Čistenie podláh Bratislava

Vyčistiť tanečný parket je práca pre skutočných profíkov

Strojné čistenie podláh - Priemyselné podlahyPrevažná väčšina z nás má rada okolo seba čisto a poriadok. Prirodzene, platí to najmä o interiéri. Raz tu vládne podlaha, inokedy koberec. Iste, každý sa zariadi podľa svojho vkusu, a tak v domoch, či vo firmách, vidíme drevené dlážky z masívu, moderné koberce alebo vinylové podlahy. Podstatné je, aby boli stále čisté, svieže a dlho spoľahlivo slúžili.

Dnešný moderný, dynamický a zväčša prirýchly životný štýl nám často nedovoľuje, starať sa o vzhľad podlahy alebo koberca tak, akoby sme chceli. Mnohí sú tak nútení vyhľadávať pomoc externých upratovacích služieb, ktoré urobia všetku túto prácu za nás.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. má vo sfére upratovacích a čistiacich služieb už dlhoročné skúsenosti a stovky, ba tisícky, úspešne realizovaných objednávok. Aj preto dokáže do bodky naplniť konkrétne predstavy svojich zákazníkov a vyjsť ich špecifickým želaniam v ústrety.

Tých…

Tryskanie priemyselných podláh - Brúsenie podláhTých, viac ako dvadsať rokov profesionálnej práce firmy A SERVIS však vždy malo a má jedného spoločného menovateľa. Zvládnuť a odovzdať svoju prácu tak, aby jej konečný výsledok a jeho kvalita priniesli klientovi maximum spokojnosti a dôvod na široký úsmev. Práve tento prístup sa pre našu spoločnosť stal trvalou súčasťou jej charakteru a zdrojom budovania jej výnimočne dobrého mena.

Už od svojich prvopočiatkov sa tak firma A SERVIS venuje rôznym druhom upratovacích a čistiacich služieb. Prirodzene, v portfóliu týchto služieb figuruje aj profesionálne ošetrovanie a údržba podláh. Ktoré sú obľúbené najmä pre svoju odolnosť, značnú praktickosť pri bežnom užívaní. Ale aj v jednoduchšej a pohodlnejšej údržbe, ktorá sa „nemusí robiť každý deň.“

A práve tu ideálna predstava naráža na realitu. Keďže podlahy potrebujú pravidelnú opateru a čistenie. No a v takýchto prípadoch začne mnoho klientov pátrať po spôsobe, ako ušetriť svoj voľný čas a uchovať pri živote všetky preferované vlastnosti svojej podlahy. Raz darmo, len obyčajným povysávaním alebo zbežným utretím vlhkou handrou, skutočnú kvalitu podlahy nadlho neuchováme.

Podlaha…

Priemyselné podlahy, liate podlahyPodlaha z dobrého materiálu, ktorú nám v interiéri položil skúsený majster, má tie najlepšie predpoklady, že vydrží slúžiť naozaj dlho. Vo väčšine prípadov oveľa dlhšie ako koberec. Na druhej strane nám ale skúsený odborník dá jasne najavo, že dlhý život každej podlahy podmieňuje jej pravidelná starostlivosť, primerané čistenie a náležité používanie špeciálnej techniky, resp. konkrétnej technológie.

Prvé a základné prikázanie spojené s čistením podláh znie celkom prosto, ale jednoznačne. Podlahu by jej majiteľ nemal zo zásady čistiť chemickými prostriedkami, technikou a metódami, ktoré nie sú dostatočnou praxou preverené a technologicky odporúčané.

Riziko ľahkovážneho prístupu k čisteniu podlahy sa skrátka nevypláca, pričom môže pre takéhoto zákazníka rezultovať do skutočne nepríjemných, a finančne náročných situácií. Raz darmo, aj v tejto oblasti – a to už od samého počiatku – platilo a platí ono staré známe, že poriadna kvalita síce býva o niečo drahšia, ale istota a spokojnosť za tie peniaze stoja.

Dnes…

Priemyselné čistenie podláhDnes vyrábané podlahy a podlahové krytiny reagujú na nešetrné zaobchádzanie a neodborné čistenie naozaj výrazným spôsobom. Odborníci firmy A SERVIS LIPKA sa s výsledkami takéhoto počínania stretávajú často. A tak môžu potvrdiť, že okrem kozmetických poškodení povrchu podlahy. Prichádza aj k rozsiahlym poškriabaniam, značným posunom vo farebnosti, a dokonca nevratým škodám, ktoré si často vyžadujú radikálne riešenia. 

Je preto jasné, že podlaha si nielen zaslúži, ale vyslovene vyžaduje, špeciálnu a odbornú údržbu. A to nielen v podobe povrchového, bežného čistenia, ale najmä pri hĺbkovom ošetrovaní. Takýto špecifický proces preto nevyhnutne počíta s profesionálnymi pracovníkmi, ktorí ovládajú príslušnú modernú techniku a technológiu, ale aj adekvátne druhy chemických čistiacich prostriedkov.

Upratovacia spoločnosť Čistenie podláh Bratislava, preto pri každej prijatej objednávke plne spolieha na pomoc moderného, veľmi výkonného a účinného jednokotúčového stroja. Toto unikátne, dlhodobou praxou dokonale preverené zariadenie, umožňuje špecialistom firmy vyčistiť každú podlahu generálne, a tiež detailne.

Odborné…

Priemyselné upratovanie a čistenie podláhOdborné čistenie podlahy firmou A SERVIS sa vždy začína dôkladným vydrhnutím celej plochy s pomocou vysokoúčinnej, a pritom šetrnej čistiacej chémie. Počas tejto činnosti sa z podlahy komplexne uvoľnia nazbierané nečistoty, zájdená špina aj mikrovrstva mastnoty. Podlaha tak už v tomto prvom kroku získava takmer celkom nový vzhľad.

Druhou, nemenej dôležitou fázou procesu čistenia akejkoľvek podlahy býva práca očividne silného, no pritom mimoriadne šetrného priemyselného vysávača. Vďaka jeho cielenej energii špecialisti firmy z celej plochy precízne vysajú všetky uvoľnené špiny a nečistoty, a to až zo samej hĺbky štruktúry podlahy.

V priebehu samotného vysávania sa povrch čistenej podlahy zbaví aj zvyškov vody, ktorá po dôkadnom vydrhnutí zostala ležať na ploche. Pracovníci firmy počas tejto činnosti veľmi oceňujú pomoc „clever“ technickej úpravy svojho vysávača. Pružná hubica a odolné gumené lišty zvládnu všetku vodu vysať s dokonalým účinkom.

Akonáhle…

Hĺbkové čistenie tvrdých podláhAkonáhle je ukončené aj vysávanie leží pred zákazníkom krásne čistá podlaha, ktorá sa môže pochváliť kvalitou hygienicky vydezinfikovaného povrchu. Napiek tomu jej plochu čaká ešte jedno umytie, tentoraz však už len s čistou vodou.

Jeho hlavným, a pritom jediným účelom, je natrvalo zbaviť vyčistenú plochu posledných zvyškov použitého čistiaceho prostriedku, čím sa zneutralizujú možné učinky chemických látok pracujúcich počas kartáčovania. Následne sa podlaha nechá vysušiť.

Z pohľadu aktuálne používanej techniky treba zdôrazniť informáciu, že firma A SERVIS má v jednokotúčovom stroji špičkové zariadenie, ktoré sa obecne považuje za jediný prostriedok, ktorý zrealizuje nielen generálne, ale tiež detailné ošetrenie každej podlahy. Stroj má pracovnú hmotnosť okolo 50 kilogramov a počas čistenia využíva prítlak smerujúci na samotný čistiaci kotúč s priemerom 45 centimetrov.

Všetci…

Ošetrovanie podláh polymerVšetci profesionáli spoločnosti sú skúsenými odborníkmi, pričom každý z nich disponuje skutočne hlbokými vedomosťami o akutálne používaných chemických prípravkoch na trhu. Aj preto dokážu úspešne a presne vybrať konkrétny, najviac vhodný čistiaci prostriedok, ktorý pomôže podlahu vyčisiť precízne, kvalitne, a pritom nadmieru šetrne.

Možno aj tu hľadať dôvod, prečo iné firmy nedokážu podlahu ošetriť skutočne kvalitne a vysoko profesionálne. Po ich práci býva povrch často nevzhľadný, drsný a matný, čo je dôkazom, že ich metóda čistenia nemá potrebné parametre. Okrem toho, chemické prostriedky, ktoré tieto spoločnosti volia, nebývajú pre daný typ podlahy vždy vhodné. 

Firma A SERVIS LIPKA ošetruje a čistí podlahy svojich klientov najmä s pomocou kvalitnej,  zásaditej chémie. Ak je to potrebné, vie však pracovať čistidlami, ktoré majú kyslý chemický profil. Najčastejšie ide o ošetrenie podláh, ktoré boli súčasťou stavebnej činnosti, takže zažili drsné účinky vápna, cementu a iných materiálov. 

S takýmito…

Čistenie priemyselných a domácich podláhS takýmito agresívnymi stavebnými látkami si ale kyslé čistidlá dokážu náležite poradiť. Je však tiež dôležité, aby tento druh chémie nezasiahol podlahy z prírodného kameňa. Povrch by mohol ostať poškodený, prípadne vážne poničený.

Aj preto je možné konštatovať, že spoločnosť A SERVIS prísne sleduje dodržiavanie svojich technologických metód. Koniec-koncov, podobné nároky ako pri voľbe chémie sa dajú pozorovať aj pri práci s čistiacimi kotúčmi a kartáčmi, ktoré tvoria súčasť jednokotúčového stroja. Špeciálne kartáče sú totiž veľmi účinné, no zároveň  primerane šetrné.

Mnoho nových zákazníkov spoločnosti A SERVIS vyjadruje prekvapenie z odborného postupu firiem, ktoré čistili podlahu pred našou firmou. Podlaha je síce naoko čistá, no výsledok skôr rozpačitý. Povrch býva nepekný, dosť hrubý a občas aj badateľne poškodený. Odpoveďou našej firmy býva len špičková kvalita a dokonalý výsledok.

Každý…

Strojové čistenie podláh BratislavaKaždý klient získava pri čistiacich prácach firmy A SERVIS LIPKA trvalú istotu, že používaním nášho spoľahlivého jednokotúčového stroja a naozaj šetrnej, presne vybranej chémie, nikdy neprichádza k poškodeniu čistenej plochy.

S trochou nadsádzky sa preto dá povedať, že živým a vždy dobre naladeným garantom týchto poctivo mienených slov, bývajú hlavne naši odborní pracovníci, ktorí sú skutočnými profesionálmi, pričom za ne hovoria dlhé roky úspešnej praxe. 

Významnou a nenahraditeľnou súčasťou akejkoľvek dokonale čistej podlahy býva jej odborné navoskovanie. Upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA realizuje tento mimoriadne dôležitý technologicky krok počas procesu tzv. fluatácie.

Na…

Hĺbkové čistenie znečistených podláhNa čistú a suchú podlahu špecialisti nanesú unikátny priemyselný polymér, pričom využívajú špeciálny stroj. Podlaha sa systematicky navoskuje mimoriadne odolným a veľmi kvalitným chemickým polymérom. Aby ošetrená podlaha zostala čo najdlhšie lesklá a odolná voči namáhaniu, A SERVIS tento postup doporučuje všetkým klientom.

Vosk, teda polymér, zabezpečí, že ošetrená podlaha sa nebude rýchlo znečistovať a zachová si estetický vzhľad.  Pri väčšine objednávok firma leští podlahy pololesklým alebo matným voskom, keďže sa mimoriadne osvedčil. Jeho preukázateľné výhody a všetrannú funkčnosť oceňujú aj naši spokojní klienti.

Vďaka ochrannému polyméru si kvalitne navoskovaná podlaha uchová dosiahnutú čistotu a žiarivý lesk podstatne dlhšie. Zákazník sa môže taktiež spoľahnúť, že pri bežnom užívaní ostane celá vyleštená plocha bezpečná, čo možno považovať za mimoriadne dôležité plus pre spokojnosť každého klienta. – Čistenie podláh Bratislava

Profesionálnou…

Kryštalizácia mramoru a vapenatých podláhProfesionálnou aplikáciou vosku sa tak každej podlahe dostáva nevyhnutná a potrebná miera pružnosti, a v neposlednom rade aj očakávaný protišmykový efekt. Vrstva vosku teda v konečnom dôsledku pôsobí ako skvelý protektor, vďaka ktorému sa povrch nepoškriabe.

Podlaha sa zvykne navoskovať dvakrát až trikrát. Cieľom býva snaha, vytvoriť na povrchu kompaktnú, odolnú vrstvu. Ktorá po každej stránke garantuje nielen technologický princíp elasticity a protišmykovosti, ale zároveň účinne a spoľahlivo ochráni vzhľad podlahy.

Voskovanie, teda odborné zakonzervovanie podlahy, býva v znamení pololesklého, príp. matného vosku značky PKD, ktorý sa vyrába v Nemecku. Polymér si všetky trhy vysoko  cenia, najmä pre jeho vynikajúce vlastnosti, ktoré sú základom pre skvelé ošetrenie podlahy.

Klienti…

Ošetrujeme betónové podlahy a vonkajšie povrchyKlienti A SERVIS zvyknú oceňovať najmä fakt, že navoskovaná podlaha sa oveľa lepšie a komfortnejšie udržiava. Takto ošetrená podlaha potom „bez karambolov“ zvláda chôdzu nôh, takže na nej neostanú nepekné otlačky, ktoré klienti zväčša veľmi „nemusia…“

Ak budeme trošku obecní, potom platí, že zanedbané voskovaniae sa nijako nevypláca. Dajme tomu, že kompletná rekonštrukcia primálo ošetrovanej a odborne dlho nečistenej podlahy sa dokáže zastaviť na čiastke, ktorá nebýva pre žiadneho klienta príjemná.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA preto svojim zákazníkom odporúča, že po strojovom čistení sa voskovanie podlahy jednoznačne vypláca. Presvedčivým dôkazom tejto myšlienky bola aj nedávna objednávka našej zákazníčky. Firma A SERVIS počas nej hĺbkovo ošetrovala masívny drevený parket, ktorý už roky používal miestny tanečný súbor.

Oslovila…

Čistenie betónové podlahyOslovila nás majiteľka, a zároveň choreografka tanečného súboru v našom meste. Po rokoch sa konečne podarilo budovu trochu vylepšiť a súčasťou týchto prác mala byť aj výmena tanečného parketu. Žiaľ, financie celkom nestačili, a tak bolo treba nájsť spôsob, ako parket na istý čas osviežiť a vylešiť bez toho, aby sa kupoval nový.

Radi sme sa v našej firme A SERVIS LIPKA objednávky ujali. Parket bol síce vzhľadovo zájdený a pomerne špinavý, no jeho kvalita i drevo boli ešte dobré. Takže ako plocha na tanec, vyhovoval bez komplikácií. Podmienky práce sme si s našou klientkou dohodli vcelku rýchlo, a preto boli už o pár dní naši dvaja zamestnanci v plnom nasadení vracali masívnemu parketu späť jeho vzhľad a eleganciu.

Parket…

Čistenie a údržba vinylovej podlahyParket bol pomerne rozsiahly, ale vďaka jednokotučovému stroju, špičkovej chémii a dlhoročnej skúsenosti oboch pracovníkov, bolo čistenie viac-menej bežnou, aj keď celkom príjemnou úlohou. A keď sa napokon dokončil aj proces finálneho voskovania, bola pani choreografka očividne spokojná a šťastná. 

Nevedela si vynachváliť kvalitu, povrchovú pevnosť, pružnosť a najmä čistotu celej tanečnej plochy. Výborný pocit mala aj z prístupu našich ľudí, takže vo finále sa obe strany na seba usmievali a boli plné dobrých pocitov. Napokon, aj toto býva pevným cieľom firmy A SERVIS LIPKA. Urobiť svoju profesionálnu prácu tak, aby náš zákazaník, ale aj náš zamestnanec, mali za sebou príjemný a zmysluplný deň.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *