Podlahy, čistenie Bratislava

Kvalitne vyčistená podlaha? Strojová metóda je správnym riešením. Čistenie, umývanie podláh Bratislava

Podlahy, čistenie Bratislava Podlahy tvorili a stále tvoria integrálnu súčasť každého interiéru alebo exteriéru. Bez ich prítomnosti by daný priestor proste nefungoval ako má, a keď už, tak dosť špecificky. Na jednej strane menia a skvalitňujú povrch, miesto dotvárajú architektonicky aj esteticky, a zároveň vytvárajú svojmu majiteľovi primerané podmienky pre pobyt v danom priestore.  

Popri všetkých tých „vznešených“ vlastnostiach podlahy, si treba uvedomiť, že jej položením na ňu od prvého dňa kladieme naozaj vysoké nároky. Musí byť nielen pevná, stabilná a funkčná, ale vzhľadovo prívetivá, čistá a ošetrená. Samozrejme, všetky tieto prednosti očakávame u nej v každom okamihu a na čo najdlhší čas.

A v zásade je nám jedno, či bola podlaha vytvorená z dreva, betónu, vinylu alebo dlaždíc, jednoducho chceme, aby slúžila presne podľa našich predstáv. Prirodzene, že navyše ešte očakávame, že podlaha bude aj pekná, žiarivo lesklá, krásne hladká a bez škrabancov, či iných, nepríjemných defektov.

Ak máme dostatok chuti, energie, a najmä odvahy riskovať, udržujeme si podlahy podľa seba a vo vlastnej réžii. Ak však chceme, aby nám podlaha slúžila čo najdlhšie a ostala v našom byte, dome, či firme, čo najkrajšia a kvalitným povrchom, oslovujeme zásadne odborníkov, ktorí podlahám a ich ošetrovaniu rozumejú oveľa viac ako my sami.

S istou dávkou úľavy sa ale dá povedať, že firiem a spoločností, ktoré sa venujú odbornému čisteniu podláh je dnes veľa, občas až dosť, takže s výberom veľký problém nebýva. Komplikácie nastávajú skôr pri hľadaní skutočne kvalitnej a profesionálne zdatnej spoločnosti, ktorá čistenie podlahy zvládne na očakávanej úrovni.

čistenie podlahy

Spoločnosť A SERVIS LIPKA sa upratovacím a čistiacim prácam na profesionálnej úrovni venuje už viac ako ako dvadsať rokov, a to v niekoľkých krajinách strednej Európy. Takže s jej prácou sú spokojní klienti v Českej republike, na Slovensku, ale tiež v Rakúsku alebo Nemecku. Samozrejme, že odborne ošetrí najrôznejšie druhy podláh, takže prakticky niet materiálu alebo problému, ktorý by nezvládla.

 

Na druhej strane ostáva pravdou…

Na druhej strane ostáva pravdou, že mnoho klientov si zvyklo na realtívne bezpečný pocit, že podlahy poskytujú oveľa viac praktických výhod ako napríklad koberce. Viac vydržia, netreba ich stále čistiť, vysávať, pričom je ich povrch podstatne trvácnejší a stálejší.

Prirodzene, že takéto myšlienky majú zdravé jadro, a tak klienti na svoje podlahy nedajú dopustiť právom. Ale vec má aj odvrátenú stránku. Napriek všetkým plusom si i podlaha vyžaduje starostlivosť a pravidelnosť v ošetrovaní. Napokon, denne po nej prejdeme stovky krokov, posúva sa po nej nábytok, a inokedy jej dávajú zabrať dážď, blato alebo jemný, a pritom ostrý letný prach.

Kvalitná a poctivo zrealizovaná podlaha by mala skutočne vydržať čo najviac. Iste, občasné pozametanie, povysávanie alebo pretretie vlhkou handrou je „povinnou jazdou,“ no stačiť to v žiadnom prípade nemôže. Ak má podlaha vyzerať k svetu po dlhý čas, potrebuje trochu viac, ako len takéto bežné, dávno zavedené ošetrovacie postupy.

Stanovisko odborníkov je pritom jasné a dlhodobo nemenné. Špecialisti sa zhodli na fakte, že technologicky primerané a odborne realizované čistenie, či ošetrenie, akejkoľvek podlahe predĺži nielen jej technické a funkčné vlastnosti, ale pre jej majiteľa-klienta sa touto formou vytvára i rad ďalších výhod.

mytie podlahy
 
Ak si teda v tomto smere zadefinujeme obecnú, ale jednoduchú poučku, možno povedať, že žiadnu podlahu by sme nemali čistiť nepreverenými a technologicky málo známymi postupmi. Prirodzene, že súčasťou tejto myšlienky má byť aj použitý chemický prípravok, ktorý by mal zodpovedať charakteru podlahy, použitému materiálu a povahe znečistenia.

Uvážlivý zákazník by preto nemal nikdy pristúpiť na vyhlásenia poniektorých čistiacich firiem, ktoré na trhu často lákajú vetami o jedinečných čistiacich metódach, super výsledkoch alebo finančné výhodných službách. Za každou takouto hrou s dôverou, poväčšine býva riziko nekvalitne vyčistenej, či nebodaj poškodenej podlahy.   

 

Radi by sme upozornili,…

Radi by sme upozornili, že nejde o frázu, ale aj na tomto mieste vždy platilo a platí, že zákazník nemôže očakávať kvalitu od lacných a rýchlych riešení, ktoré mu navyše o technológii čistenia nepovedia prakticky nič. Po pravde, čistenie podlahy si treba dobre premyslieť, keďže väčšinou ide o pomerne drahú investíciu, ktorá ma slúžiť čo najdlhšie.
ako na mytie podlahy
Moderné typy a druhy podláh bývajú pri neodbornom alebo necitlivom prístupe náchylné k mechanickému, či chemickému poškodeniu, dokonca k poškriabaniu povrchu. Je teda zrejmé, že podlaha potrebuje, aby sa jej pri čistení a údržbe venovala aj špeciálna profesionálna starostlivosť. K tejto myšlienke tak môžeme priradiť nielen progresívnu techniku a výkonnú chémiu, ale najmä skúsených profesionálov.

Spoločnosť Podlahy, čistenie Bratislava pri každej zákazke ráta s adekvátnym využitím výkonného a spoľahlivého jednokotúčového stroja. Toto technické zariadenie pomáha hĺbkovo, ale i detailne vyčistiť ktorúkoľvek podlahu. Proces ošetrenia sa tak začína poctivým a veľmi dôkladným vydrhnutím celej podlahy s pomocou vysokoúčinnej, ale šetrnej čistiacej chémie.

Etapa číslo dva spočíva v efektívnom využívaní silného, ale pritom šetrného priemyselného vysávača. Vďaka jeho výkonu zamestnanci A SERVIS-u potom dokážu pri každej prijatej objednávke dôsledne zlikvidovať všetku špinu a nečistoty, vrátane takých, ktoré sa zachytili v hĺbke materiálu, a taktiež nepríjemnú mastnotu.

Práve pri tomto kroku sa povrch podlahy zbavuje aj  zvyškov vody, ktorá po vydrhnutí ešte leží na ploche. Výdatne pri tom pomáha špeciálna, i keď prostá úprava konštrukcie vysávača. Ide vlastne o pružnú hubicu a odolné gumené lišty, ktoré dokážu všetku ostávajúcu vodu z vydrhnutej podlahy precízne vysať.

Hneď po ukončení etapy vysávania sa dá vyčistený koberec považovať aj za hygienicky čistý a vydezinfikovaný. Už len táto informácia predstavuje zásadný rozdiel v konečnej kvalite a celkovom výsledku, keďže iné čistiace postupy tieto parametre dosahovať nevedia, no z pohľadu používaných technológií ani nedokážu.

 

Podlahy, čistenie BratislavaVzhľadom ku komplexnosti čistenia…

Vzhľadom ku komplexnosti čistenia nasleduje potom ešte jedno, finálne umytie podlahy, tentoraz iba s čistou vodou. Týmto krokom sa na záver dosiahne neutralizácia povrchu pred nežiadúcimi účinkami chemického čistidla použitého počas kartáčovania. Napokon sa podlaha nechá ešte dokonale vyschnúť.

Z pohľadu špecialistov je na tomto mieste potrebné dodať, že jedinečný a spoľahlivý jednokotúčový stroj je trhmi strednej Európy považovaný za jediné zariadenie, ktoré dokáže účinne vykonať nielen celkové, ale tiež detailne vyčistenie akéhokoľvek typu podlahy.
 
V zásade ide o obzvlášť výkonný, spoľahlivý stroj s pracovnou hmotnosťou okolo päťdesiat kilogramov. Zariadenie počas svojej práce systematicky využíva výrazný prítlak smerujúci na samotný čistiaci kotúč, ktorý má pracovný priemer zhruba 45 centimetrov. Špecialisti spoločnosti A SERVIS LIPKA, ktorí s kotúčovým strojom dennodenne pracujú, bývajú skúsenými profesionálmi s dlhoročnou praxou.

I na tomto mieste čistiaceho postupu je možné nájsť základ pre výnimočnú kvalitu odvádzanej práce a jej stabilitu. Naviac, každý zo zamestnancov firmy A SERVIS  má široký prehľad o používanýmytie podlahych kvalitných chemických prípravkoch, ktoré je možné pri tomto druhu práce bezpečne aplikovať. Pre všetkých je navyše samozrejmosťou, že bezozvyšku ovládajú predpísané postupy a kroky technológie čistenia.

A propos, používaná čistiaca chémia. Spoločnosť A SERVIS ošetruje väčšinu podláh s použitím zásaditej chémie. Prirodzene, občas je nevyhnutné siahnuť po čistiacej látke, ktorá disponuje kyslým chemickým charakterom. V takých prípadoch sa pracuje najmä so znečistenými podlahami, ktoré boli súčasťou stavebných alebo rekonštrukčných prác.

Kyslé chemické prípravky bývajú predurčené na účinné odstraňovanie zvyškov vápna alebo cementu, prípadne zbytkov po iných stavebných materiáloch a látkach. Ale pozor, s takýmito chemickými prostriedkami nie je možné pracovať pri čistení kamenných podláh alebo podláh z prírodného kameňa. Agresivita chémie by totiž mohla ich povrch výrazne poškodiť.

 

Podobne prísne pravidlá…

Podobne prísne pravidlá boli vo firme A SERVIS LIPKA zavedené aj pri systémovom využívaní čistiacich kotúčov a kartáčov. Modely a typy kartáčov, ktoré vyukazujú počas čistenia nielen vysokú účinnosť, ale voči každej podlahe ostávajú primerané šetrné. Predstavujú pri ich výbere otázku odborného pohľadu, pričom je dôležité poznať parametre a detaily najrôznejších povrchov.

profi mytie podlahy

Veľa dnešných zákazníkov sa pomerne často sťažuje, že objednaná firma im síce podlahu vyčistila. Takže na prvý pohľad vyzerá byť v poriadku, no pri bližšom posúdení jej kvality, nemôže byť klient celkom spokojný. Povrch podlahy totiž – už na letmý dotyk – ostáva akýsi hrubý, málo prívetivý a celkovo nevzhľadný. Dokonca sa nájdu aj miesta, kde cítiť, nebodaj i vidieť, že povrch ostal mechanicky narušený.

Odpoveď spoločnosti A SERVIS LIPKA na takéto oprávnené klientské argumenty býva v podstate celkom prostá. Pracovníci spoločnosti, a teda predovšetkým ona sama, zákazníkovi svojim menom garantujú. Že pri použití výkonného kotúčového čistiaceho stroja a špeciálnej, obzvlášť šetrnej chémie. Nedochádza ani k minimálnemu poškodeniu čistenej podlahy.

Veľmi dôležitým prvkom úspechu každej objednávky býva tiež jej odborné navoskovanie. Spoločnosť A SERVIS uskutočňuje tento technologický krok v procese fluatácie. Práve počas nej sú potom dosahované výnimočné kvalitatívne parametre spojené s hĺbkovo vyčistenou a dokonale ošetrenou podlahou.

Samotná fluatácia prebieha nasledovne. Na ošetrenú a vysušenú podlahu špecialisti firmy systematicky nanášajú unikátny priemyselný polymér. Pričom k tejto práci využívajú špeciálny stroj. Podlaha je tak počas tohoto postupu navoskovaná vysoko odolným. A kvalitným chemickým voskom, ktorý je dokonalou bodkou za profesionálnym a odborným procesom celého čistenia.

Aby podlaha ostala čo najdlhšie lesklá a odolná voči namáhaniu. Firma A SERVIS LIPKA tento kľúčový technologický krok doporučuje všetkým svojim klientom. Vosk, resp. priemyselný polymér, zabezpečí, že sa ošetrená podlaha nebude prirýchlo znečistovať. A na dlhú dobu si zachová svoj žiarivo čistý a dokonalý vzhľad.  

 

 

Vo väčšine prípadov sú podlahy ošetrované pololesklým…

desinfekčné mytie podlahy
Vo väčšine prípadov sú podlahy ošetrované pololesklým, prípadne matným voskom, ktorý sa najviac osvedčil. Jeho výhody a funkčnosť zákazníci trvale oceňujú. Podlaha si vďaka vrstve ochranného vosku uchová podstatne dlhšie svoju novonadobudnutú čistotu. A pre jej majiteľa bude navyše aj v každom smere vysoko bezpečná a vzhľadovo prijateľná.  

Priemyselný polymér zákazníkom A SERVIS LIPKA však prináša aj iné pozoruhodné a oceňované výhody. Všetkým navoskovaným podlahám poskytuje optimálnu a dlhodobú pružnosť aj potrebný protišmykový efekt. Pre užívateľa tak ide o zásadné výhody, ktoré súvisejú s každodennou bezpečnosťou pohybu.  

Vyčistená podlaha sa zväčša voskuje dvakrát až trikrát. Účelom je vytvoriť kompaktnú, maximálne odolnú vrstvu. Ktorá zabezpečí nielen spomenutú protišmykovosť a elasticitu, ale tiež účinne a spoľahlivo ochráni vzhľad celej podlahy. Z pohľadu zakonzervovania vyčistených podláh firma využíva kvalitný vosk nemeckej proveniencie. Konkrétne ide o oceňovanú značku PKD, ktorá predstavuje moderný polymér s radom praktických výhod.

A tak po finálnom navoskovaní každý klient A SERVIS-u kvituje.

Že podlaha navoskovaná polymérom PKD sa oveľa lepšie udržiava a leští. Naviac, na jej povrchu nevidno také množstvo nepekných stôp a odtlačkov bosých nôh, čo býva ďalším veľkým plus.  

Pred dajakým časom sa všeky uvedené výhody čistenia podláh strojovou metódou firmy A SERVIS LIPKA potvrdili. Aj u klientky, ktorej plávajúcu podlahu poškodil vlasový kondicionér. Fľaštička ostala omylom otvorená na okraji stola. A o to ostatné sa už postarala zvedavá mačka. Žiaľ, pani túto haváriu objavila až po svojom návrate z víkendu.

Podlahy, čistenie Bratislava

 

Majiteľka sa snažila…

Majiteľka sa snažila ako to len išlo, no čistenie sa jej vonkoncom nedarilo, takže hľadala pomoc u nás. Plávajúca podlaha je v obecnosti značne citlivá na drsné zaobchádzanie. A tak sme ocenili, že pani neskúšala na jej ploche drsný, hrubý kartáč alebo agresívnu chémiu. Vďaka nášmu jednokotúčovému stroju a primerane zvolenému chemickému prípravku sme tak podlahu krásne vyčistili a vrátili späť do služby.

Mladá klientka bola s výsledkom odvedenej práce mimoriadne spokojná, keďže všetky stopy po zaschnutou kondicionéri nadobro a bez stopy zmizli. Firma A SERVIS LIPKA tak opäť raz dokázala, že moderné a šetrné strojové čistenie je jediný aktuálny technologický spôsob. Ktorý podlahy nielen dokonale vyčistí a náležitým spôsobom ošetrí, ale ktorý im – o pekných pár rokov – dokáže predĺžiť ich životnosť.
 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *