Čistenie, tepovanie kobercov

Detská hra, koberec a farba na sklo. Strojové čistenie to zvládlo na jednotku. Čietenie kobercov, tepovanie sedačiek

Vyliať na koberec kávu alebo čaj, nebýva žiadnym prekvapením, aj keď to prirodzene nikoho nepoteší. Ale poznačiť plochu udrživaného koberca odolnými farbami na sklo, to sa už tak často nestáva. Naša firma A SERVIS LIPKA sa predčasom práve s takýmto príbehom stretla.

Samozrejme,…

Samozrejme, že fľaky a rôzna špina na kobercoch mávajú desiatky, či stovky rôznych dôvodov a podôb. Ale takmer vždy je po ruke iba jediné zmysluplné a účinné riešenie. Pravda, ak sa majiteľ nerozhodne, že si rovno kúpi nový koberec.

Takýto rozumým a predvídavým riešením býva pomoc skúsenej, profesionálnej firmy, ktorou spoločnosť A SERVIS LIPKA nesporne je. Jej naslovovzatí odborníci dokážu vrátiť do života aj koberec, ktorý – v prípade, ktorý bol uvedený – poznačili deti farbami na sklo.kde nechať vyčistiť koberec

Skúsme ísť…

Skúsme ísť ale pekne po poriadku, nech je tento príbeh kompletný. V oblasti upratovacích a čistiacich služieb patrí firma A SERVIS k popredným profesionálnym spoločnostiam v rámci celej strednej Európy.

A tak naše služby využívajú klienti z Českej republiky, zo Slovenska, Nemecka alebo Rakúska. Spoločnosť disponuje nielen bohatými a cennými – vyše dvadsaťročnými skúsenosťami – ale aj modernými technológiami a odbornými schopnosťami. A dokáže vrátiť rôznym druhom kobercov ich pôvodný vzhľad a stratenú kvalitu.

Portfólio firmy A SERVIS LIPKA však ponúka aj profesionálne, dlhodobou praxou preverené čistenie. Umývanie a leštenie okien, spoľahlivé a šetrné odstraňovanie graffiti, odbornú a účinnú likvidáciu plesní, prípadne ďalšie práce z tohoto oboru. 

ako vyčistiť koberecKoberce…

Koberce svojich klientov firma zásadne ošetruje len osvedčenou a špeciálnou metódou hĺbkového strojového čistenia, ktorá v každom smere zodpovedá nárokom moderného obytného priestoru a starostlivosti o koberce. Srdcom celej vyváženej metódy je profesionálne využívanie modernej strojovej techniky a chémie, zladené s odborne vyškoleným personálom.

Kotúčový čistiaci stroj a jeho odborné využívaniečím vyčistiť koberec predstavuje v systéme práce A SERVIS LIPKA kľúčový rozdiel oproti iným používaným postupom čistenia, najmä však tzv. extrakčnej metóde, ktorá sa trhu ešte stále objavuje a mnoho klientov jej dôveruje.

Extrakčné čistenie sa medzi zákazníkmi obecne posudzuje ako dostupná a lacnejšia možnosť pre vyčistenie koberca. Mnohým klientom stále neprekáža, že z odborného hľadiska ide o neúčinný, nešetrný a celkovo zastaraný systém ošetrovania kobercov, ktorý nespĺňa najzákladnejšie nároky na kvalitu, efektívnosť a celkový výsledok čistenia.

Občas to vyzerá tak,…

Občas to vyzerá tak, že poniektorí zákazníci žijú v mylnom dojme, že lacnejšia metóda čistenia sa im v konečnom dôsledku vyplatí a bude výhodnejšia. Smutnou pravdou ale ostáva, že finančná čiastka, ktorú klient za extrakčné čistenie zaplatil, nikdy nevyváži konečný výsledok čistenia. A najmä podpriemernú, často mizernú kvalitu.

Plocha koberca býva extrakčnom čistení bez iskry, pôsobí šedivo a nevýrazne. Takmer vždy sa na jej povrchu zjavia fľaky, ktoré zákaznika nemilo zaskočia. Stáva sa, že takýto koberec treba narýchlo zachraňovať ďalším čistením a firma A SERVIS LIPKA bola už neraz hlavným aktérom,  takéhoto „opravného“ čistenia.

Počas…

Počas dlhých rokov praxe mnohí zákazníci kládli firme A SERVIS otázku, prečo by mali za naše služby zaplatiť viac, ako platia rôznym spoločnostiam, ktoré pracujú s extrakčnouako odstrániť škvrny na koberci metódou. Možno v tomto smere postačí jednoduchá, priama úvaha. Zvážme, prečo a z akého konkrétneho dôvodu, by mal klient extrakčného čistenia znášať riziko nekvalitného výsledku. Pravdepodobnej reklamácie a stresu?

Na samom začiatku si predsa vybral službu, kde za svoje poctivé peniaze čaká precíznu prácu a dobrú kvalitu. Nie je na tom nič zložité, hmm? Spoločnosť A SERVIS LIPKA vidí celý tento otáznik ešte inak. Pre svojich klientov – už od počiatkov svojej existencie – ponúka a realizuje len mimoriadne kvalitné, ústretové. A vo výsledku precízne služby profesionálneho charakteru.

Firma…

Firma patrí medzi spoločnosti, ktoré priebežne zdokonaľujú svoje pracovné dezinfekčné čistenie kobercovpostupy a technológie. Aj preto dnes na trhu reprezentuje progresívnu a po technologickej stránke vyváženú spoločnosť, ktorá sa venuje upratovacím a čistiacim službám na tej navyššej odbornej a špecializovanej úrovni. Metóda strojového hĺbkového čistenia už mnoho ráz dokázala, že dokáže účinne a spoľahlivo pomáhať pri riešení najrôznejších úloh a objednávok v oblasti čistenia a upratovania.

Dokonca sa stáva sa, že mnohé z nových objednávo prichádzajú už ako výsledok dlhodobej spokojnosti iných zákazníkov s odvedenou prácou. Tento dôkaz dôvery firmu nesmierne teší a uspokojuje, pričom jasne ukazuje, že roky poctivej práce sa spoločnosti podarilo premeniť na úctyhodné meno a vyhľadávného partnera v oblasti upratovacích a čistiacich prác.

Stabilná…

Stabilná kvalita využívanej technológie spočíva vo voľbe silného, a pritom šetrného strojového vybavenia. V prvom rade ide o kotúčový stroj, starostlivosť o svetlý koberecktorý dokáže pomocou rotačných kartáčov zapracovávať unikátnu a účinnú kozmetiku do tela koberca. Tento proces prebieha tak dlho, pokým nie sú odstránené všetky nečistoty. Ojedinelá kombinácia modernej, výkonnej techniky a skvelej chémie si potom dokáže celkom spoľahlivo poradiť aj so škvrnami a fľakmi. Ktoré sú pre mnohých klientov A SERVIS zmamení konca svojho obĺúbeného koberca. 

Dá sa tak povedať,…

Dá sa tak povedať, že používaná metóda strojového čistenia nemá v súčasnosti rovnocennú konkurenciu. Účinná chémia sa vďaka kotúčovému stroju spoľahlivo dostane až do samotnej štruktúry koberca. Kde odstráni nielen bežné nečistoty, ale i všetky baktérie, mikroorganizmy a roztoče, ktoré často trápia alergikov a vedia znepríjemniť život aj zdravým ľuďom.

Po fáze chémie a kotúčového stroja, ktoré dôkladne vyčistili koberec až do hĺbky štruktúry, môžu údržba kobercešpecialisti A SERVIS LIPKA začať s druhou fázou čistenia. Jeho podstatou je účinné a starostlivé povysávanie celej plochy, pričom má takéto „vysávanie“ trochu inú podobu a účinky na aké sme zvyknutí z domácich prác.

Hlavným…

Hlavným aktérom býva vysokotlaký trojmotorový vysávač, ktorý zvládne dôkladne a bezozvyšku vysať nielen všetku uvoľnenú špinu, zostávajúcu čistiacu penu, ale aj roztoče a mikroorganizmy. Koberec tak po skončení vysávania ostáva – až do hĺbky – hygienicky čistý a dokonale vydezinfikovaný. Pre zákazníka tieto slová znamenajú iba jediné. Vďaka práci odborníkov A SERVIS získal precízne čistý koberec, ktorý je vhodný a zdravotne bezpečný aj pre život malých detí, seniorov alebo domáce zvieratá.

Mimochodom, na trhoch ide o veľmi preferovaný bonus. lacné čistenie kobercovA je to aj jeden z dôvodov, prečo strojovú hĺbkovú metódu pravidelne vyhľadávajú. A úprimne oceňujú napríklad materské školy, jasle, zdravotnícke organizácie alebo zariadenia sociálnych služieb. Zrejme k týmto faktom a slovám netreba ani viac dodávať.

Ale predsa len,…

Ale predsa len, ešte zopár slov k vysávaču. Jeho extrémny výkon si vie veľmi ľahko poradiť aj so zbytkami vody, ktorá sa do koberca zákonite dostala počas celého procesu čistenia. Vo finále tak odovzdávame klientom takmer suchý koberec, čo je ďalšie veľké plus. Nesmieme tiež zabudnúť, že plocha vyčisteného koberca po tomto kroku získa späť svoj pôvodný objem. Keďže sacia sila tohoto výnimočného zariadenia dokáže celú štruktúru perfektne prevzdušniť a oživiť jeho celkový vzhľad. Kotúčový stroj totiž plochu koberca zodvihne aj tam, kde bol poľahnutý.

Možno sa práve na tomto mieste vyplatí krátko porovnať vyššie popisovaný proces strojového čistenia s spomenutú najlacnejšie čistenie kobercovextrakčnu metódou. Prvým, a závažným problémom systému extrakcie, teda „mokrého čistenia,“ býva predovšetkým nevyhnutná prítomnosť vody.

Zatiaľ čo,…

Zatiaľ čo, strojové hĺbkové čistenie a jeho extra silný vysávač ju vedia z koberca dostať rýchlo a spoľahlivo, extrakčný spôsob tieto schopnosti nemá. Voda, obsiahnutá v tele koberca sa preto musí nechať prirodzene vysušiť, čo predstavuje veľký technologický nedostatok

. Samotný proces sušenia koberca priebeha – v závislosti od konkrétnych podmienok – od troch až po deväť hodín. Prirodzene, tento interval býva pre klienta nesmierne zaťažujúci. Navyše ho komplikuje fakt, že počas času sušenia, by sa koberec nemal nijakým spôsobom zaťažovať. Takže býva prakticky vyradený z prevádzky.

strojové čistenie kobercovĎalší…

Ďalší výrazný nedostatok extrakčného čistenia plynie z nekvalitného čistenia, ktoré nijako nepreniká do hĺbky koberca, ale operuje len na jeho povrchu.

Krátke vstreknutie chémie do koberca. Nasledované postupným odsatím roztoku, nemôže koberec zbaviť špiny, roztočov ani usadených nečistôt. Takže výsledná kvalita býva vždy veľkým otáznikom.Negatívnym sprievodným javom tejto technologickej nedostatočnosti extrakčnej metódy sú nevzhľadné fľaky a mapy, ktoré sa na koberci zvyknú objaviť na konci procesu sušenia. Zjednodušene povedané, ide vlastne o nečistoty z hĺbky samotného koberca, ktoré uvoľnila teplá voda a chémia.

Keďže…

Keďže výkony používaných strojov a kvalita celého čistiaceho procesu na ich odstránenie zďaleka nestačia, špina sa dostane až priamo na plochu, kde ľahké čistenie kobercovju voda postupne roznesie do podoby fľakov a škvŕn. Klient tak vo väčšine prípadov nevychádza z údivu, lebo namiesto čistého a voňavého koberca, má pred sebou problém.

Ako vidno, strojová hĺbková metóda čistenia kobercov spoločnosti A SERVIS LIPKA klientom ponúka nesporne účinný a spoľahlivý spôsob, ako koberec nielen dokonale vyčistiť. Ale zároveň docieliť i jeho perfektný vzhľad a zásadným spôsobom tak predĺžiť jeho životnosť v rámci rodiny, či firmy.

Výnimočná kvalita,…

Výnimočná kvalita, ktorú spoločnosť A SERVIS svojim zákazníkom poskytuje. Získava vďaka firmou zdokonalenej technológii strojového hĺbkového čistenia, skutočne špičkovú úroveň. Aj preto je možné tvrdiť, že pri tejto práci sú dosahované tie najlepšie možné výsledky, ktoré úroveň dnešnej techniky, chémie a aplikovanej technológie umožňujú. rýchle čistenie kobercovKeďže pre trvalú spokojnosť klienta a vysokú kvalitu výsledku bývajú využívané špičkové stroje a unikátna chémia, nepatria služby A SERVIS medzi najlacnejšie na trhu. Na druhej strane ale firna svojim menom, odovzdávanou kvalitou a celkovým, proklientským prístupom, ručí pri každej zákazke za perfektný výsledok.

Aj to je dôvod,…

Aj to je dôvod, prečo spoločnosť Čistenie, tepovanie kobercov nezvykne zamestnávať neskúsených brigádnikov, ale pre ňu pracujú len naslovovzatých odborníci a profesionáli.

V tomto duchu spoločnosť vyznáva aj efekt „rýchlej a účinnej pomoci.“ Klient tak nebýva odkázaný na rôzne výhovorky spojené s nedostatkom času, kapacít a pod., ale firma vždy hľadá spôsob, ako zákazníkovi podať pomocnú ruku a zbaviť ho problémov so znečistenými kobercami. Jedným z celkom čerstvých príkladov sú aj spomenuté farby na sklo rozliate po koberci. Volala nám mladá žena-matka, že deťom sa podarilo rozliať v obývačke špeciálne farby. Má teda vážne obavy, aby tie fľaky celkom nezaschli, a nás chce požiadať, či by bolo možné prísť, čo najskôr a zbaviť koberec tej pohromy.

Ako profíkom,…

Ako profíkom, nám bolo jasné, že takéto prípady by sa nemali odkladať, a tak sme vo firme urobili všetko preto, aby naši zamestnanci prišli eštehĺbkové čistenie kobercov v ten istý deň. Pani bola celkom vo vytŕžení, keď sme sa s ňou dohodli, že popoludní môže ľudí z A SERVIS LIPKA čakať. Nešťastný koberec z obývacej izby mal skutočne podobu chvosta papagája. Okrem pôvodnej farby koberca, ktorá ešte presvitala, boli na ploche aj tri ďalšie farebné fľaky. Náš príchod sa dal označiť, ako „o päť minút dvanásť,“ keďže farby na sklo už zasychali a postupne sa vpíjali sa do samotnej štruktúry textílie.

Koniec-koncov, pri takýchto nepríjemných kobercových karamboloch platí, že rýchla pomoc býva tou najúčinnejšou. Pričom platí jedna malá poznámka – prenechajme takúto prácu odborníkom, aby sme si koberec nadobro nezničili.

cena čistenie kobercovA tak…

A tak sa špecialisti A SERVIS LIPKA dali do práce a zhruba po hodine odborného čistenia bol koberec opäť ako nový. Navyše sa bytom rozlievala príjemná a svieža vôňa, čo konečný výsledok len zdôraznilo. Pani mala veľkú radosť, lebo koberec bol krásne nadýchaný, hebký a na dotyk ako nový. Vďaka strojovej metóde sa vrátil o pár rokov dozadu. Pre firmu A SERVIS LIPKA bolo vyznamenaním aj niečo iné.

Žena sa hneď dohodla i na vyčistení všetkých zvyšných kobercov v byte. Ako sama povedala – konečne na vlastné oči vidí výnimočný výsledok skutočne profesionálneho čistenia. A radosť bola o to väčšia, že išlo o jej vlastnú domácnosť a koberec. 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *