Bratislava koberce, čistenie

Strojové čistenie odstránilo z koberca aj fľaky od fixiek. „Tepovanie sedaček, čistenie kobercov Bratislava

tipy ako vyčistiť koberecNaša spoločnosť A SERVIS LIPKA sa venuje čisteniu a upratovaniu v niekoľkých úrovniach. Pracujeme nielen pre domácnosti a súkromné osoby. Ale tieto služby realizujeme aj pre firmy, obchodné spoločnosti, rôzne inštitúcie, sociálne, či zdravotnícke zariadenia, školy alebo prevádzky živnostníkov. Skrátka všade tam, kde našu pomoc treba.

Na trhu sa pohybujeme už vyše dvadsať rokov. Takže máme za sebou kadečo. V tejto oblasti sme tak získali jedinečné a bohaté skúsenosti, ktoré denne využívame pre zvyšovanie kvality a spokojnosti našich početných zákazníkov.

Prirodzene, za tie roky sa naše služby rozšírili. Takže to nie je len čistenie okien, kobercov alebo podláh. Ale odborne realizujeme odstraňovanie graffiti, či plesní na stenách a fasádach, samozrejme, vrátane účinnej prevencie. Okrem toho dokážeme mnohé z týchto prác profesionálne zabezpečovať aj vo výškach a v špecifických podmienkach.

O našej…

rady ako vyčistiť koberecO našej práci a jej kvalitách svedčia nielen dve desaťročia úspešnej činnosti, ale i množstvo spokojných klientov v Českej republike, na Slovensku, ale aj v Rakúsku, či Nemecku. Prirodzená náročnosť zákazníkov, najmä na posledných dvoch spomenutých trhoch predstavuje – okrem iného – dôkaz, že našou kvalitou, prístupom a profesionalitou sme sa dokázali presadiť aj v takto silnom konkurenčnom prostredí.

Napríklad také čistenie kobercov. Už celé generácie tvoria koberce dôležitý prvok každého interiéru, pričom nehrá rolu, či ide súkromný byt alebo kanceláriu. Jednoducho, koberec priestor esteticky dotvára, účinne tlmí zvuk, zohrieva ho, a samozrejme, robí ho útulnejším. V neposlednom rade býva koberec aj reprezentantom vkusu svojho majiteľa.

Keďže po koberci dennodenne chodíme, beháme, hrávajú sa na ňom naše deti alebo ho inak zaťažujeme. Potrebuje opateru, čistenie a primerané ošetrenie. A to nehovoríme o situáciách, kedy sa náš koberec stal obeťou neopatrnosti alebo nešikovnosti. A jeho povrch pokryli fľaky a škvrny z tých najrôznejších, aj málo pravdepodobných zdrojov.

V týchto…

kvalitné čistenie kobercovV týchto nepríjemných okamihoch začneme horúčkovito hľadať spôsob, ako sa týchto problémov zbaviť a vrátiť nášmu kobercu jeho stratený šarm a vzhľad. Pochopiteľne, že prvým krokom býva svojpomoc. Vo väčšine prípadov preto vsadíme na generáciami overené, klasické „tepovanie“ alebo pomoc modernejších chemických prípravkov. Pričom podvedome rátame s čo najlepším výsledkom.

No, a medzi profi firmami, ktoré sa takýmto činnostiam venujú sa dá ľahko nájsť aj naša spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. Na súčasnom trhu s upratovacími službami už možno nájsť pomerne veľkú skupinu firiem a spoločností. Ktore sa na odbornej úrovni venujú čisteniu a ošetrovaniu kobercov rôzneho druhu a kvality.

Spoločnosť Bratislava koberce, čistenie sa aj vďaka vysokým nárokom na svojich pracovníkov, výslednú kvalitu aj celkovú zázemie, prepracovala až na špičku v tejto oblasti. Pričom si tento   štandard stabilne udržuje. Dôkazom sú v predovšetkým verní a spokojní klienti. Keďže iba pre nich sú všetky naše výkony a odvedená práca určené.

A tak…

kde nechať vyčistiť koberecA tak okrem profesionálnej údržby a čistenia kobercov máme v zozname našich činností aj  ďalšie služby, ktoré sme spomínali v úvode. Klientom – doma aj  za hranicami – ponúkame osvedčenú a efektívnu technológiu čistenia a údržby kobercov, odborne označovanú ako hĺbkové strojové čistenie.

V zásade sa dá tento progresívny postup označiť ako systém čistenia vychádzajúci z efektívnej práce jednokotúčového stroja, ktorý dôsledne využíva mechanicky rotujúce kartáče. Ústrednú úlohu v tomto čistiacom procese zohráva kvalitne realizovaný prítlak kotúčov, spojený s tlakovým vysatím koberca. 

Medzi hlavné prvky našej čistiacej metódy môžeme zaradiť jej nemennosť v podávaných výkonoch, stabilne vysokú kvalitu a celkovú účinnosť každého čistenia. Klient by mal dopredu vedieť, že tento profesionálny postup je celkom odlišný od domáceho „tepovania.“ Takže aj jeho výsledky sú diametrálne odlišné od toho, na čo je zákazník zvyknutý.

Už…

cena čistenie kobercovUž viac ráz tu zaznelo slovo „tepovanie,“ ktoré sa medzičasom stalo takmer synonymom pre celkom bežné čistenie koberca v domácich podmienkach. Svojou podstatou však tento technologický postup silne pripomína jednu z profesionálne uplatňovaných čistiacich metód na trhu – tzv. extrakčný systém čistenia.

Keďže práve extrakčná metóda je medzi klientami známa a v ich objednávkach dosť často uplatňovaná, bude dobré, ak si ju práve teraz predstavíme trochu bližšie. Napokon, nebude na škodu ani jej prípadné odborné porovnanie s metódou našej spoločnosti A SERVIS LIPKA, teda strojovým hĺbkovým čistením.

Samotné porovnanie možno zároveň prispeje k precíznejšiemu odlíšeniu kvality oboch čistiacich metód. Keďže práve extrakcia je stále vnímaná ako ľudové, lacnejšie a výhodnejšie riešenie, ktoré má na trhu veľkú a dlhoročnú tradíciu. A pritom dosahuje prijateľné výsledky.

Žiaľ…

strojové čistenie kobercovŽiaľ, hneď na začiatku tejto úvahy treba jednoznačne povedať, že odborné hlasy, ale aj mnohí klienti, ktorí extrakčné čistenie už spoznali, svorne tvrdia, že extrakcia už veľa rokov patrí k zastaraným, neefektívnym, a vlastne škodlivým spôsobom čistenia kobercov. 

Objektívne odborné poznatky, hmatateľné výsledky, a najmä dlhoročné skúsenosti klientov dokazujú, že metóda extrakčného čistenia sa na hĺbkové ošetrovanie kobercov nehodí už len z prinícpu aplikovanej technológie. Je tak jasné, že používanie tohoto prežitého systému ošetrovania koberca vie priniesť zákazníkom oveľa viac škody ako úžitku, a to bez akejkoľvek snahy dajako preháňať.

Zrejme k najdiskutovanejším mínusom tejto čistiacej metódy patrí vysoká nekvalita konečného výsledku. Neefektívnosť, morálna a technologická zastaranosť zanechávajú na kobercoch škvrny a fľaky, ktoré si klient v prvom okamihu ani nevie vysvetliť.  V skutočnosti však ide o vedľajší produkt neúčinnosti tohoto systému čistenia.

Pri…

dezinfekčné čistenie kobercovPri extrakcii sa dá preto hovoriť o „zbytočnej rýchlosti na úkor kvality.“ V podstatne obsluha daný koberec len rýchlo namočí zmesou vody a saponátu. Zmes však nemá dostatok času a priestoru „zabrať,“ lebo je vzápätí vysatá druhou stranou používaného stroja, teda extraktora. Ako vidno, všetko sa udeje len v jednej pracovnej fáze, bez viditeľnejšej snahy dostať čistiacu chémiu do tela koberca.

Takže, krátka rekapitulácia. Z čela extraktora sa cez hubicu nastrieka roztok vody a chémie. Len čo zmes začne prenikať dovnútra koberca, druhá strana extraktora už celú namočenú plochu vysáva a zbavuje ju tak vody a prachu. Samotné čistenie extrakčným spôsobom teda reprezentuje iba rozdiel v čase, kedy sa chémia dostane na koberec a kedy je povysávaná.

Extrakčná metóda sa preto odohráva len na povrchu koberca a vnútornej štruktúry sa vôbec nedotkne. Inak povedané, všetka špina, ktorá sa nazbierala za mesiace používania, nie je z tela koberca vôbec odstránená. Hlavne preto nie je koberec vyčistený precízne a do hĺbky jeho štruktúry. Hovoriť o ďalších benefitoch spojených s čistením, tak ani nemá zmysel.

Často…

hĺbkové čistenie kobercovČasto sa stáva, že zákazník – celkom zákonite – nebýva s takýmto výsledkom spokojný, a hľadá spôsob ako sa kvality domôcť. Reklamácie sú síce východiskom, ale očakávanú čistotu kobercu neprinesú. Takže sa sklamaní klienti veľa ráz obrátia na spoločnosť A SERVIS LIPKA, aby sme kobercu vrátili jeho pôvodný vzhľad a napravili to, čo iní nezvládli.

Extrakcia, ako systém, skrátka nevládne potenciálom, aby kobercu mohla priniesť hĺbkovú čistotu. Namáčať a čistiť len povrch koberca jednoducho nestačí. Na druhej strane, ani strojová hĺbková metóda nemá patent na zázraky. Príklad? Povedzme, že firma A SERVIS má vyčistiť koberec, ktorý nebol opatrovaný už dlhé mesiace, či dokonca roky.

V takomto prípade sa dá použiť pojem tzv. vyčistiteľnosti. Toto slovo charakterizuje znečistenie koberca na tak vysokom stupni, že pri jeho čistení sa zadýcha aj strojová metóda, alebo povedané, práca prebieha s komplikáciami. Prirodzene, vďaka našej technológii dáme koberec do poriadku, ale špičkové parametre už dosiahnuť nemožno.

Bola…

rýchle čistenie kobercovBola tu reč o tom, že po extrakčnom čistení a finálnom doschnutí koberca sa na ploche znenazdania objavujú veľmi nepekné, sivé a zájdené škvrny, mapy, či fľaky. Ich pôvod treba hľadať iba v málo účinnej a nevýkonnej technológii, resp. technike, ktoré nemajú dostatočné predpoklady na to, aby sa s čistením koberca vyporiadali „od podlahy.“

Dostupná chémia, používaný pracovný postup a špeciálny čistiaci stroj, teda extraktor, skrátka nedisponujú takými výkonovými parametrami, ktoré by im umožňovali zvládnuť čistenie na úrovni moderného spôsobu ošetrovania kobercov, resp. vysokých nárokov každého klienta.

Napriek tomu sa veľké počty klientov ešte stále nechávajú klamať tvrdeniami, že extrakčné čistenie je pre ne v každom smere výhodné, nanajvýš účelné a praktické. No a ku všetkému aj hmatateľne lacnejšie ako napríklad konkurečná strojová metóda.

Nikto…

ľahké čistenie kobercovNikto zo spoločnosti A SERVIS LIPKA nezastiera, že cenová hladina strojového spôsobu čistenia býva o niečo vyššia ako extrakcia, resp. ďalšie podobné systémy. Treba však jedným dychom dodať, že strojový spôsob ponúka nielen vyššiu účinnosť, kvalitu a precíznosť. Ale voči kobercu a jeho štruktúre je v každom ohľade ohľaduplnejší a šetrnejší.

Zákazníkom našej firmy sú preto ponúkané vyspelé, technologicky modernejšie postupy. Ktoré vedú pri každej objednávke ku kvalitatívne jednoznačným výsledkom. Základ týchto faktov tvorí nielen progresívna technika, overený pracovný postup a účinná chémia. Ale v prvom rade naši pracovníci – skúsení a odborne zdatní špecialisti. 

Koniec-koncov, aj to je jeden z dôvodov, prečo A SERVIS LIPKA nepočíta s prácou brigádnikov alebo sezónnych pracovných síl. Náročná práca, ktorú zaškolení a skúsení zamestnanci firmy pre našich klientov odvádzajú, potrebuje skrátka niečo viac, ako len nadšenie amatéra a snahu splniť zadanú úlohu.

Spojenie…

najlacnejšie čistenie kobercovSpojenie ľudských kvalít, praktických skúseností a vysokej odbornosti preto našej spoločnosti umožňuje, aby každá zákazka priniesla zákazníkovi maximum spokojnosti, kvalitný výsledok a bezkonkurenčnú kvalitu. Ošetrovanie každého koberca začíname „spojenými silami“ výnimočne efektívnej chémie a modernej tehchniky.

Techniku v našom prípade reprezentuje vysokovýkonný jednokotúčový stroj s rotačnými kefami, ktorý do tela koberca systematicky aplikuje roztok unikátnej chémie. Táto čistiaca metóda pritom pracuje až v samotnej štruktúre koberca, čo tvorí prvý a základný predpoklad pre spokojnosť zákazníka a perfektný koncový výsledok.

S výdatnou pomocou oboch týchto zložiek – stroj a chemický roztok – čistíme potom koberec tak dlho, pokým nie sú dokonale odstránené všetky nečistoty z povrchu aj hĺbky textílie. Koberec je týmto sústredeným postupom zbavený nielen špiny. Ale tiež mikroorganizmov, alergénov aj roztočov. Na konci tejto etapy sa preto dá považovať aj za vydezinfikovaný. Po vyčistení strojovou metódou býva koberec a jeho vlas naviac prevzdušnený, štruktúra sa celkovo zodvihne a plocha získa naspäť stratený objem, hebkosť aj vzhľad.

Potom…

lacné čistenie kobercovPotom príde na rad výkonný trojmotorový vysávač. I napriek extrémnemu výkonu je voči kobercu šetrný a nepoškodzuje ho. Vďaka svojej sacej sile, dokáže z koberca odstrániť zvyšky čistiacej peny, uvoľnené nečistoty, roztoče i alergény. Zároveň s prehľadom odsaje i prebytočnú vodu a vlhkosť. Koberec tak na konci zákazky ostáva bezmála suchý.

Táto výhoda je v porovnaní s extrakčným spôsobom ešte zaujímavejšia. Počas extrakčného čistenia sa totiž do koberca dostáva priveľa vody, ktorý zastaraná technológia nedokáže z koberca dostať. Klient preto musí čakať aj celé hodiny, kým celý koberec vyschne.

Navyše, pri extrakcii sa z koberca vyplaví aj veľa nečistôt, ktoré sa dostatočne neodstránia a preniknú na povrch. Po úplnom vyschnutí koberca sa potom premenia na nevzhľadné škvrny, ktoré vyskáču na ploche a zničia očakávania klienta.

Takže…

údržba koberceTakže porovnanie hĺbkovej strojovej metódy spoločnosti A SERVIS LIPKA a klasického „tepovanie,“ či extrakčného postupu je celkom jednoznačné. Okrem strojového čistenia nie je dnes na trhu dostupná metóda, ktorá dokáže koberec nielen vyčisitiť, ale doslova zrenovovať.

Spoločnosť A SERVIS dokáže vďaka tejto jedinečnej metóde odstrániť aj dobre známe „vychodené uličky“ na ploche koberca, oživiť a napriamiť jeho poľahnutý vlas, zlikvidovať nečistoty až v samej podsade textílie alebo precízne a profesionálne zjednotiť vzhľad plochy. Tieto výhody extrakčné čistenie zákazníkom ponúknuť nemôže.

Dôkazom…

starostlivosť o svetlý koberecDôkazom schopností a kvalít našej strojovej metódy bolo aj nedávne čistenie koberca v byte mladých manželov. Matka si totiž všimla, že deti namiesto papiera používali vo svojej izbe rovno koberec. Takže fixkami ho poriadne poznačili. Ale vďaka nášmu postupu a systému práce sme kobercu v detskej izbe vrátili jeho pôvodný vzhľad a rodinu zbavili veľkej starosti.

Naše strojové čistenie tak zákazníkom upratovacej a čistiacej spoločnosti A SERVIS LIPKA prináša nielen špičkovú a jedinečnú kvalitu odovzdanej práce. Ale tiež veľmi účinnú dezinfekciu celého koberca, profesionálny prístup a klientskú ústretovosť. A to v každom jednom kroku spojenom s plnením prijatej objednávky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *