Umývanie, čistenie podláh

Babičkine staré podlahy oživili odbornici strojovým čistením. Strojové umývanie podlah

Je mi úplne jasné, že niekto obratom spochybní myšlienku, že 99 % babičiek je, ak nie priam rozprávkových, tak jednoducho skvelých a často nenahraditeľných. Ten zvyšok bude trošku knižný alebo porastie podľa osobných skúseností a preferencií. S tým sa nič robiť nedá.

Dosť…

cena čistenie podláhDosť na tom, že naša babička do tej veľkej skupiny rozprávkových patrí. Po celý život bola učiteľkou a mala zrejme najvyššie skóre v každej triede, ktorú po celé tie desaťročia viedla. Nakoniec, energia z nej doslova sršala – od rána do večera. Ešte ako dôchodkyňa učila a pred vedením školy mala problém vyhovoriť sa, že „tento rok by to už stačilo…“ Napriek všetkému však ani po skončení učiteľskej kariéry neostala stáť kdesi v kúte. Viedla miestnu knižnicu, sem-tam brigádovala v materskej škôlke alebo sa venovala kvetom vo firme svojho syna. No, a ešte to najhlavnejšie: milovala naše deti, svoje vnúčence, takže každú voľnú chvíľu boli spolu, ako nerozlučná partia.   

Človek…

Človek má vedľa takýchto ľudí potom občas pocit, že nič nekončí, čas je bezzubý a všetko bude tak, ako na začiatku. Samozrejme, že nebolo. Prišli prvé väčšie zdravotné problémy, babičke pribúdali roky a ubúdali sily. Lenže aj napriek tomu ostávala svieža a mala radosť z každého nového dňa. Pred niekoľkými týždňami ju čakala v našej rodine veľká sláva, keďže slávila svoje okrúhle narodeniny. Ktoré to boli, to si radšej nechám pre seba, keďže ona sama si ich nepripúšťala a ako pravá dáma o nich aj nerada hovorila. Slušne povedané, mala som s manželom hlavu v smútku, lebo čistenie podláh cena z m2vybrať pre ňu darček bolo umenie – odjakživa.

Bolo…

Bolo celkom jedno, či ide o narodky, darček pod stromček alebo malý suvenír z dovolenky. Vždy nás odbila jej povestnou vetou, že „nič nepotrebuje, keďže zdravie a šťastie aj tak nikto nepredáva, a ten zvyšok si môžu nechať, keďže sa dá predať a kúpiť takmer všetko…“ Na to sa nedalo povedať nič, a tak sme trpezlivo bojovali a snažili sa uspieť. Lenže tieto narodky neboli tie všedne obyčajné, takže problém nám v rodine rástol každým dňom. Našťastie som túto vec hodila do placu medzi kolegyne, či sa dajaký nápad neujme. A ujal sa! Jedna z nich ma naviedla na možnosť, žeby sme jej nechali profesionálne upratať celý byt. Babička stále žila sama a poriadok mala – ako každá žena – rada.  

cenník čistenie podláhManžel…

Manžel najprv krútil nosom. Preboha, čo je to za darček, vydrhnuté podlahy alebo vyleštené okna, veď sa môže uraziť! Lenže moja ženská intuícia mi našepkávala, že niečo na tom bude, a tak som to po pár dňoch s babičkou osamote prebrala. Poviem vám, oči sa jej rozsvietili a prešla ňou vlna radosti. Babička – praktická a rozumná žena – nezaváhala ani na okamih, takže nám spadol zo srdca nie kameň, ale rovno balvan. Muž bol prekvapený, až si sadol a krátko to okomentoval slovami, že tomu rozumie fakt len baba. Dostal teda večeru a ja som sa pobrala k počítaču, aby mi ten plastový zázrak poradil, ktorá profi firma u nás má dostatok skúseností, kvality a precíznosti, aby dala do poriadku byt našej drahej oslávenkyne.

Po pravde,…

Po pravde, málo tých firiem nebolo. Mám však s vyhľadávaním svoje skúsenosti, a tak som spoliehala hlavne na odozvy, reakcie a priame väzby zákazníkov. Ten, kto na vlastnej koži zažil prácu vybranej firmy, vám o nej povie podstatne viac, ako dajaké  marketingové reči na fešáckej, blikajúcej web stránke…A zase som sa nemýlila. Odrazu sa spomedzi tej kopy firiem a firmičiek vylúplo jedno meno, ktoré na seba nabaľovalo kladné reakcie, čistenie priemyselných podláhpoďakovania, odkazy a odporúčania, pozitívne recenzie. Neboli to však len súkromné osoby. Spokojnosť prejavovali tiež firmy, úrady, inštitúcie, sociálne alebo zdravotnícke subjekty.

Upratovacia…

Upratovacia a čistiacia spoločnosť A SERVIS LIPKA sa mi tak na monitore predstavila v tom najlepšom svetle, takže som sa jej už nepustila a rozhodla sa, že oslovíme práve ju a jej zamestnancov. A čím ďalším ma presvedčili? Bolo toho podstatne viac, ale napríklad rozvážnym a odborným prístupom k téme podlahy, pričom som ako klient získala veľa prospešných informácií, a to hneď na začiatku. Dajme tomu podlahy v našich domovoch. Mnohí z nás, ktorí sa pre ne rozhodli, žijú s pocitom, že podlaha priveľa opatery vlastne ani nepotrebuje. Údržba si dá merať vlažnou čistou vodou, trochou saponátu a niekoľkými minútami voľného času. A je pritom jedno, či bola tá dlážka vyrobená z dreva, plastu, keramiky alebo špeciálnej zmesi.

čistenie liatych podláhÁno, takáto…

Áno, takáto úvaha má svoje logické opodstatnie. Kvalitná a odborne správne položená podlaha, by mala majiteľom prinášať najmä radosť a spokojnosť. Obecne sa preto usudzuje, že s jej ošetrovaním nebýva toľko starostí, ako je to pri iných druhoch podláh, napríklad kobercoh a podobne.  Avšak odborný pohľad na túto otázku má jasné kontúry. Pravidelná a poctivá údržba by sa podlahám proste vyhýbať nemala. Koniec-koncov, v tomto kontexte nejde o prekvapenie, veď každá podlaha býva denne podrobovaná rôznym druhom a formám záťaže. Raz je to, božeuchovaj, vyliate víno, inokedy čistidlo na striebro – aj to sa mi stalo – neskôr jej dáva zabrať šťastné dieťa na odrážadle.

A nazabúdajme…

A nazabúdajme. Naviac tu funguje, pomalý, trvalý a úporný proces komplexného starnutia samotného materiálu podlahy, čo sa na jej vlastnostiach a čistenie podláh v domácnostifunkčnosti prejavuje zrejme zo všetkého najviac. Pričom ani veľmi nezdôrazňujeme, že toto starnutie sa úplne zastaviť nedá. Záver? Aj preto podlahu nesmieme čistiť neznámymi chemickými prostriedkami, keďže ich účinky nemožno vopred odhadnúť. Zároveň však netreba pustiť zo zreteľa skutočnosť, že všetky typy a druhy znečistených podlách – z podstaty veci samej – vyžadujú predovšetkým preverené, technologicky správne a skúsenými odborníkmi vykonávané čistiace postupy. To by malo byť alfou a omegou akéhokoľvek prístupu ku každej podlahe.

Asi je…

Asi je potrebné zdôrazniť, že veľká časť súčasných typov podláh býva v prípade neodborného a neuváženého konania počas čistenia, resp. pri dlhodobom a pomerne nešetrnom používaní, značne náchylná na poškodenia rôzneho druhu. Iste, trh je plný firiem, ktoré sa podlahám venujú a klientom pomáhajú. Platí ale, že si treba rozmyslieť, ktorá spoločnosť naplní naše očakávania a predstavy. Koniec-koncov, neprestáva čistenie mramorových podláhfungovať stará pravda, že ozajstnú kvalita sa dá sotva čakať od neskúsených a odbornosťou málo vyzbrojených ľudí. Predsa len: platiť treba len za niečo, čo podlahám vskutku pomôže a nás zbaví starostí.

Spoločnosť…

Spoločnosť Umývanie, čistenie podláh môže práve v tomto smere ponúknuť dlhoročnú tradíciu, vysokú odbornosť a progresívne čistiace technológie, čo pre jej klienta znamená trvalý základ jeho dlhodobej spokojnosti. Firma svoje čistiace služby prezentuje ako stabilné využívanie najkvalitnejších a najmodernejších technológií a postupov, čo znie sľubne. Profesionálna údržba, ošetrovanie a čistenie podláh tak býva realizované len s pomocou výkonného a spoľahlivého jednokotúčového stroja. Vďaka nemu dokáže A SERVIS vyčistiť akýkoľvek typ podlahy. Pričom nehrá rolu, či ide o čistenie drevenej alebo plávajúcej podlahy, linolea, marmolea, kameninových, či betónových plôch.renovácie podláh

Proces…

Proces čistenia začína poctivým, a čo najšetrnejším vydrhnutím celej plochy. Okrem výkonu jednokotúčového stroja pracovníkom A SERVUS pomáha presne zvolený a účinný chemický prostriedok, ktorý je voči podlahe nanajvýš šetrný. Kotúčový stroj býva označený za jediné zariadenie podobného typu, ktoré vykonáva detailne i celkové vyčistenie podlahy. Predstavuje spoľahlivé a kvalitné zariadenie s pracovnou hmotnosťou okolo päťdesiat kilogramov. Počas svojej pracovnej činnosti využíva najmä výrazný prítlak smerujúci priamo na samotný čistiaci kotúč, ktorý má v priemere zhruba 45 centimetrov.

voskovanie podláhAkonáhle…

Akonáhle bol povrch dobre vykartáčovaný, začne pracovať iné zariadenie, ktorým je extrémne silný, ale „ohľaduplný“ priemyselný vysávač. S ním sa darí spoľahlivo odstrániť  všetka špina, mastnota a zvyšky zažratých nečistôt. Vysávač zvláda aj dôkladné odsatie zbytkov vody, ktorá sa na ploche po vydrhnutí zachytila. Po skončení vysávania možno podlahu označiť za hygienicky čistú a vydezinfikovanú, čo je v istom smere bezkonkurenčný benefit. Na záver sa plocha ešte raz dôkladne umyje, aj keď len čistou vodou. Umytie garantuje, že podlaha ostane chemicky neutrálna pred účinkami zvyškov použitého čistidla. No a potom sa už podlaha nechá len vyschnúť.

Zopár…

Zopár postrehov a poznámok k téme chemických čistiacich látok. Spoločnosť A SERVIS LIPKA pri svojom odbornom a precíznom čistení podláhfluatace podlahy siaha v prvom rade po zásaditej čistiacej chémii. Prirodzene, že prax ju občas núti využívať aj silné chemické čistiace prostriedky s kyslým charakterom. Tieto špeciálne  a skutočne silné prípravky sú mimoriadne prospešné pri základnej likvidácii zvyškov vápna alebo cementu, prípadne iných zbytkov používaných stavebných hmôt, ktoré sa používali pri stavebných alebo rekonštrukčných prácach.

Firma A SERVIS LIPKA…

Firma A SERVIS LIPKA vo vlastnej praxi počula veľa ráz slová, že na trhu pracujú čistiace spoločnosti, ktoré majú rozporuplnú povesť. Na jednej strane podlahu vyčistia, takže z diaľky vyzerá byť v poriadku. Na len čo sa jej dotknete rukou, cítiť nezvyčajne drsný povrch, vzhľad býva v detaile nepekný, a dokonca sa dajú nájsť aj poškodené alebo poškriabané miesta. Naopak, upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA zákazníkom zaručuje, že počas používania jednokotúčového čistiaceho stroja a prípravky na čistenie podláhšetrnej chémie, nedochádza k poškodzovaniu povrchu podlahy tým skôr, že zamestnanci firmy sú odborne vyškolenými profesionálmi.

Podstatným,…

Podstatným, kľúčovým prvkom riadne ošetrenej podlahy ostáva konečné navoskovanie. Táto činnosť je vo firme A SERVIS realizovaná v procese fluatácie. Zamestnanci na čistú podlahu nanášajú špeciálny druh priemyselného polyméru, ktorý zabezpečí, že sa takto ošetrená podlaha nebude špiniť a zachová si svoj čistý vzhľad čo najdlhšie. Väčšinu čistených podláh firma voskuje pololesklým alebo matným, kvalitným a odolným voskom nemeckej výroby pod značkou PKD. Tento priemyselný vosk dokáže podlahe zabezpečiť dlhodobú pružnosť aj žiadaný protišmykový efekt. To znamená, že materiál podlahy nie je vďaka vosku taký náchylný na poškriabanie.

Protišmykový…

Protišmykový efekt zase pomáha zákazníkovi zvyšovať mieru bezpečnosti pri pohybe po samotnej podlahe, čo pri malých deťoch alebo senioroch ako vyčistiť podlahupredstavuje dôležité plus. Značka polyméru PKD tak na trhu predstavuje odolný a unikátny typ priemyselného vosku. Ktorý poskytuje veľmi zaujímavý zoznam predností. Všetci zákazníci napríklad oceňujú, že podlaha navoskovaná polymérom PKD sa po dlhý čas udržuje oveľa pohodlnejšie a jednoduchšie, pričom na nej tak nevidieť otlačky bosých, mokrých alebo spotených nôh. Práve tento nemilý fenomén býva pre mnohých klientov značne nepríjemnou zložkou užívania podlahy.

Zamestnanci…

Zamestnanci A SERVIS LIPKA zvyknú náležite pripravenú podlahu voskovať dvakrát až trikrát. Hlavným účelom voskovania je, aby sa na povrchu vytvorila jednoliata, maximálne rezistentná vrstva vosku, ktorá zabezpečí očakávanú elasticitu a čím vyčistiť podlahuprotišmykovosť a na dlhý čas ochráni je čistý a pôsobivý vzhľad.  V prípade, že si klient spoločnosti A SERVIS LIPKA zvolí overenú technológiu moderného čistenia podlahy kotúčovým strojom. Môžeme za firmu konštatovať, že dostáva nielen prvotriednu kvalitu, ale zároveň komplexný spôsob ošetrenia podlahy za ktorý ručia špičkoví odborníci. Podlaha a jej povrch ostávajú na dlhú dobu skutočne pružné a čisté, pričom suverénne zvládajú bežné namáhanie, a často aj tvrdé zaobchádzanie.

Asi vás neprekvapí,…

Asi vás neprekvapí, keď sme sa s mužom dohodli, že firma A SERVIS LIPKA bude našim favoritom, a práve jej zveríme čistenie podláh v byte našej babičky. Pre jej pohodlie sme pripravili víkendovú izbu u nás doma, následne sa dohodli s firmou a začali sa tešiť. Páni prišli presne, dokonale pripravení a nachystaní. Pustili sa do práce bez dlhých rečí a s chuťou. Stroj energicky bzučal, chémia voňala a podlahy sa menili každou minútou k lepšiemu. Sama som sa čudovala, prečo som doteraz týchto profíkov neoslovila. Mohla som si aj u seba doma ušetriť kopec roboty, stresu a času, napadlo ma.čistenie drevených podláh

Finálne…

Finálne voskovanie „zabalilo“ darček pre babičku do exkluzívneho lesku, takže vo chvíli, keď ho po prvý raz na vlastné oči uvidela, mala v nich radosť. Nás jej pocity tešili dvojnásobne, lebo výsledok, ktorý firma A SERVIS LIPKA dosiahla, mal tie najvyššie parametre kvality. Navyše, páni boli ústretoví, slušní a presní, čo je v našich končinách ešte stále neočakávané. Napokon padla aj nečakaná a prekvapivá dohoda, že s podlahami si poradia aj u nás doma, takže celková spokojnosť poskočila o level vyššie. V prípade, že vás moje slová o kvalite a charaktere spoločnosti A SERVIS LIPKA nasmerovali k telefónu a objednávke, budete naisto spokojní práve tak ako my, a najmä naša milá oslávenkyňa – drahá babička.

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *