Opravy fasád

Opravy fasád

A SERVIS LIPKA s.r.o. ako jediná firma v Českej republike, na Slovensku, v Rakúsku a v Nemecku, zaisťuje komplexný servis na odstránenie graffitov a kvalitnú antigraffitovú ochranu (AGO) vrátane servisu odstránenia graffitov z našich AGO a opravy fasád. Vieme si poradiť aj s opravou fasád budov vo výškach. Náš realizovaný program “STOP GRAFFITI” zaisťuje zákazníkom úplne čisté a opravené budovy. Ak sa rozhodnete pre antigraffitovú ochranu na fasáde Vašej budovy, odporúčame najprv vykonať jej kompletné vyčistenie a opraviť prípadné poškodenie fasády. Porušené miesta, drobné praskliny zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a odlúpnuté miesta alebo odlomené rohy zarovnáme špeciálnym tmelom na fasády. Môžeme naniesť náter fasádnou farbou v miestach, kde bola fasáda opravená. Používame kvalitné fasádne farby firmy Weber s 90% úspešnosťou zhody farebného odtieňa pôvodnej fasádnej farby. Váš dom získa nový vzhľad a bude chránený pred znečistením a grafffitov.

opravy fasád
natírání fasád

Natieranie fasád

Pri odstraňovaní graffitov na fasádach domov sa často stretávame s tým, že nie sú graffiti odstránené na 100% – zostávajú po nich tiene a pod, graffity z neošetreného povrchu sa odstraňujú s úspešnosťou 60-90%. Preto si často nechávajú zákazníci svoju fasádu premaľovať tak, aby bol výsledok čo najlepší. Pri odstránení graffitov necháme fasádu oschnúť a potom nanesieme požadovaný odtieň fasádne farby na obal budovy. Sme schopní zabezpečiť kvalitné opravy fasád a 90% zhodu farebnosti fasádneho náteru. Pri náteru je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, ak nie je iná dohoda). Vykonávame aj natieranie fasád vo výškach pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia, rebríka, alebo certifikovaných horolezcov. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia tiež rýchlejšie a v konečnom dôsledku aj cenovo dostupnejšie.

Na fasádach a štruktúrovaných omietkach ak odstraňujeme graffiti z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Fasádnu farbu je potrebné si nechať namiešať podľa zodpovedajúceho odtieňa a pretrieť opravovanú plochu. Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu tak odporúčame naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri vonkajšej teplote pod 10° C nemožno odstraňovanie graffitov technologicky vykonať a zákazky odovzdať v uvedenom termíne dokončené. Podľa našich skúseností vieme, že ani graffiti pri týchto teplotách nepribúdajú.

Čistenie fasád

Čistíme fasády rodinných domov, veľkých panelákových budov, komerčných stavieb, ďalej potom u múrikov, stien a pod. Prach a rôzne nečistoty sa usadzujú na omietkach najviac v mestách, blízko ulíc a fasádne farby potom pôsobí zastaralo. Fasádu na Vašej budove oživíme a okrem prachu ju zbavíme plesní, vtáčieho trusu, lišajníkov a rias. S našou technikou sme schopní vyčistiť aj pre iné firmy nedostupné miesta. Pomocou tlakového stroja a čistiacej aktívnej zložky Unisan, očistíme všetky existujúce prírodné hoci lúhom machy, riasy, plesne a zároveň účinne vydezinfikujeme fasádu. Aby sa neopakoval výskyt plesní a nečistôt, odporúčame aplikovať ochranný náter – nástrek jednorazovú ochranou Bellinzoni, ktorý Vám vydrží 4-6 rokov. Tento náter má nielen funkciu difúzneho odporu, ale má aj funkciu antigraffitovej ochrany. Fasády ošetrené týmto náterom, idú ľahko vyčistiť ako od nečistôt, ako aj od graffitov. Ak na Vašom objekte máte často problémy so znečistením graffitov alebo inými druhmi znečistenia, pozrite sa prosím aj do sekcie antigraffitov, nájdete tam viac o ochrane fasád a prevencie pred graffitmi. Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natretím fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu riadne napenetrovať, čo slúži na spojenie a spevnenie predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovej fixáciu povrchu. Ak ste sa rozhodli opravené miesta pred natretím ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná.

Medzinárodná spoločnosť A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Svojim zákazníkom ponúkame rad služieb v profesii upratovaní ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh, hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov, ručné tepovanie čalúneného nábytku a sedacích súprav. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tvz. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených rias a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálne pieskovačku W 1-40 a obrazivo t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *