odstraňovanie grafiftov bratislava

Napriek strážnemu psovi sa fasáda graffiti nevyhla. Pomohli však odborníci

ako na odstraňovanie graffitiProblém graffiti vzdialene pripomína morskú vlnu. Raz ju vidno zďaleka, inokedy takmer splýva s hladinou. Raz sa o graffiti vášnivo diskutuje a dokonca sa príjmajú zákony, aby sa o krátky čas nad témou takmer zavrela voda. Napokon sa ale všetko vráti na samý začiatok a škaredo posprejovanú stenu si musí každý vyrieši tak, ako vie.

Určite nikto z nás o dajaké graffiti na stene svojho domu nestojí. Nejde len o to, že fasáda je tými farbami poškodená, ale plocha vyzerá naozaj odpudivo a ani pri najlepšej vôli a miere tolerancie, sa nedajú také čmáranice považovať za prejav tvorivosti. Obecne sa teda graffiti netešia dobrej povesti a verejnosť ich vníma ako číre vandalstvo.

No hej, odmietnutie býva jedna vec, ale rozumné a účinné riešenie vec druhá. Aj laikovi musí byť jasné, že tie sprejom načmárané kliky-háky nebude ľahké odstrániť. Farby v spreji sú agresívne, odolné a prekryjú fasádu takmer dokonale. Nehovoriac o tom, že sa často do plochy vpijú a graffiti sa v stene usadí na dlhé roky.

Ďalším…

Odstránenie graffiti z tehálĎalším vážnym problémom je masívne šírenie tejto vandalskej zábavky. Kedysi sa zdalo, že graffiti má bezmála „predplatené fleky,“ skôr v mestách, fabrikách, železničných staniciach alebo iných, menej adresných miestach. Dnes sa zjavuje už aj na dedinách, chatových osadách, či dokonca na zrekonštruovaných historických pamiatkach.

Nájsť v tomto kolotoči schodné riešenie, ktoré by dokázalo budovy a ich fasády chrániť, nie je nič jednoduché. Polícia, mestská alebo štátna, takmer vždy chytá len bežiace tiene alebo reaguje na oneskorené, a v podstate zbytočné výpovede svedkov. Sprejer, či organizované skupiny sprejerov, majú v tomto smere očividný náskok a málokedy sa podarí chytiť takéhoto „umelca“ priamo pri čine.

Na druhej strane je každému viac-menej jasné, že špecifická činnosť takéhoto typu si vyžaduje v prvom rade účinnú, dobre pripravenú a technologicky modernú prevenciu, ktorá dokáže podstatne viac ako len snaživé pokusy chytať vinníkov v nočnej tme alebo na miestach, ktoré veľmi dobre poznajú.

Upratovacia…

Odstránenie graffiti z prírodného kameňaUpratovacia a čistiaca spoločnosť Odstraňovanie graffitov Bratislava sa dlhodobo a cielene zameriava práve na takýto spôsob boja s graffiti a ich každodennými prejavmi. Po rokoch pracovného nasadenia,  bohatých skúsenostiach a odozve početných klientov je dnes možné povedať, že tento smer sa ukázal ako správny a prevencia graffiti ako najschodnejšie riešenie problému.

Voľba špeciálneho antigraffiti náteru tak klientom A SERVIS prináša nielen skutočnú istotu, že nové pokusy sprejerov vyjdu celkom naprázdno. Ale tiež očakávaný pocit, že osobný majetok ostane spoľahlivo chránený na dlhý čas bez toho, aby boli potrebné investície do jeho opravy, akútneho premaľovania alebo iných rekonštrukčných prác.

Už…

Graffiti - odstraňovanie, ochranné náteryUž tu bola reč o dlhoročných skúsenostiach, vysokej odbornosti a profesionálnom prístupe. Za dvadsať rokov svojej existencie sa spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. v oblasti odstraňovania a prevencie graffiti vyprofilovala na jeden z popredných subjektov v tomto náročnom segemente čistiacich a upratovacích služieb.

Svoje skúsenosti využíva na viacerých trhoch strednej Európy, takže jej kvalitnú a precíznu prácu už poznajú zákazníci v Českej republike, na Slovensku, ale aj v Rakúsku a Nemecku. Koniec-koncov, skutočne špičkovú a precízne odvedenú robotu nie je možné nijakým relevatným spôsobom nahradiť, nebodaj oklamať. 

Spoločnosť A SERVIS LIPKA je aktuálne považovaná za jedinú profesionálnu firmu v rámci celej Slovenskej republiky, ktorá dokáže svojmu klientovi garantovať nielen vysokú a stabilnú funkčnosť ponúkanej antigraffitovej metódy. Ale tiež jednu z najnižších cien.

Pracovníci…

Odstránenie graffiti, sprejov, ochrana pred graffitiPracovníci firmy odstránia graffiti z rôznych miest a typov omietok, realizujú nanesenie ochranných náterov a nástrekov a pracujú aj v oblasti odbornej a veľmi úspešnej prevencie. V tejto súvislosti treba spomenúť aj špeciálny program spoločnosti pod názvom Systém čistých budov, ktorý funguje mimoriadne spoľahlivo.

Napriek snahe riešiť graffiti skôr preventívne, musí firma A SERVIS pomáhať aj pri akútnom odstraňovaní graffiti na rôznych miestach. Ak ide napríklad o čistenie materiálov akými sú  žula, teraco, mramor a pod., dostane sa sprej až do hĺbky materiálu. Vtedy býva prospešnejšie vyhľadať – okrem čistenia – špecializovanú firmu, ktoré kameň odborne zrenovuje. 

V tomto zmysle platí pre klienta aj iná, dôležitá informácia. Počas odstraňovania graffiti na štruktúrovaných omietkach alebo bežných fasádach, by mal klient viac-menej počítať s tým, že s likvidáciou sprejovej farby dochádza aj k čiastočnému odstráneniu pôvodného náteru.

Potom…

Ako chrániť omietky pred graffiti?Potom sa postupuje nasledovne. Počas odborného zásahu sa obrázok graffiti maximálne zjemní,  a to až na úroveň akejsi neostrej machule. Toto vyčistené miesto sa následne pretrie fasádnou, dobre namiešanou farbou, ktorá sa čo najviac približuje tej pôvodnej.

Pri tomto kľúčovom kroku robia klienti často zásadnú chybu v tom, že v hneve a strese, pretrú čerstvé graffiti farbou podobnom fasáde v nádeji, že fľaky natrvalo prekryjú. Graffiti však začne pomerne rýchlo spod náteru presvitať a vynorí sa na ploche znova. Následne im neostáva nič iné, len vyhľadať pomoc odborníkov, aby sa graffiti nadobro zbavili.

A propos, téma odstraňovania graffiti a samotné podmienky. Jednou z tých zásadných je technologická norma spojená so stavom počasia. Spoločnosť A SERVIS LIPKA odstraňuje graffiti na stenách a fasádach v exteriéri len pri vonkajších teplotách, ktoré ešte dlhodobo neklesli pod 10 stupňov Celzia.

Ako…

čím odstrániť graffitiAko vidno, medzi skutočne účinné, výhodné a odborne overené riešenia ako spoľahlivo ochrániť fasádu pred znečistením patrí jedinečný systém antigraffiti ochrany. Adekvátne vybraný náter naviac danú vonkajšiu plochu ochráni aj pred atmosferickým znečistením.

V dôležitej oblasti prevencie sa dlhodobo realizuje, už spomenutý, originálny program pod názvom Systém čistých budov. Klientom firmy A SERVIS poskytuje nielen pružnú likvidáciu graffitov plus učinný antigraffitový náter, ale garantuje aj čistenie akútne zasiahnutých plôch.

Ako funguje? V prípade, že si zákazník nechal na svojej fasáde odstrániť graffiti a zároveň si objednal ošetrenie antigraffiti náterom má do budúcnosti istotu, že ak sa na jeho stene zopakuje „sprejerský prepad,“ spoločnosť A SERVIS LIPKA takéto výtvory odstráni len za zlomok pôvodnej ceny. Integrovaným prvkom tejto zákazníckej služby je zároveň obnovenie antigraffiti vrstvy na ošetrovanej fasáde.

Ukazuje…

prípravky na odstránenie graffitiUkazuje sa, že drtivej väčšine problémov zviazaných s odstraňovaním graffiti sa dá prechádzať využívaním špeciálnej a vysokoúčinnej antigraffiti ochrany. Jedinečný a dlhoročnou praxou preverný systém, ktorý pre svojich klientov realizuje firma A SERVIS predstavuje najprogresívnejší a najúčinnejší postup ako odstrániť graffiti tak, aby nemuselo dochádzať k neželanému poškodzovaniu pôvodnej fasády. 

Nanášanie špeciálneho antigraffiti AGO náteru sa v spoločnosti A SERVIS LIPKA dlhodobo riadi odsúhlaseným a dokonale funkčným technologickým postupom. Tento algoritmus sa vo firme striktne dodržuje a ostáva trvalo stabilný. 

Pri ošetrovaní hladkých fasádnych plôch tak špecialisti najčastejšie aplikujú tri vrstvy spomínaného náteru. Ak majú čistené plochy fasády skôr štrukturovaný povrch, teda steny sú oveľa vica pórovité alebo dokonca nerovné, takáto aplikácia sa opakuje aspoň šesťkrát, prípadne aj dvanásťkrát.

Jedinečný…

ochrana pred graffitiJedinečný antigraffiti náter typu AGO zvykne spoločnosť A SERVIS LIPKA často aplikovať aj na oveľa špecifickejšie typy povrchov, dajme tomu marmolit. Napríklad v tomto prípade sa takáto antigraffiti ochrana nesmierne osvedčuje, čo môže potvrdiť aj rad klientov, ktorí na vlastnej koži zažili proces odstraňovania graffiti z marmolitu.

V tomto zmysle treba zdôrazniť, že posprejovaná fasáda, ktorá má marmolitovú úpravu, býva aj pre odborníkov veľkým technologickým orieškom a graffiti z nej nie je možné kvalitne a „bezbolestne vymazať. Často neostáva nič iné, len na fasádu naniesť novú vrstvu marmolitu.

Inou, značnou výhodou AGO náteru, býva jeho oceňovaná schopnosť pevne priľnúť k rôznym typom povrchov. Dokonca sa dajú veľmi dobre ošetriť aj plochy vyrobené z plastických materiálov. Žiaľ, neprekročiteľnú výnimku z pravidla tu tvoria polykarbonáty, leštené kovy a sklenené fasády.

Pokial…

recenzia odstránenie graffitiPokiaľ ide o konkrétne podmienky nanášania antigraffiti náteru AGO, je vždy dobré sledovať aktuálne klimatické podmienky za našim oknom. Počas zimy, v daždi alebo v teplotách pod bodom mrazu sa takýto náter z odborného hľadiska už nedoporučuje. 

Tieto jedinečné služby spojené s antigraffiti náterom AGO sa mimoriadne dobre hodia pre všetky stavby, budovy alebo objekty, ktoré stoja – obrazne povedané – na „frekventovanej križovatke záujmov“ sprejerských komunít. A v žiadnom prípade nemusí ísť len o odľahlé, tmavé miesta, ktoré žijú mimo rušného davu.

Ako sme už v samotnom úvode naznačili, dnes sa sprejerské aktivity objavujú už takmer všade okolo nás, takže ochrana pred „umením“ bezočivých, arogantných vandalov sa majiteľom takýchto nehnuteľností jednoznačne vypláca, a to veľa ráz aj dvojnásobne. Nehovoriac o tom, že pocit istoty a bezpečnosti sa kúpiť nedá.

Jedným…

najlacnejšie odstránenie graffitiJedným dychom treba zopakovať, že investícia do takéhoto systému ochrany sa javí ako prezieravé a vo všetkých ohľadoch schodné riešenie. Ktoré účinne pomáha chrániť majetok aj peniaze klienta. Polícia býva v konforntácii s týmto problémm viac-menej bezmocná a inštalácia kamier, či rôznych zabezpečení zase zložitá a drahá.

Primeraná finančná čiastka za odbornú aplikáciu špeciálneho antigraffiti AGO náteru, sa tak skutočne ukazuje ako nadmieru optimálna a rozvážna voľba, tým skôr, že firma A SERVIS LIPKA tento náter ešte originálne „vystužila“ ďalším výhodným benefitom.

Len na vysvetlenie. Keď bol na konkrétnej budove, či jej fasáde, firmou zrealizovaný špeciálny antigraffiti AGO náter, prípadne nástrek tejto účinnej látky, spoločnosť A SERVIS LIPKA svojmu zákazníkovi garantuje, že akékoľvek nové graffiti bude z jeho budovy odstránené, a to v termíne do 14 dní. Predmetná služba sa týka celého územia Českej republiky, Slovenska a Rakúska. – Odstraňovanie graffitov Bratislava

Môžeme…

kvalitné odstránenie graffitiMôžeme tak konštatovať, že táto ústretová služba je dôkazom, že zákazník a jeho spokojnosť sú pre spoločnosť A SERVIS LIPKA vždy na prvom mieste. Aj tento jednoznačný a jasný fakt svedčí o úrovni firemnej kultúry a podnikateľskom profile celej firmy

Včasné odstraňovanie graffitov býva pre firmu A SERVIS dôležité aj v spojitosti s prezentovaným a dôležitým konceptom – Systému čistých budov. Praxe jednoznačne ukázala, že ak sa nové graffiti začnú odstraňovať rýchlo, skupiny sprejerov svoje aktivity výrazne obmedzia, až napokon prestanú úplne.

Výnimočnosť a kvalita služieb, ktoré firma A SERVIS LIPKA v oblasti odstraňovania a prevencie graffiti ponúka, sa pred časom osvedčili aj pri objednávke istej pani, žijúcej v dome na okraji ulice. Vzhľadom na miesto, kde žena žila, nechávala vždy na noc odviazaného svojho mohutného strážneho psa.

Žiaľ…

kto odstráni graffitiŽiaľ, pozornosť strážcu zlyhala práve v tú noc, kedy sa dom tejto pani stal terčom sprejerského útoku. Žena bola ráno nadmieru šokovaná, keď na fasáde svojho domu objavila nevzhľadné a nezmyslené čarbanice, nastriekané čiernym sprejom.

Vďaka našej firme A SERVIS LIPKA sa však jej problém čoskoro stal len zlým snom. Naši dvaja odborníci si s tou hrôzou veľmi dobre poradili a fasáda bola čoskoro takmer ako nová. S majiteľkou sme sa navyše dohodli, že zrealizujeme antigraffiti AGO náter, aby boli steny jej domu nadlho v úplnom bezpečí.

Staršia…

Staršia dáma bola s našou prácou nesmierne spokojná, pričom si okrem kvality pochvaľovala aj prístup a chovanie zamestnancov, keďže ako bývalá učiteľka mala na tieto otázky veľmi špecifické a dosť vysoké nároky.

Boli sme úprimne potešení, že okrem precíznej kvality a dokonale čistej fasády, dokázala naša spoločnosť A SERVIS LIPKA obstáť aj v krížovej paľbe firemnej kultúry a slušného chovania. Napokon, bude nás len tešiť, ak nám umožníte odprezentovať sa aj u vás doma, prípadne vo vašej firme. Veríme, že vašu dôveru nesklameme, skôr naopak.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *