Bratislava okna, umývanie

Okná našej cukrárne zrkadlovo vyleštili skutoční profesionáli. „Výškové práce Bratislava“. Umývanie okien vo výškách

Bratislava, okná umývanieUmývanie a čistenie okien obecne nepatrí medzi vyhľadávané domáce práce. Ak by sme boli dostatočne prísni, dalo by sa pokojne povedať, že z domácich prác nevlastní visačku obľúbenosti vlastne ani jedna. Napriek všetkému, ale čisté okná patria k bežnému štandardu bývania, a tak sa umývať a leštiť skrátka musia.
 
Našťastie, dnes už máme po ruke možnosti, ktoré aj túto činnosť zjednodušili a občas celkom odstránili. Jednou z nich býva voľba profesionálnej spoločnosti, ktorá sa takýmto prácam venuje so všetkou odbornou a technologickou spôsobilosťou. Medzi takéto subjekty patrí aj spoločnosť s dvadsaťročnou praxou, upratovacia a čistiaca firma A SERVIS LIPKA.

Firma A SERVIS LIPKA sa od svojich prvých dní snažila zásadne ponúkať a realizovať najkvalitnejšie upratovacie služby, ktoré v každom ohľade vychádzajú z rešpektovania predstáv a želaní klienta, zásad profesionality, otvorenosti a odbornej spoľahlivosti. Aj preto vytrvalo sleduje progresívne trendy a zmeny, ktoré sa v oblasti upratovacích služieb objavujú.

Zamestnanci aj vedenie spoločnosti sú presvedčení, že byť a zostať profesionálom hodným tohoto označenia, vyžaduje denne na maximálnu mieru využívať potenciál ľudských zdrojov a technických predpokladov, ktoré tak vytvárajú základ firemného know-how.

Našim zákazníkom preto dokážeme ponúkať široké portfólio najrôznejších upratovacích a čistiacich činností. Ide o odborné práce spojené s čistením a originálnym leštením okien, sklenených fasád alebo sklenených stien. Všetky tieto druhy činností ponúkame tiež ako práce vo výškach alebo sťažených vonkajších, či interiérových podmienkach.   
 
Už celé dve desaťročia stojí firma A SERVIS na samotnej špičke podobných spoločností v regióne strednej Európy. S našou poctivou, kvalitnou a vždy precízne odvedenou prácou sú tak každý deň spokojní klienti v Českej republike, na Slovensku, ale tiež na veľmi náročných trhoch susedného Rakúska alebo Nemecka.

Bratislava okna, umývanieTrhmi Európy pravidelne oceňovaná…

Trhmi Európy pravidelne oceňovaná a stabilná dôvera stoviek, ba tisícok našich zákazníkov,  má svoje korene aj v obdivuhodnej energii skúsených a zohratých pracovníkov. Každý z nich je odborne zdatným profesionálom, ktorý dokáže v danej oblasti zvládnuť akúkoľvek úlohu a zadanie, pričom je jeho prvoradným záujmom maximálna spokojnosť nášho zákazníka.

Podstatným a nemenným prvkom dlhodobej firemnej filozofie je premyslené a zmysluplné využívanie najmodernejších technológií v kombinácii so stabilne vysokou úrovňou obojstrannej komunikácie. Povedané inak, klient pre našu firmu predstavuje to najcennejšie, takže jeho predstavy a želania boli a sú vždy na prvom mieste.  

Všetci odborníci firmy A SERVIS sú precízne vyškolenými špecialistami, ktorí majú za sebou nielen dlhé roky poctivej práce, ale najmä kvalitnej praxe. V symbióze s moderným strojovým parkom a progresívnou čistiacou chémiou ponúkajú služby, ktoré kopírujú aktuálne trendy a pokroky v oblasti moderných metód upratovania a čistenia.

Spoločnosť vytvorila pre svojich zákazníkov originálny systém umývania okien, spojený s čistením, jedinečným leštením a špeciálnou nano ochranou. Zamestnanci s prehľadom zvládajú údržbu okien a sklenených plôch v najrôznejších typoch budov, priemyselných objektoch, či atypických stavbách.

Hlavným cieľom pritom ostáva zásadná myšlienka: vďaka profesionalite Bratislava, okná umývaniedosahovať tie najkvalitnejšie výsledky pre spokojnosť každého zo zákazníkov. Pracovníci spoločnosti A SERVIS LIPKA tak plnia všetky prijaté objednávky nanajvýš precízne, a hlavne ohľaduplne a starostlivo. So zvereným majetkom zákazníka zachádzajú vždy citlivo a opatrne, čo už po dlhé roky tvorí stabilnú súčasť firemnej kultúry.

V procese umývania a leštenia okien firma aplikuje overenú metódu ošetrenia, ktorá dokáže s veľkou istotou zvládať aj značne znečistené alebo dlhodobo neudržiavané plochy. Často sa stane, že bežného klienta takto znečistené plochy odradia alebo si na ne skrátka netrúfa. Práve tu sa ukazuje príležitosť, poskytnúť zákazníkovi pomocnú ruku.

 

Na rozdiel od iných upratovacích firiem…

Na rozdiel od iných upratovacích firiem na trhu, spoločnosť A SERVIS LIPKA neumýva a nečistí na oknách len ich sklenenú plochu, ale okno vníma ako celok. Svoju úlohu chápe komplexne, takže Čistenie, okná Bratislavaošetruje každé z nich ako jednoliatu konštrukciu. Podstatou tejto práce býva dôkladné a poctivé umytie celej plochy okna, teda skiel, rámov aj parapetných dosiek.

Napríklad okná, ktoré boli súčasťou stavebných prác. Zrejme ich každý raz už zažil, a možno aj čistil, takže je celkom jasné, čo ich čistenie a ošetrenie znamená. Často bývajú pokryté fľakmi a fŕkancami od malty, vápna, stierky alebo silikónu, čo celkom spoľahlivo odradí neskuseného majiteľa od snahy vrátiť im pôvodný vzhľad.

Čistenie takto poznačených okien by sa preto nemalo realizovať zbrklo a neuvážene. V mnohých prípadoch totiž skončí neisto, s pomerne nekvalitným výsledkom alebo dokonca poškodením samotného okna, a to býva to posledné, po čom klient túži. Najlepšie preto býva, keď zákazník osloví skusených profesionálov, ktorí už presne vedia ako na vec.

Začiatok čistenia takýchto okien znie celkom prosto. Treba dôkladne a mechanicky zručne odstrániť všetky hrubé nečistoty, čo „v preklade“ znamená, že hlavné slovo dostáva profesionálna a ostrá škrabka. Pracovníci firmy musia pritom dávať pozor nielen na svoje prsty, ale aj samotné sklo, rám, či parapety.

Poškriabať sa totiž dá celkom ľahko, ale nepoškriabať už podstatne ťažšie. Sľúbenú kvalitu nemôže firma A SERVIS naštrbiť už v samom začiatku tým, že okná ostanú na niektorých miestach poškriabané alebo drsné. To je neprípustné a vysoko neprofesionálne.

Vďaka škrabke sú akokoľvek silne znečistené okná postupne zbavené všetkých stôp po stavebných činnostiach, pričom sa práve touto formou dostatočne pripravia na druhú etapu čistenia, ktorou je umývanie špeciálnym roztokom vody a chémie.

 

Originálny a vysokoúčinný čistiaci prípravok …

Čistenie, okná BratislavaOriginálny a vysokoúčinný čistiaci prípravok dostal v spoločnosti A SERVIS takmer rodinné meno – rozmyvák. Tento jedinečný chemický prípravok pomáha pracovníkom firmy dokonale vyčisiť celú konštrukciu okna, a to aj na ťažko dostupných miestch. Na druhej strane, svojim chemickým zložením oknám nijako neuškodí.

S pomocou rozmyváku sa pracovníkom firmy darí potom veľmi úspešne odstrániť z okien rôzne druhy nečistôt a mastnoty, čo je pre dobrý finálny výsledok zásadné. Aj preto tento postup predstavuje stabilnú súčasť know-how spoločnosti A SERVIS LIPKA.

Po precíznom umytí nasleduje práca s pružnou gumovou stierkou. Tento krok je pre čistiacu metódu A SERVIS- u dôležitý, keďže leštiaca kozmetika vie na skle vytvoriť typické šmuhy. Znamená to, že po umytí skiel by nemali na ploche zostať ani najmenšie zbytky starého leštidla. Zabudnuté fľaky leštidla sa totiž rady vynoria a na skle máme stopy po leštení.

I to je jeden z kľúčových  dôvodov, prečo spoločnosť A SERVIS LIPKA programovo nevyužíva chemické leštidlá. Už roky preto počas čistenia vsádza na techniku tzv. suchého leštenia. Táto forma spočíva len v kuse čistej bavlnenej látky a fyzickej sily človeka. Okná takto bývajú leštené tak dlho, kým nie sú čisté.

Pozitívne, dlhoročné reakcie zákazníkov firmu už dávno presvedčili, že takto ošetrené a vyleštené okná vydržia čisté podstatne dlhšie. Ďalšie nečistoty sa na skle potom neusadia tak jednoducho, ako keď sú okná leštené chemickým leštidlom.

Treba tiež vedieť, že chemické leštiace prípravky vytvárajú na skle povlak, ktorý sa mení na lepivú plochu. Aj preto sa na umytých oknách začne rýchlo ukladať nová vrstva prachu a nečistôt. Precízny a funkčný postup suchého leštenia preto tvorí istotu dlhodobej stálosti vyleštených sklenených plôch.

Výškové práce umývanieFirma A SERVIS LIPKA …

Firma A SERVIS LIPKA ale neostáva len pri kvalitnom a žiadanom ručnom leštení. Svojim klientom ponúka skutočne moderný, veľmi účinný a vysoko funkčný prostriedok, ktorý okná ochráni rádovo podstatne lepšie, ako tomu bývalo ešte pred nedávnym časom.

Zákazníci majú výnimočnú možnosť vybrať si pre ošetrenie svojich čistených okien metódu tzv. hydrofóbnej impregnácie. Podstatou tejto metódy je moderný postup, keď sa na čisté okná odborne nanesie špeciálna nano impregnácia, ktorá okná dokonale ochráni, ale na technologicky sofistikovanejšej a účinnejšej úrovni.

Postup nano impregnácie je z pohľadu laika vlastne jednoduchý. Po ukončení prvého náteru hydrofóbnej impregnácie GlasProtect sa plocha okna ponechá na zhruba štvrť hodiny pomaly zaschnúť. Následne začnú špecialisti A SERVIS nanášať ďalšiu vrstvu, pričom sa postupuje naozaj starostlivo a dôkladne.

Takto vzniknutá, pre naše oko neviditeľná nanovrstva GlasProtect, sa ešte raz poctivo vyleští, a to do skutočne vysokého lesku. Výhody tohoto moderného riešenia sú Bratislava okna, umývanienepochybné. Napríklad pri budúcom umývaní okien, už nie je potrebný žiadny chemický prostriedok, ktorý stojí nielen peniaze, ale aj kus ďalšej práce.

Zákazník si potom okná iba opláchne čistou vodou a je vystarané. Špeciálna, kvalitne aplikovaná nanovrstva GlasProtect pritom veľmi spoľahlivo zabezpečuje odstraňovanie nečistôt prostedníctvom zhlukovania špiny do miniatúrnych guľôčok. Všetky nečistoty sa tak vďaka vplyvu počasia alebo samospádom dostávajú mimo okna.   

Inou skvelou vlastnosťou progresívnej metódy hydrofóbnej impregnácie je skutočnosť, že nano impregnácia GlasProtect účinne zabraňuje vzniku vodného kameňa, rôznych druhov plesní, ale tiež škvŕn z hrdze alebo zo soli. Zaujímavé tiež je, že toto odstraňovanie nečistôt nezanecháva na skle žiadne stopy ani fľaky.

 

Ďalším veľkým plusom býva…

Bratislava okna, umývanieĎalším veľkým plusom býva, že sklenené plochy sú dostatočne a na pomerne dlhý čas chránené pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia v atmosfére. V konečnom dôsledku sa tak veľmi účinne a cielene zabráni nežiaducim zmenám vlastností a predčasnému starnutiu materiálov použitých na okne.  

Spoločnosť A SERVIS LIPKA poskytuje na funkčnosť nano vrstvy GlasProtect bežnú záruku 2 roky, pričom garantuje stopercentnú účinnosť tejto modernej technológie. Predpokladaná životnost takejto vrstvy ale býva však štyri až päť rokov.

Využitie systému ochrany GlasProtect býva prospešné aj pre tých zákazníkov, ktorí musia čistiť okná a sklenené plochy veľkého rozsahu, príp. v sťažených podmienkach. Výška, zlá dostupnosť, náročné priemyselné prevádzky. Ošetrovanie takýchto sklenených plôch je finančne a časovo náročné, resp. realizácie nie je možná v primeraných časových intervaloch.

Systém hydrofóbnej nano impregnácie typu GlasProtect sa tak možno na dnešných trhoch s upratovacími a čistiacimi službami považovať za  mimoriadne progresívny, zvlášť účinný a spoľahlivý spôsob ako chrániť okná jednoducho, kvalitne, a najmä po dlhý čas.  

Vďaka jeho špičkovým technologickým vlastnostiam ostávajú umyté okná krásne čisté a žiarivé. Keďže vďaka nano vrstve na ich ploche prebieha proces samočistenia vonkajšej strany okna. Zákazník tak môže okná umývať len raz za čas, aj to len zvnútra, ale keďže tu tak silno nešpinia. Logicky preto ušetrí značné finančné prostriedky, a predovšetkým vzácny čas.

Výhody tohoto špičkového riešenia ocenili pred časom aj mladé majiteľky malej, útulnej cukrárne v našom meste. Podľa ich slov vraj majú dlhodobé problémy s čistotou svojich výkladov a okien. Až keď sa spojili s našou firmou Bratislava okna, umývanie, bolo im jasné prečo.

Výškové práce umývanieSklá umývali …

Sklá umývali v podstane bežne a klasicky, teda voda a saponát. Lenže na finálne leštenie vždy používali dostupné chemické prostriedky z maloobchodu. Takže sa ich veľké sklá, či výklady, chovali ako kvalitná lepiaca páska, ergo špinu z okolia doslova priťahovali.  

Keď im sklá výkladov pracovníci našej firmy A SERVIS precízne a kvalitne vyčistili, potom ručne vyleštili. A následne ešte dôkladne ošetrili modernou nano impregnáciou typu GlasProtect, všetky nemilé problémy s udržiavaním čistoty boli odrazu preč.

Obidve majiteľky tejto príjemnej cukrárničky boli unesené. Lebo na dlhý čas mali po starostiach a všetky sklenené plochy stačilo len občas umyť čistou vodou. Dokonca už nebol problém ani s detskými prstami a nosmi, ktoré na ich výkladoch často a rady pristávali.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *