umývanie okien Bratislava

Okná ako diaľnica pre domácich slimákov

Aj keď to na prvý pohľad tak možno nevyzerá, môže vám práca v poprednej upratovacej firme, akou firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Bratislava. Určite je, priniesť kopu prekvapení a nečakaných stretnutí. Samozrejme, že ide najmä o ľudí, ich domáce starosti, nemilé problémy a rôzne karamboly. No, a celkom nedávno sa mi toto konštatovanie potvrdilo v plnej miere. Predpoludním do firmy zavolal muž, podľa hlasu okolo tridsiatky. Pôsobil sympaticky a otvorene, takže nás nijako nezaskočila otázka. Či máme radi zvieratá alebo či dokonca chováme dajakých domácich mazlíčkov. Dajakú otvorenú debatu o pomeroch v jeho i našej domácnosti sme otvárať nechceli. Takže sme sa spýtali, prečo to chce vedieť.

Vysypal na nás odpoveď, ktorá na okamih zaskočila aj môjho kolegu, pričom ten znesie hádam všetko, navyše sám doma chová jedovaté hady a pavúky. Mladý muž nám vysvetlil, že vo svojom domácom teráriu chová niekoľko afrických slimákov. Ktoré sú medzi slovenskými chovateľmi známe ako tigrý slimák, či oblovka sieťkovaná. Priznávam sa, slová klienta ma naozaj a v dobrom prekvapili. Chovateľa slimákov som dovtedy nielenže nestretol, ba ani len z počutia nepoznal, a tak som bol snáď aj trochu viac zvedavý. Dozvedeli sme sa preto, že tieto slimáky sú pomerne veľké stvorenia a často dorastajú do dĺžky až takmer dvadsať centimetrov.

Ako bez šmúh umyť oknoumývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Na pomyslenom rebríčku stoja na druhom mieste…

Na pomyslenom rebríčku stoja na druhom mieste medzi najväčšími suchozemskými slimákmi na svete. Na chov v bežných domácich podmienkach sú však absolútne nenáročné. Aj preto ich dokáže zvládnuť aj dieťa. Veľkým plus tiež je, že sa dajú pozorovať nekonečné hodiny. Čo je – podľa vyjadrenia nášho klienta – skvelý relax po náročnom dni. Klient sa doslova rozplýval nad krásou ich ulity, ktorá zväčša máva pôsobivé hnedasto-biele mramorovanie a podobá sa dajaký cenný kameň. Pokiaľ má vraj správne informácie, tak v jednej veľkej pražskej nemocnici sú dokonca chované ako zvieratá vhodné pre detských pacientov, a to v rámci zooterapie, čo je skutočne pozoruhodné. Samozrejme, že mlsní Francúzi ich oveľa radšej vidia na tanieri ako medzi pacientami.

Hmm, to sú veľmi zaujímavé a cenné informácie, pane, takže ako vám s našimi upratovacími službami pomôžeme, spýtal som sa mladého muža. To je práve to, opáčil obratom klient. Slimáky mi totiž narobili poriadnu paseku na kuchynskom okne i dverách vedúcich na balkón. Ale to hádam nie, vypadlo zo mňa neveriacky. Čo také už zmôže slimák proti pevným dverám alebo oknu, pokračoval som v otázke.

Čistenie okien BratislavaZimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenie

Rád vás vyvediem z omylu…

Rád vás vyvediem z omylu, páni, nadychoval sa klient k novej vete. Musel som nedávno vycestovať do zahraničia. Takže byt, slimáci, pošta a všetko ostatné, ostalo v opatere mojej mamy. Podujala sa na niekoľko bežných návštev spojených s vyvetraním, kontrolou štyroch stien a podobne. Iba raz vraj so sebou vzala aj moju neter, sestrinu štvoročnú dcéru. Jasné, možno teraz hádam, ale dievčatku sa moje slimáky asi veľmi zapáčili. Takže keď ich po čase vracala naspäť do terária, nepoložila vrchnák tak, ako bolo treba. Po dvoch týždňoch som sa vrátil domov a našiel mojich afrických priateľov cestovať po kuchynskom okne aj dverách balkóna. Prirodzene, každý bol tam, kam to do môjho návratu stihol.

Ako trefne poznamenal náš klient, obraz tej slimačej cesty bol síce pekný, ale stopy ich slizu už o niečo menej. Navyše slimáky k tým kľukatým prúžkom pridali aj svoje výkaly, takže rámy okien i sklá získali pomerne zvláštnu, snáď až nevzhľadnú podobu. Prirodzene, prvou snahou bolo dať všetko do poriadku. Domácim mazlíčkom sa do späť terária veľmi nechcelo, ale o nič lepšie na tom neboli ani fľaky a stopy, ktoré po sebe zanechali. Domáci pán sa úporne snažil vrátiť oknám čistotu a pôvodný vzhľad, no výsledky jeho rôznych pokusov vyznievali stále rozpačitejšie.

Ako umyť okná po stavbárochspôsob ako umyť okná

Nemal príliš veľkú chuť venovať čisteniu okien viac času ako sa patrí, a preto si radšej sadol ku kompu a snažil sa šikovne pregúglovať k dajakým zmysluplným návodom, rádam alebo babským receptom. Ako ale sám sklamane uznal, veľa toho na webe nenašiel. Nedalo mu, a tak obratom zavolal sestre. Predpokladal, že ako žena a matka má naisto oveľa podstatne viac informácií spojených s upratovaním v domácnosti, prípadne odstraňovaním rôznych fľakov a škvŕn. Strávili v príjemnom rozhovore kus času, ale na jeho konci oveľa múdrejší nebol. Nakoniec sa však predsa len niečo dozvedel.

Sestra mala predčasom – išli totiž sviatky…

Sestra mala predčasom – išli totiž sviatky – veľké upratovanie, a keďže ako podnikateľka stíha okolo domu čoraz menej, objednala si na radu dobrých známych, služby upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA. Brat, náš klient-chovateľ, sa preto následne dozvedel. Že okrem kobercov, ktoré to už vraj potrebovali, si jeho sestra nechala umyť aj okná. Keď sa jej nedočkavo spýtal, ako to celé dopadlo, dostal odpoveď plnú chvály. V prvom rade prišli ku nám v sobotu, čo je deň, kedy si môžem niečo podobné naplánovať, uviedla čoraz vyťaženejšia sestra. To bola pre mňa aj celú rodinu obrovská pomoc a úľava.

Umývanie okien aj vo výškachUmývanie okien a výškových budov

Po druhé. Koberece v celom dome priviedli ľudia z A SERVIS LIPKA znovu k životu. Krásne čisté, svieže a voňavé. Navyše ich popri čistení aj vydeznifikovali, čo je pri malom dieťati ďalšia výhoda, pokračovala sestra. A pokiaľ ide o moje okná? Mala som po skončení práce tých profíkov pocit, že ako žena by som to tak dokonale asi ani nezvládla, zdôraznila sestra na záver hovoru.Sestra mu teda po telefóne poradila, že ak niekto s tými slimačími cestičkami na jeho oknách pohne, bude to práve upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA. Samozrejme, že náš klient neváhal a zodvihol telefón. Koniec-koncov nemal čo stratiť. Všetka jeho energia a snaha, ktoré nasmeroval do domáckeho čistenia svojich okien sa ukázala ako slabá, ba na niektorých miestach, sotva účinná.

Budem k vám otvorený, vážený pane, prevzal som iniciatívu telefonického rozhovoru. Som presvedčený, že okná s našou metódou čistenia zvládneme, ale musím sa vám priznať, že ešte teraz som prekvapený ako k takému znečisteniu vlastne prišlo. Slimáci pochodujúci po oknách bytu, to je jednoducho jedinečný obraz. Klient sa mojej úvahy chytil a niekoľko minút nám nadšene vysvetľoval alchýmiu chovania týchto živočíchov v domácom prostredí.

Prirodzene, nemal som v úmysle…

Prirodzene, nemal som v úmysle, ba ani som nemohol, diskutovať o chove slimákov donekonečna, a tak sme sa s mladým mužom šikovne dohodli na termíne a presnom čase, kedy k nemu zavítame. Po troch dňoch som tak stál – ja a moje vybavenie – v kuchyni nášho klienta a so záujmom sledoval kľukaté cestičky slimačieho slizu na oknách. Mladý muž mal s oknami plnú pravdu. Niečo sa mu síce vyčistiť podarilo, ale celkovo bolo na jeho oknách jasne vidieť, že sú na niektorých miestach akoby zahmlené, čímsi neznámym poleptané, a preto aj málo priehľadné. Okrem týchto – takpovediac – okatých fyzikálnych nedostatkov, pôsobili tie okná jednoducho škaredo, a to bolo slovo do bitky.

Umývanie okien vo veľkých výškachZimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenie

Tak čo, pôjde to vôbec dole, zvedavo sa ma vypytoval klient, stojac vedľa mňa. Ale áno, myslím, že plus mínus hodinka, a tie okná by mali byť ako pred vašou zahraničnou cestou, povzbudil som s úsmevom seba i jeho. Napokon, naša upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA svojim zákazníkom zo zásady nesľubuje nič, čo by nedokázala splniť. Rozhodol som sa teda, že začnem osvedčenou škrabkou. Keďže mi tie fľaky pripomínali niečo ako stavebné lepidlo alebo podobne vyzerajúci silikón. S odstraňovaním takýchto materiálov mám za roky praxe už dostatok skúseností, a tak som v tomto prípade stavil na osvedčenú pomoc spomenutej škrabky.

Slimačí sliz držal na skle dosť pevne, takže sa nebolo kam ponáhľať. Z praxe viem, že tento proces chce svoj čas. Opatrne a systematicky treba postupovať aj z bezpečnostných dôvodov. Nabrúsená lišta našej škrabky je tenká a mimoriadne ostrá. Stačí jedna malá chyba a človek si privodí nepríjemný úraz ruky, čo nie je v prítomnosti klienta žiaduce ani povzbudivé. Trpezlivosť a sústredenosť ma však nakoniec priviedli až na cieľovú pásku, takže okná sa už pomaly začali ponášať samé na seba. Klient sa pri mne – z času na čas – krátko pristavil. Aj keď mal dajaké povinnosti vedľa v izbe, rád pochválil moju precíznu prácu so škrabkou.

Naznačil, že keby vedel, ako dobre funguje…

Naznačil, že keby vedel, ako dobre funguje takáto škrabka, skúsil by tento krok aj sám. Jemne som mu naznačil, že niečo také je možné kedykoľvek. Zároveň som ho ale upozornil na malý, no podstatný detail. Domácke čistenie okien škrabkou, či žiletkou, nesie so sebou riziko, že neskúsený človek poškriabe nielen rám, ale aj sklo, a to býva viac ako mrzuté. V okamihu, keď som všetky okná dôkladne zbavil nežiadúceho slimačieho odkazu a bol som s tým spokojný, prišiel na rad náš účinný saponátový roztok. Pripravujeme ho zásadne z teplej vody a špeciálnej čistiacej kozmetiky, takže nekompromisne odstraňuje všetok nachytaný prach, zašlé, nalepené nečistoty, peľ alebo iné biologické stopy.

Umývanie výloh, odstraňovanie fólií a polepovumývanie okien vo výškach cena

V podstatne ide o súčasť overného technologického procesu čistenia okien, keďže pred leštením musia byť všetky plochy riadne vyčistené, odmastené a zbavené aj tých najmenších čiastočiek špiny. Medzi mojimi kolegami z firmy má náš saponátový roztok celkom trefné a familiárne označenie – rozmyvák. Počas starostlivého umývania našim roztokom, príde na rad nielen celá sklenená plocha, ale poriadne vyčistíme aj každý centimeter rámov okien i parapetné dosky. Aj takto chápe spoločnosť A SERVIS LIPKA kvalitu svojej každodennej práce, dôveru vo vzťahu ku klientovi a hodnotu daného slova. Okno predsa neoznačuje len sklo, nie?

Hneď po dokončení práce s roztokom príde na rad stierka s gumovou, dokonale flexibilnou lištou. Vďaka nej zbavíme ošetrované okno zvyšnej vody a vlhkosti. Ide o dôležitý okamih, lebo prítomnosť akejkoľvek vlhosti môže zmariť ďalší postup, ktorým je leštenie. A propos. Akonáhle stierku odložíme bokom, nechávame okno vždy dobre vysušiť, aby sme mohli začať leštiť len absolútne suché plochy.

Samotný proces leštenia stojí za pozornosť…

Samotný proces leštenia stojí za pozornosť z viacerých aspektov. Predovšetkým firma A SERVIS LIPKA nikdy pri svojej práci nevyužíva chemické leštidlá, teda také, ktoré máme napríklad u nás doma, či niečo im podobné. Hlavným dôvodom je spoľahlvivá, vlastná metóda leštenia, ktorá si dokonale osvedčila a prináša spokojnosť samotnej firme, ale v prvom rade našim zákazníkom. Jej podstata je vlastne prostá. Ide o leštenie na sucho, čo znamená, že nám stačí čistá, suchá a bavlnená textília, ktorú dopĺňa sila ľudských svalov. Tento spôsob leštenia síce vyžaduje o niečo viac času a energie zo strany našich zamestnancov, ale výsledky sú také presvedčivé, že klienti, ktorí našu prácu poznajú, oceňujú práve túto špecifickú metódu.

vyskove prace cennik

Z pohľadu samotnej kvality čistenia a celkového vzhľadu okien treba podčiarknuť, že leštenie nasucho prináša pre každého nášho zákazníka veľkú výhodu. Tento benefit spočíva v tom, že jeho okná ostanú podstatne dlhšie čisté a žiarivé, čo je bonus, ktorý sa predsa neodmieta. A príčina tohoto plus? Použitie každého chemického leštidla preferuje hlavne rýchlosť riešenia a okamžitý efekt. Je príjemné, mať okná vyleštené len po pár streknutiach roztoku a preleštení skiel. Nemenným faktom ale ostáva, že po skončení takéhoto spôsobu leštenia ostáva na okennej tabuli zradný typ mikrofilmu, ktorý má svoj neblahý pôvod práve v chemických látkach, obsiahnutých v čistiacej kozmetike.

Tento mikrofilm sa veľmi rýchlo začne správať ako neviditeľná mucholapka…

Tento mikrofilm sa veľmi rýchlo začne správať ako neviditeľná mucholapka a zo svojho okolia systematicky priťahovať všetok prach a poletujúce nečistoty. Netrvá dlho a vzhľad umytých okien po pár týždňoch pripomína situáciu spred ich umývania. Zaprášené, fľakaté, doslova na prst prachu alebo peľu. Na toto všetko môžeme vďaka nášmu osvedčenému lešteniu na sucho spokojne a natrvalo zabudnúť. Moje posledné krúživé pohyby leštenia nasucho vidiel už klient osobne, keďže stál medzi dverami a sledoval ma ako finišujem. Počúvajte ma, to je super výsledok, veď tie okná vyzerajú lepšie. Ako keď ich kedysi umývala moja mama. No, to vám rád verím, opáčil som. Ale pred mamou by som to nehovoril, napokon, vždy lepšie vidieť ako hovoriť.

vyskove prace cenová ponuka

Mladý muž chvíľu mlčal, ale vzápätí mu to nedalo, aby sa opýtal. Kým ste sa venovali mojim oknám poznačeným slimákmi, napadlo ma, žeby som si vo vašej firme A SERVIS LIPKA objednal aj čistenie kobercov. O dva týždne čakám dámsku návštevu a zdá sa mi, žeby obidva kusy potrebovali vaše ruky, skúsenosti a metódy, čo poviete? Budeme sa tešiť na ďalšie stretnutie u vás, potvrdil som záujem našej spoločnosti a usmial sa.

Napokon, sotva je niečo príjemnejšie a dôležitejšie zároveň, keď zákazník ocení prácu vašej firmy tým, že opäť vyhľadá ponúkané služby. Aj preto pracujem v spoločnosti A SERVIS LIPKA tak dlho a tak rád, lebo podobné rozhovory a poďakovania prebiehajú veľmi často.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *