Čistenie Bratislava, Koberce

Voda z pračky nám bezmála zničila koberec. „Strojové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek Bratislava

Čistenie Bratislava, KoberceKým sme ešte žili v starom byte išlo skôr skôr o provizórium, takže som veľa vecí v interiéri neriešila a nechávala ich bokom. Pravda, občas ma vytáčali kadajaké detaily a nepraktické drobnosti, no vždy som sa utešovala víziou, že jedného dňa sa všetko zmení. Nový byt bude konečne to pravé, po čom nám duša piští.

Nakoniec sme sa obaja dočkali a držali v ruke lesklé, nové kľúče. Bol to pocit, ktorý sa ťažko popisuje, no tí, čo ho už majú za sebou veľmi presne vedia, čo mám na mysli. Tá zmes býva prudko výbušná a človek na tú jedinečnú silu nikdy nezabudne. Jej poznávacím znamením je taktiež more nápadov, riešení a snahy dosiahnuť svoje priority.

V tomto smere som – ako žena – vlastne mala veľké šťastie, keďže manžel si na vzhľad interiéru, jeho zariaďovanie a všelijaké detaily príliš nepotrpel. Mal takú staromilskú „testosterónovú“ filozofiu, že za prahom domu, či bytu už ide o výsostné územie ženy, pričom chlap nemá do vecí okolo domácnosti príliš strkať nos.

Aby som veci uviedla na správnu mieru. Nerobila som len to, čo ma napadlo. Vždy sme sa riešení dohodli, aj keď muž takmer nikdy nespochybňoval moje návrhy a nápady. Napokon, ako chemik potreboval iba kúsok súkromia pre svoju knižnicu, stôl a počítač.

Keď sme sa konečne zabývali, bola som šťastná a spokojná, aj keď ma trochu trápila práčka. Vďaka pohodlnej vani sa nám už do kupeľne nezmestila, takže sa stala súčasťou kuchynskej linky. A keďže v celom byte som chcela mať koberce, ležal jeden z nich aj v kuchyni. Milujem totiž chodiť na boso a koberce sú na túto zábavku ako stvorené.

Tepovanie sedačiek, kobercovJedného dňa…

Jedného dňa sa mi však táto maličká životná radosť dosť nepekne vypomstila. Bola sobota, manžel bol ako obvykle vo firme a ja som si postupne odškrtávala svoje domáce povinnosti. Okrem iných, bežných „rozptýlení“ mi v kuchyni brbotala i práčka, takže  – ako sa o nás ženách vraví – môj multitasking bežal na plné obrátky.

Zrejme som ale precenila množstvo práce v jednom okamihu, a trest na seba nenechal čakať. Dvierka práčky som zatvorila asi narýchlo a trochu ledabolo, takže množstvo rozpenenej a kalnej vody skončilo na našom kuchynskom koberci. Mala som pocit, že sa mi to len sníva. Po prvom škaredom zahrešení mi neostalo nič iné, ako celú haváriu dajako zvládnuť.

Vedela som, že na tmavom koberci mi ostanú nepekné fľaky od vody a pracieho prášku. Čistenie mi ale veľmi nepomáhalo. Manžel sa ku mne večer pridal tiež, no výsledok za veľa nestál. Medzičasom som však skúsila obvolať všetky kamošky, či reku nepoznajú dobrú firmu, ktorá vie takto „nabúraný“ koberec vyčistiť.

To podstatné, čo som sa od nich dozvedela, bolo varovanie, že si mám pri voľbe dávať hlavne pozor na firmy, ktoré čistia extrakčnou metódou. Koberec síce relatívne vyčistia, o to pokoj, no nie je to žiadna sláva. A jedna z nich dodala, že to vyzerá ako lepšie tepovanie.   

Keďže som už veľká a dospelá, rozhodla som sa, že web to istí. Nielenže ma zorientuje v probléme čistenia kobercov, ale dozaista mi pomôže nájsť aj meno firmy, či skôr synonymum pre dokonale čistý koberec. Vedela som jedno. Začnem hľadať podľa ohlasov iných klientov, keďže sa takto nemôžem pomýliť.

Tepovanie sedačiek, kobercovA mala som pravdu…

A mala som pravdu. Netrvalo dlho a spomedzi rôznych firiem sa začalo jedno meno vynárať častejšie ako tie ostatné. Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA mi ponúkla nielen „super kompas“ v oblasti rôznych metód čistenia, ale jej meno, kvalitu práce a prístup, oceňovalo množstvo firiem, bežných domácností, inštitúcií a rôznych organizácií.

Takže som vedela, že už ďalej hľadať nemusím, no poďme pekne po poriadku. Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA patrí už dvadsať rokov k lídrom trhu v oblasti takýchto služieb, pričom si v danej branži vybudovala skvelé a cenené meno nielen v Českej republike, ale tiež na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku.

Vďaka mimoriadne vysokým nárokom na seba, svojich zamestnancov, výslednu kvalitu aj používanú technológiu, sa firma A SERVIS LIPKA vlastne časom stala synonymom dokonale čistého, nadýchaného a vydezinfikovaného koberca.

Prirodzene, že okrem kobercov a ich ošetrovania má pre zákazníkov aj ďalšie služby, ktoré sa týkajú upratovania a čistenia. Medzi ne patrí umývanie a leštenie okien, sklenených plôch, výloh a výkladov. Ďalej tu nájdeme aj čistenie podláh, čalúneného nábytku, ale tiež odborné odstraňovanie, resp. prevencia plesní a graffiti.

Pri čistení kobercov a podláh, spoločnosť A SERVIS zákazníkom ponúka jedinečnú čistiacu metódu, známu ako hĺbkové strojové čistenie. Tento technicky efektívny a účinný systém využíva spojenie jednokotúčového stroja s mechanickými rotačnými kartáčmi. Počas procesu čistenia rozhoduje najmä silný prítlak a následné tlakové vysatie koberca.

Progresívnosť a kvalita tejto čistiacej metódy sa dá v obecnej rovine charakterizovať dvoma slovami: efektívnosť a účinnosť. Práve hmatateľný obsah týchto dvoch slov, ktorý sa denne mení do podoby čistého a vydezinfikovaného koberca, umožňuje firme A SERVIS dosahovať jasné úspechy a preukázateľné výsledky.

 

Koberce, sedačky čistenieFirma – už od samého začiatku…

Firma – už od samého začiatku – považuje za dôležité a potrebné, aby každý zákazník spoznal prednosti a charakteristiky strojovej hĺbkovej čistiacej metódy a dokázal ich presne porovnať s inými spôsobmi ošetrovania kobercov, predovšetkým s tzv. extrakčnou metódou čistenia. Práve tento čistiaci postup je ešte stále, aj skupinou klientov, vnímaný ako istý druh „klasiky,“ pričom tomu nezodpovedajú jeho výsledky, kvalita, a najmä účinnosť.

Extrakčné čistenie tak môžeme prezentovať ako neúčinný, morálne aj technicky zastaraný a neefektívny systém, ktorý sa – žiaľ – ešte stále uchádza o priazeň zákazníkov. V prípade, že ju získa, býva výsledok žalostný, klient rozčarovaný a koberec zrelý na nové čistenie.

Dlhodobé skúsenosti a preukázateľné nevyhovujúce výsledky extrakčného čistenia bývajú jednoznačným dokladom, že tento spôsob ošetrovania koberca sa na hĺbkové čistenie v žiadnom prípade nehodí. Aj preto konečné výsledky zákazníkom spôsobujú zbytočné komplikácie, ďalšie finančné náklady, a najmä stratu dôvery v odborné čistenie.

Zrejme tým najhorším „poznávacím znamením“ obecnej nekvality systému extrakčného čistenia, bývajú odpudivé škvrny a fľaky, ktoré na ploche vznikajú, a to dokonca až po ukončení samotného čistenia. Zastaraná technológia extrakcie totiž koberec ani nečistí, skôr sa o to len vizuálne snaží.
 
O čo teda pri extračnom čistení ide? Postup je vcelku prostý. Na koberec sa vďaka činnosti stroja, tzv. extraktora, dynamicky nastrieka roztok vody a čistiaceho prípravku. Vzápätí sa však takto „zmáčaný,“ resp. „čistený“ koberec obratom aj povysáva, a to druhou, funkčnou stranou extraktora.

Čistenie sedačiek, kobercovTakže celý oblúk, či proces extrakčného čistenia sa udeje iba v jednej, jedinej fáze, a to za veľmi krátky časový úsek. Logický záver? Tento postup je z pohľadu kvalitného čistenia, tým skôr, hĺbkového, celkom nedostatočný. Povedané inak. Samotná kvalita extrakčného čistenia je tak vymedzená najmä dĺžkou stroja.

 

Extrakčné čistenie…

Extrakčné čistenie je tak len prostým máčaním koberca chemickým roztokom, takže celý postup sa deje len povrchu textílie, teda vyslovene povrchne. Technologicky je preto celkom nemožné vyčistiť akýkoľvek koberec do hĺbky a precízne. A hovoriť o dajakej úrovni kvality, či finálnej hygiene koberca, prípadne o jeho vydezinfikovaní, nemá zmysel.

Pre spoločnosť A SERVIS LIPKA nie sú takto „vyčistené“ koberce žiadnou novinkou. Veľa ráz totiž bola zákazníkmi požiadaná, aby koberec po extrakcii znovu oživila a odstránila všetky vzhľadové a kvalitatívne nedostatky, ktoré mu spôsobila práve zastaraná technológia, nízka účinnosť a nulová efektivita.

Aj preto je potrebné celkom jasne povedať, a pritom podčiarknuť, že extrakčné čistenie nemá potenciál, aby koberec vyčistilo hĺbkovo, resp. vyčistilo vôbec. Namáčať vrchnú vrstvu vodou a saponátom len preto, aby sa vzápätí táto mokrá plocha vysala, vyznieva skôr ako virtuálna snaha o čistenie, ktoré sa však nikdy neuskutoční, lebo principiálne nefunguje.

Pre objektivitu danej témy sa patrí jedným dychom zdôrazniť, že hĺbková strojová metóda má pri čistení kobercov tiež svoje technologické limity. Dajme tomu, že bola klientom zaviazaná, aby mu vyčistila koberec, ktorý nebol odborne, prípadne laicky, ošetrovaný už niekoľko rokov. V tomto prípade odborne hovoríme o tzv. vyčistiteľnosti koberca.
 
Takýto koberec býva znečistený do takej miery, že jeho dokonalé, kvalitatívnymi štandardami firmy Čistenie Bratislava, Koberce, podopreté vyčistenie, už nebýva technologicky možné. Strojová metóda síce zase zaberie, koberec bude viac-menej ok, bude sa dať normálne užívať, no to, čo A SERVIS klientom odovzdáva po každom čistení, teda špičkovo vyčistený, hebký a voňavý kus koberca, sa v tomto prípade nestane.

Čistenie sedačiek, kobercov

Ak si zákazník zvolil extrakčné čistenie ide o jeho slobodnú voľbu, a tú treba vždy plne rešpektovať. No klient má právo zároveň vedieť, že jediné, čo sa v tomto smere ráta je skutočnosť, aby príliš nízka a málo dôveryhodná cena neprebila výslednú kvalitu. Firma A SERVIS LIPKA preto nezastiera, že jej ceny sú o niečo vyššie ako priemer. Za týchto podmienok však klient dostáva podstatne viac, ako keď vsádza na „ľudové a ústretové ceny.“

 

Je treba zdôrazniť…

Je treba zdôrazniť, že spojenie ľudských kvalít zamestnancov, skúsenosti a odbornosti firme A SERVIS dovoľuje, aby čistenie poskytovalo skvelé výsledky a stabilne vysokú kvalitu. Účinnosť strojovej metódy previazaná s vysokou efektívnosťou a ochranou kobercov, tak predstavuje jeden zo základných prvkov celkového úspechu.  

Práca pri čistení koberca začína preverným spojením techniky a chémie. Začína teda pracovať výkonný jednokotúčový stroj s rotačnými kefami a unikátny čistiaci prostriedok. Do koberca sa pritom systematicky aplikuje špičková chémia. Čistenie prebieha až v samotnej hĺbke koberca, čo je základom pre finálne dobrý výsledok.

Chémia a kotúčový stroj pracujú tak dlho, kým z koberca neodstránia všetky nečistoty. Koberec sa okrem nečistôt zbaví tiež alergénov, roztočov a mikroorganizmov. Po vyčistení strojovou metódou býva koberec naviac riadne prevzdušnený, jeho tkaná štruktúra sa vzpriami a celá plocha získa späť stratený objem.

Tepovanie kobercov, sedačiek

Nasleduje podiel dôležitej práce výkonného trojmotorového vysávača. Napriek sile a výkonu je voči kobercu maximálne šetrný a nepoškodí ho. Vďaka svojej sacej energii dokáže z koberca odstrániť zvyšky peny, uvoľnené nečistoty, alergény aj roztoče. Zároveň odsaje i ostávajúcu prebytočnú vodu a vlhkosť.

Iba poznámka k vode. Zastaraná a nevýkonná technológia extrakčného čistenia ju ale z hĺbky koberca nijako účinne odstrániť nedokáže. Preto musí klient – celkom nedobrovoľne a prekvapne – čakať, kým sa plocha dostatočne nevysuší, čo tvrdo zráža výsledok tohoto druhu čistenia o ďalší level nižšie.  

V tomto ohľade ešte jedna dôležitá myšlienka k extrakcii. Bolo povedané, že pri čistení touto metódou sa do koberca dostane priveľa vody. Počas dlhého, pomalého sušenia sa tak nedokonale odsaté nečistoty vyplavia na povrch, kde postupne začnú vytvárať škaredé fľaky a škvrny, ktoré na koberci ostanú a dokonale ho znečistia.

 

Používaný čistiaci stroj…

Tepovanie kobercov, sedačiekPoužívaný čistiaci stroj – extraktor – skrátka nemá dostatok výkonu, technologických kvalít a účinnosti, aby si s touto veľkou komplikáciou poradil. Aj tu sa nakoniec ukazuje, že táto čistiaca metóda je dávno za zenitom a neposkytuje primerané možnosti a parametre. Najsmutnejšie býva, že veľa zákazníkov si tieto očividné mínusy nepripušťa. A vynakladá svoje peniaze za službu, ktorá mu skrátka neprináša očakávaný výsledok.

Po týchto slovách a riadkoch bolo celkom jasné, že extrakčné čistenie mi za žiadne problémy nestojí. Ani keby sa konalo s viac ako polovičnou zľavou. A tak som zodvihla telefón a dohodla si čistenie nášho kuchynského koberca so spoločnosťou A SERVIS LIPKA.

Ľudia z A SERVIS-u veľmi príjemní a ochotní, takže sme sa na čistení, cene a termíne dohodli naozaj rýchlo. Po niekoľkých dňoch sa u nás v kuchyni objavila dvojica usmiatych. A sympatických pracovníkov, ktorí bez dlhých rečí spustili svoj stroj a začali s čistením.

 

Strojové čistenie kobercovPri pohľade na tú masu kovu. A jeho viditeľnú silu som trochu zaváhala, či koberec nepoškodí, ale boli to zbytočné obavy. Páni mali tento výkonný, účinný stroj doslova „pod kožou,“ takže postupovali systematicky, pohodovo a vytrvalo. Keď svoju prácu skončili, mala som zo všetkého ten najlepší pocit.

Koberec doslova žiaril, bol hebký, vláčny a príjemne voňal. Po vode z práčky nebolo ani pamiatky, žiadne fľaky, mapy, ani stopy po mydle. Skrátka a jednoducho: skvelá práca v réžii profesionálov, ktorá klientovi prináša spokojnosť výsledkom a špičkovou kvalitou.

Ak teda aj u vás doma, či vo firme, potrebujete vrátiť kobercom ich pôvodný vzhľad. A eleganciu, stačí osloviť spoločnosť A SERVIS LIPKA. Všetko ostatné môžete pokojne nechať na ich profesionalite, odbornosti a prístupe. A môžem vám s tým najlepším pocitom garantovať, že budete spokojní. Práve tak, ako sme boli spokojní aj u nás doma.  
 

 

 
 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *