odstránené do 14 dní.

Hodno taktiež pripomenúť, že táto výnimočná. A nanajvýš ústretová klientská služba sa už v súčasnosti dotýka celého územia Českej republiky, Slovenska, a najnovšie aj Rakúska. V zásade je tak len ďalším dôkazom, že zákazník. A jeho maximálna spokojnosť s ponúkanými službami sú pre spoločnosť A SERVIS LIPKA vždy na prvom mieste.

Účinná a rýchla likvidácia graffitov je pre našu firmu dôležitá. Aj v priamej väzbe na už odprezentovaný program – Systému čistých budov. Každodenná prax nám totiž ukázala, že keď sa s čistením kdo umí odstranit Graffitigraffiti začne bez čakania. Sprejeri výrazne zneistia, a po istom čase skončia na danom mieste úplne.

Tento fakt sa nám potvrdil aj pri zákazke jedného malého, ale vyhláseného pekárstva v našom meste. Jeho fasáda bola cieľom sprejerov už niekoľkokrát, no majitelia odmietali antigraffiti náter, keďže sa im zdal nadbytočný.  Keď sa však ukázalo, že sprejeri si vyčistenú plochu volia zrejme celkom zámerne, súhlasili.
Dnes majú majstri pekári so sprejermi konečne pokoj. Keďže ich starosti s graffiti sú na pleciach našej spoločnosti A SERVIS LIPKA. Pre nás je to už len všedná rutina, keďže antigraffiti AGO náter za nás odvedie takmer sto percent roboty. Asi tak pre mesiacom sa konečne ukázalo, že sprejeri napokon fasádu pekárstva opustili úplne. Lebo ich „umelecké snahy“ sa úplne míňali účinkom.
A tak budeme veľmi radi, ak sa aj fasáda, či stena vášho domu, firmy alebo úradu, stane miestom. Kam sprejeri už chodiť prestali, lebo je v trvalej opatere spoločnosti A SERVIS LIPKA. A jej preventívneho, účinného a spoľahlivého systému ochrany.

 
 

 
 Čistenie, odstránenie Graffiti

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *