Čistenie Košice, Koberce

Kiwi džús z koberca odstránili profesionáli ze „Strojového tepovania a čistenia kobercov a sedačiek Košice

ako vyčistiť koberecNašu firmu sme s priateľmi vybudovali takmer z ničoho. V tom čase sme mali akurát o pár rokov menej, veľa chuti, mnoho odvahy, a ešte viac zdravej, mladíckej drzosti. Rozbehnúť firmu, ktorá má v oblasti IT biznisu za sebou sotva rok profi skúseností, bolo teda viac ako trúfalé, ba takmer samovraždené.

Aby som však láskavého čitateľa napravil na správnu cestu. Všetci traja máme za sebou viac rokov štúdií a praxe priamo v Štátoch, takže zamotané pozadie, mechanizmy aj všetky nástrahy takéhoto biznisu nám boli v istom zmysle známe a vedeli sme, čo s nimi.

Hovorí sa, že odvážnemu šťastie praje, a tak sme dnes spoločnosťou, ktorá má vlastný areál, iks áut a podobné množstvo zamestnancov. Po pravde, nesťažujeme si, lebo práce máme stále dosť, často nad hlavu. Samozrejme, že tlak neustáva a zo všetkých býva strán enormný, pričom konkurencia zo zásady nikdy nespí. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Zhruba…

čím vyčistiť koberecZhruba pred rokom sme však úspešne dokončili aj moderné sídlo spoločnosti, kde funguje vedenie, celé ofis zázemie a všetko ostatné, čo si zdravie firmy vyžaduje. Pracujeme v podstate non-stop, keďže špecifické IT produkty, ktoré vyvíjame sú pre mnohé organizácie u nás aj vo svete životne dôležité.  

Prirodzene, že takéto tvorivé úspechy neostávajú bez odozvy. Takže z času na čas sa na našom prahu zjaví kupec, vážny záujemca, ktorý chce z našej firmy urobiť časť svojej. Nehovorí sa mi to ľahko, ale zatiaľ o podobné sobáše záujem nemáme, keďže sme presvedčení, že na takto závažný krok je ešte stále dosť času a priestoru.

Koniec-koncov, nedávno sa podobná návšteva uskutočnila a mala dosť nečakaný koniec, ale o tom neskôr. Ohlásili sa nám niekoľkí priatelia z USA, ktorí už dlhšie prejavovali ozaj seriózny záujem spojiť obidve firmy do jedného celku. Prirodzene, takýto záujem nás celkom potešil, takže sme sa stretnutí dohodli veľmi rýchlo.

Podrobnosti…

ako odstrániť škvrny na koberciPodrobnosti vynechám, keďže v tomto ohľade nie sú dôležité. Dva dni uplynuli ako voda. Keď sa všetko skončilo, sedeli sme v zasadačke už len my traja a preberali detaily. Neviem, ktorý z nás s tým prišiel, ale pôsobilo to trochu od veci. Podľa jeho slov si vraj počas návštevy všímal – okrem iného – aj koberce v budove. Naznačil nám, že sme sa v tomto smere ako firma práve nevytiahli.  

Len čo to dopovedal, naša mladá sekretárka sebou sekla na koberec, a pritom vyliala aj takmer plný džbán kiwi džúsu. Skrátka, dievča bolo po chrípke vyčerpané. Takže sme ju poslali domov, ale s kobercom to bola iná káva. Zrazu ma napadlo, že pri čistení jedného koberca by sa mohli zviezť aj všetky ostatné z budovy. Chcelo to len skúsených profíkov, ktorí tento nápad na úrovni zrealizujú. 

Ráno ku mne nabehol správca budovy a dostal úlohu nájsť firmu, ktorá nielenže splní zadanie, ale všetko zvládne na špičkovej úrovni. Aha, ešte som to asi nepovedal. Ja, aj moji dvaja priatelia sme vyznávačmi perfektne odvedenej roboty, a to aj tej naoko, bezvýznamnej. Takže koberce mali získať tú najvyššiu kvalitu ošetrenia.

Vďaka…

starostlivosť o svetlý koberecVďaka správcovi budovy sa mi pomerne rýchlo sa dostal do rúk kontakt na firmu A SERVIS LIPKA, ktorá v obore upratovacích a čistiacich služieb údajne patrí na samotný vrchol. Dokladajú to aj desiatky pozitívnych odporúčaní, dobrých a kladných recenzií a všemožných poďakovaní. Takýto začiatok sľubuje zaujímavé možnosti, pomyslel som si.

Niežeby som nemal more inej, dôležitej roboty, ale večer mi to doma nedalo a klikol som na web, nech sa reku zoznámim z činnosťou a službami A SERVIS trochu bližšie. Napokon, tento zámer mal aj iný, viac-menej obchodný účel. Už dlhšie sme totiž hľadali špičkovú spoločnosť, ktorá by sa o našu novú budovu a jej čistotu profesionálne starala, takže táto príležitosť sa vlastne celkom hodila.

Takže tu je taký menší, krátky súhrn toho, čo som sa o firme A SERVIS LIPKA dozvedel. A poviem na rovinu, bol som so všetkýmu zisteniami nadmieru spokojný. Spoločnosť má s čistením kobercov a ich údržbou už viac ako dvadsať rokov profesionálnych skúseností, čo vypovedá o mnohom.

Odborne…

údržba koberceOdborne vyškolení zamestnanci si dokážu poradiť nielen s kobercami, ale aj s podlahami z dreva, linolea, kameninovými dlažbami alebo plávajúcimi podlahami. Firma koberce ošetruje výlučne metódou strojového čistenia. Základom je použitie špičkovej techniky a moderných technológií, ktoré riadi skúsený personál.

Pri čistení kobercov a podláh firma využíva výhradne kotúčový čistiaci stroj. Práve toto výkonné technické zariadenie a jeho precízne používanie, predstavuje zásadný rozdiel oproti zastaranej extrakčnej metóde čistenia kobercov, ktorá sa na trhu ešte stále drží.

Odborníci tento spôsob čistenia kobercov už dlho považujú za zastaraný. Prirodzene, že firmy, ktoré ho realizujú sa však neustále snažia trhy presvedčovať, že v podstate ide o finančne prístupnú, kvalitatívne celkom primeranú a vo výsledku  trvalo obľúbenú metódu čistenia kobercov.

Realita…

lacné čistenie kobercovRealita býva ale poriadne odlišná. Extrakčná – nazýva sa aj mokrý spôsob – metóda čistenia ako profesionálny spôsob ošetrovania podláh a kobercov je už dlhé roky „out.“ Technológia, ktorú zákazníkom ponúka je skrátka neúčinná, neefektívna a značne nešetrná.

Samozrejme, že na prvom mieste tohoto čudného a zamotaného klbka stoja zase len peniaze. Firma, ktorá s extrakčnou metódou pracuje, tak veľmi rada svojho budúceho klienta presviedča, že čistením koberca z jej rúk získa jednoznačne najlepší pomer kvality a ceny.

Žiaľ, pre klienta to býva veľká škoda a škola, že takéto „úspory“ nijako nevyvažujú nepodarený výsledok a jeho nepresvedčivú kvalitu. Na konci čistenia totiž zisťujú, že ich koberec býva fľakatý, pridlho vlhký, vonia po mláke, ale avizovaná „skvelá čistota a dokonalá hebkosť“ sa stále nekonajú.

Logicky…

najlacnejšie čistenie kobercovLogicky sa tak neraz stáva, že príde aj na rozhorčené, často podráždené reklamácie sklamaných zákazníkov. Povrch extrakciou „vyčisteného“ koberca totiž býva až tak nevzhľadný, že sa klient musí napokon odhodlať k novému čisteniu, ktoré ešte môže celú hrozivú  situáciu ako-tak zachrániť. 

Na druhej strane spoločnosť A SERVIS vníma svoje služby ako záväzok kvality daný každému klientovi. Aj preto robí pri každej objednávke všetko preto, aby zákazníci dostávali nielen vysokú a stabilnú kvalitu, ale aby v plnej šírke vnímali ústretový, otvorený prístup a precíznosť vykonávanej práce.

Po dvadsiatich rokoch firma patrí medzi popredné firmy na trhu, ktoré svoj systém práce  a používané technológie neustále inovujú. Takže tým výrazne zdokonaľujú svoje pracovné postupy. Aj preto Čistenie Košice, Koberce patrí medzi najprogresívnejšie firmy v tejto oblasti.

Hlavný…

ľahké čistenie kobercovHlavný prvok firemnej práce predstavuje špičková technika. Strojové hĺbkové čistenie patrí medzi najmodernejšie spôsoby ošetrenia kobercov. Jeho podstatnou technickou súčasťou je zhruba pätdesiat kilogramov vážiaci tlakový kotúčový stroj, ktorý pri čistení využíva unikátny a vysokoúčinný chemický prostriedok.

Metóda strojového čistenia kotúčovým strojom odráža najnovšie možnosti odborných poznatkov a technológií v danej oblasti. Vďaka trvalej snahe ponúkať svojim zákazníkom iba tie najlepšie a najprogresívnejšie riešenia, uvádza firma A SERVIS LIPKA takéto poznatky do všednej praxe bez meškania.

Pri priamom porovnaní hĺbkového strojového čistenia a extrakčnej metódy je možné zistiť niekoľko pozoruhodných skutočností. Napríklad, extrakčný proces čistenia začína tým, že sa do koberca vpraví roztok teplej vody a chemického prípravku. Stroj, nazývaný tiež extraktor, následne vytvára na ploche koberca penu.

Pena…

rýchle čistenie kobercovPena sa vzápätí – tým istým strojom – odsaje, čo by malo viesť k odstráneniu aj uvoľnených nečistôt. Žiaľ, tento postup zasahuje len povrchové vrstvy koberca a do hĺbky sa nikdy nedostáva. Z pohľadu odborníka a technologických postupov je možné tento fakt považovať za kľúčový a rozhodujúci. 

Povedané inak, proces extrakčného čistenia sa udeje len v jednej fáze. Z prednej časti extraktora, teda z hubice, sa na koberec strieka čistiaci roztok, pričom už zadná časť stroja koberec vysáva. Aj pre laika musí byť zrejmé, že ide len o povrchové čistenie, ktoré nedokáže koberec vyčistiť hĺbkovo, tým skôr,  celý koberec vydezinfikovať.

Pre objektívnosť všetkých faktov, treba zdôrazniť, že extrakčné čistenie navyše pracuje s mnohými, „vrodenými“ nedostatkami. Slabá účinnosť a iba veľmi priemerný výkon sacieho zariadenia samotného extraktora sú príčinou, že po ukončení tejto práce uviazne v koberci priveľa vody, čo prináša ďalšie problémy.

Bežným…

hĺbkové čistenie kobercovBežným, ale vysoko neštandardným riešením býva trpezlivé čakanie, kým sa voda sama vysuší. Podľa konkrétnych podmienok môže trvať až niekoľko hodín. Prirodzene takto sa proces čistenia neúmerne predlžuje a extrakčný postup sa stáva málo komfortným. 

Toto sušenie koberca ale generuje ďalšiu, dosť závažnú komplikáciu. Uvoľnené nečistoty síce vďaka pene vyplávu na povrch koberca, ale odtiaľto sa už nedostanú, keďže sací výkon celého zariadenia na skrátka nestačí. Jasne sa tak ukazuje, že extrakčný spôsob neposkytuje zo svojej podstaty dostatok kvality a záruk efektívnosti.

Skúsme sa teraz venovať systému čistenia, ktorý zákazníkom ponúka spoločnosť A SERVIS LIPKA. Tento praxou overený postup od samého začiatku smeruje k precíznemu, kvalitnému, a samozrejme, úspešnému výsledku. Spôsob hĺbkového strojového čistenia sa dlhodobo plne osvedčil a prináša skvelé výsledky.

Ako…

dezinfekčné čistenie kobercovAko tento postup čistenia vyzerá? V prvom rade sa na plochu koberca aplikuje špeciálna, veľmi účinná chemická látka od nemeckej firmy Bosch RTS. Prípravok sa mechanicky zapracúva priamo do štruktúry koberca, pričom svoju nezastupiteľnú úlohu začína plniť výkonný kotúčový stroj s rotačnými kefami.

Uvedený chemický prípravok – v podobe hustej peny – dokáže postupne uvoľniť všetky druhy nečistôt, ale tiež zdraviu škodlivé alergény, roztoče a mikroorganizmy. Podstatné však je, že celý koberec je takto dokonale vydezinfikovaný, čo iné metódy čistenia nezvládnu.

Po skončení tejto fázy môžu špecialisti A SERVIS LIPKA začať s finálnym vysávaním vyčistenej plochy. Zariadenie, ktoré na tento účel firma používa je od všedného vysávača už na prvý pohľad výrazne odlišné. Trojica výkonných motorov, ktorými vysávač disponuje, má sily a energie  na rozdávanie.

Vďaka…

strojové čistenie kobercovVďaka precíznemu vysávaniu sa celý koberec systematicky zbavuje nielen zvyškov aktívnej peny, prirodzene aj so všetkými uvoľnenými nečistotami, ale tiež nepríjemných roztočov, alergénov a ostatnej mikroskopickej fauny, ktorá zdraviu v žiadnom smere neprospieva.

Po tomto systéme čistenia ostáva koberec klienta dokonale čistý a vydezinfikovaný. Dá sa pokojne a bez rizika využívať aj v citlivom prostredí s trvalou prítomnosťou detí, seniorov, chorých alebo domácich zvierat. Tieto výhody a prednosti preto oceňujú zdravotnícke alebo sociálne zariadenia, a to v čoraz väčšej miere.

Spomínaný trojmotorový vysávač si však, popri uvoľnených nečistotách a mikroorganzmoch, dokáže suverénne poradiť aj zvyškami použitej vody a prítomnej vlhkosti. Aj preto býva koberec ošetrený firmou A SERVIS na konci čistenia už takmer suchý a dá sa bez dlhého čakania pohodlne používať.

Po…

cena čistenie kobercovPo uvedených argumentoch je jasné, že extrakčná metóda nie je, ba nikdy nebola, pre firmu A SERVIS LIPKA a jej strojové čistenie plnohodnotnou konkurenciou. Vďaka svojim technickým a zásadným technologickým obmedzeniam, ktoré tvoria neprekonateľné limity celého systému, nedokáže do hĺbky vyčistiť žiadny koberec.

Na čistení všetkých kobercov v našej firme sme boli so spoločnosťou A SERVIS LIPKA dohodnutí rýchlo a komplexne. Firma bola voči našim požiadavkám aj nárokom maximálne ústretová. Takže čistili cez víkend, aby pri práci nebola rušená väčšina našich zamestnancov.

Aj…

kde nechať vyčistiť koberecAj tento fakt prispel k celkovej kvalite odvedenej práce. Spoločnosť A SERVIS skrátka dodržuje a ctí proklientský prístup a robí všetko preto, aby zákazník stál na prvom mieste. Prirodzene, že tým najpodstatnejším prvkom zákazky bol a bude finálny výsledok. V našom prípade sa tak dá popísať jediným slovom – vynikajúci.

S kvalitou a čistotou kobercov sme boli veľmi spokojní. Koberce boli nielen čisté a voňavé, ale hebké a vláčne, presne tak, ako keď sa kládli po prvý raz. Napokon o spokojnosti svedčí aj zmluva medzi oboma spoločnosťami. Myslím, že každý rozumný profesionál by mal využívať služby iného profesionála, keďže obaja sledujú jeden cieľ – dobré meno firmy, spojené s maximálnou úrovňou kvality a spokojnosti svojho zákazníka.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *