Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek

Čistenie koberca treba prenechať skutočným odborníkom

Naša nedávna objednávka mala – aspoň pre mňa – čaro starej, čierno-bielej fotky, teda na samom začiatku určite. To viete, prihodí sa všeličo, a zvlášť v rodine s malými deťmi a psom máte často o zábavu postarané. Koniec-koncov tá mladá mamina, ktorá vtedy zavolala, povedala niečo v tomto duchu – malé deti a veľký pes, to sú okrem radostí aj starosti.

Škvrny na koberci a ich odstraňovanieObrátila sa na našu spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Bratislava s naliehavou prosbou, či by sme zvládli vyčistiť dva veľké koberce v ich rodinnom dome, dosť silne znečistené stopami po riedkom lesnom blate, a zrejme aj odolnými škvrnami od motorového oleja.

Navyše, obidve koberce sa im už pokúšala vyčistiť aj upratovacia firma s metódou suchého tepovania, ale výsledok ju príliš nepresvedčil. A dodala niečo v tom zmysle, že obidva koberec sú používané sotva dva roky, takže kúpa nových by bola posledným východiskom.

Samozrejme, radi sa budeme vašim kobercom venovať. Myslím, že ich dáme do poriadku, len by som poprosil, či môžeme vedieť, ako ku znečisteniu prišlo. Jednak sa dokážeme na našu úlohu lepšie pripraviť a konečný výsledok bude ešte presvedčivejší. A tak sa nám mladá žena snažila priblížiť víkendový rodinný výlet spred dvoch týždňov.

Bývajú vraj v rodinnom dome…

Bývajú vraj v rodinnom dome kúsok za mestom. Lokalita je – podľa jej slov – skvelá, lebo priamo z okna vidia už okraj lesa, takže v zelenom tichu trávia spoločne veľa času. Okrem dvoch detí, majú v dome aj veľkého psa, ktorý je členom rodiny už od šteňaťa.Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

V tú nedeľu vyšli z domu pomerne skoro, aj keď to bolo kvôli vstávaniu náročné. Mali totiž v pláne menší piknik, či skôr obed, priamo pod korunami stromov. Žiaľ, všetko sa im náhle zvrtlo a celý obed, zelený relax a víkendový výlet im dokonale pokazilo počasie.

O pár minút všetci premokli až na kožu, takže kým sa v diaľke objavila silueta ich ulice, čvachtalo im to poriadne nielen v topánkach, ale aj za krkom. Prirodzene, obdive deti prežívali nečakané a daždivé dobrodružstvo, takže namiesto chôdze, lietali stále vpredu. Prirodzene, že v tejto bohumilej zábave im nadšene asistoval aj riadne premočený pes.

Dodnes vraj neprišli na to ako, no len čo manžel otvoril dvere domu, do predsiene sa vrútili mokré deti a za nim zapáchajúce psisko. Ani jeden z trojice nedbal na ich krik, ostré upozornenia, ani ženské prosby. O niekoľko sekúnd bol koberec na chode a v obývačke pokrytý blatom, vodou a niečim, čo pripomínalo škvrny od motorového oleja.

Stále však nevedia…

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?Stále však nevedia, odkiaľ sa na koberci mohli vziať tie fľaky od oleja, no podľa manželovej dedukcie je možné. Možné, že si dajaký dobrák na okraji lesa zriadil núdzový autoservis a vymieňal si v aute olej. Rozjasšené deti a verný pes potom touto odpornou mlákou, schovanou v tráve, nevedomky prebehli.

Pani to vzápätí vystihla celkom presne, keď povedala, že ten pohľad na poničené koberce, mokrého psa a rozbláznené deti, jej ostane v pamäti snáď do konca života. Úprimne, veril som jej každé slovo, keďže si viem podobnú situáciu veľmi farbisto predstaviť.

Smiem vedieť, ako ste postupovali ďalej, rozvíjal som ďalšie podrobnosti. Po vstrebaní prvotného šoku z jej katastrofy, skúsila naša domáca pani osvedčenú pomoc z vlastných rúk. Takže na nešťastné koberce si odhodlane pripravila vedro teplej vody, saponát a kefu.

Žiaľ, po dlhšom čase plnom driny a potu sa jej podarilo snáď len to, že obidva poznačené koberce, ako-tak zbavila tej naviditeľnejšej a najhrubšej nečistoty pochádzajúcej z lesného blata, ale škvrny po motorovom kalnom oleji, v textílii zostali.

Večerný telefonát…

Večerný telefonát so sestrou ju potom priviedol na celkom spásnu myšlienku, žeby mala požiadať o pomoc upratovaciu firmu, ktorá používa tzv. suché tepovanie. Sestra mala dokonca na týchto ľudí dobrý kontakt. Tento druh čistenia totiž mala odskúšaný už viac ráz a vždy bola s ich odvedenou prácou spokojná.Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

Aha, takže napokon ste predsa len vsadili na systém suchého tepovania, pridal som sa k slovám našej klientky. Ale podľa istých náznakov, priamo od vás, si trúfam usudzovať, že vás táto metóda príliš nenadchla, poviete mi, prosím, prečo?

No, priznám sa, pokračovala mladá žena, že som v tých dňoch celkom presne netušila o čom ten systém suchého tepovania vlastne je. Sestra mi však celý postup čistenia vychválila po telefóne tak kvetnato a mnohosľubne, že som skrátka tomu lákadlu neodolala a nechala sa napokon presvedčiť.

Oslovená firma bola veľmi ústretová, ceny nemali premrštené a ľudia, ktorí ku nám prišli, boli vcelku ochotní a šikovní. Po niekoľkých mojich otázkach mi taktiež radi vysvetlili, že suché tepovanie patrí medzi moderné, progresívne spôsoby ošetrovania kobercov a na slovenskom trhu si získava značnú obľubu, takže nebol dôvod váhať.

Čistenie funguje na princípe…

Čistenie funguje na princípe „obaľovania“ všetkých nečistôt ukrytých vo vláknach koberca s pomocu aktívnej peny. V procese suchého tepovania sa používaná chemická látka postupne premieňa na špeciálnu suchú penu, ktorá na seba systematicky naviaže všetku špinu. Následne sa takáto pena, vrátane „zozbieraných“ nečistôt, povysáva a koberec ostáva čistý a svieži.

Páni z tej firmy svoje slová ešte doplnili zdôraznenou myšlienkou, že systém je ku kobercom veľmi šetrný, pracuje nadmieru spoľahlivo a nenecháva čistenú plochu nikdy zbytočne vlhkú, či nebodaj mokrú. Firma sa na druhej strane, dosť jednoznačne, vymedzovala voči bežnému tepovaniu, teda extrakčnej metóde.

Zamestnanci pani totiž svorne tvrdili, že tzv. extrakčné čistenie malo a máva práve s vlhkosťou a zbytkovou vodou v koberci značné problémy. Podľa nich, aj keď je už všetko hotové a koberec vyčistený, klient musí – chtiac-nechtiac – počítať až s niekoľkými hodinami, pokým sa plocha celkom vysuší. Interval sa môže pohybovať od troch do deviatich hodín, pričom záleží od konkrétnych podmienok v miestnosti.

Áno, to je pravda…

Ručné čistenie, tepovanie sedačiek a gaučovÁno, to je pravda, môžem vám tieto slová potvrdiť, prisvedčil som. Extrakčné čistenie má práve v tejto oblasti niekoľko nemilých mínusiek. To viete, zákazník chce mať všetko za sebou rýchlo a v dobrej kvalite, a keď má ešte navyše dlhé hodiny čakať, nie je to pre neho nič príjemné. Prepáčte, ale prerušil som vás. Prosím, pokračujte, vyzval som mladú ženu.

Ďakujem, ale zrejme už toho veľa nebude. Firma sa nám teda snažila systémom suchého tepovania pomôcť. Ale napriek očividnej snahe zamestnancov aj ich zvládnutej technológii, sú aj dnes tie najhoršie fľaky a škvrny stále vidieť. Verte mi, že ten pohľad ma dopaľuje a stresuje každý boží deň. Skúsite s tým niečo urobiť?

Musím povedať, že na webe som si totiž pri vašej firme A SERVIS LIPKA našla celú kopu pozitívnych recenzí, odkazov a doporučení klientov. Takže mi zostáva spoliehať už len na vašu prax a vaše skúsenosti. Pravdupovediac, ak by ste to nezvládli vyčistiť ani vy, ďalším riešením bude už len kúpa nových kobercov.

Vaša dôvera nás úprimne teší, ale hlavne zaväzuje. Môžem vám, za mňa aj za kolegu, ako i celú našu spoločnosť zároveň prisľúbiť, že vaše koberce s metódou hĺbkového strojového čistenia iste zvládneme. Trúfam si preto neskromne odhadnúť, že problém s kúpou nových kobercov rýchlo a spoločne zažehnáme.

Ak v tejto chvíli smiem…

Ak v tejto chvíli smiem, pridám aj niekoľko myšlienok o našej čistiacej metóde, nech vieme, na čo sa koberce môžu tešiť. Napokon, spôsobov čistenia kobercov je na trhu mnoho, ale iba málo z nich dosahuje výborné výsledky. Osobne som dokonca presvedčený, že ten najlepší spomedzi výborných, môžeme pokojne označiť visačkou s logom firmy A SERVIS LIPKA.Tipy a triky na čistenie kobercov

Podstatu nášho, praxou prevereného systému čistenia, tvoria tri rovnocenné zložky: odborne vyškolení a skúsení profesionáli. Výkonná a spoľahlivá technika a unikátna. Mimoriadne účinná chémia. Táto zohraná trojica tvorí trvalú záruku, že klient od nás získava nielen dohodnutú a výnimočnú kvalitu, ale aj istotu seriózneho obchodného vzťahu.

Napokon, mnoho slov snáď nahradí letmý pohľad na web stránky. Dôkazom povedaného sú početné klientské ohlasy, kladné recenzie a pozitívne odporúčania. Všetky tieto reakcie posúvajú služby našej upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA do kategórie spoľahlivých a klientsky prívetivých. Takže zákazníci sú s vykonanou prácou spokojní a radi sa vracajú.

Takže, hĺbkové strojové čistenie. Prvý krok čistiaceho procesu je spojený s výkonným kotúčovým strojom a jeho šetrnými, ale silnými rotačnými kefami. Práve toto technické zariadenie našej obsluhe umožňuje, aby sa do hĺbky koberca mohla aplikovať jedinečná a nezvyčajne účinná chemická látka od nemeckej firmy Bosch RTS.

Špecifické vlastnosti tejto látky…

Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasomŠpecifické vlastnosti tejto látky tvoria pre nás i klienta spoľahlivú záruku, že vznikajúca, hustá pena na seba nekompromisne „nabalí“ všetky nečistoty z hĺbky koberca, čo je vlastne kľúčovým momentom procesu čistenia. V tomto okamihu treba zdôrazniť i ďalší fakt.

Chémia samozrejme odstráni zájdenú špinu, ale tiež alergény, roztoče a mikroorganizmy žijúce v každom koberci. Naviac, tento technologický postup zákazníkovi zaručuje, že jeho koberec ostane nielen krásne čistý, ale tiež vydezinfikovaný, čo je bonus, ktorý je na slovenskom trhu naozaj výnimočný.

Prirodzene, ak sa pýtate na finančné náklady spojené s našou metódou a inými spôsobmi čistenia, treba otvorene priznať, že hĺbkové strojové čistenie je o niečo drahšie, no výsledok a komplexnosť čistenia sú jednoducho neporovnateľné. Tento fakt vám určite rád potvrdí každý klient, ktorý už má s našim službami priamu skúsenosť.

Ale vráťme sa späť k popisu, dlhoročnou praxou, vyladenej čistiacej metódy. Akonáhle naši kmeňoví zamestnanci skončia svoju prácu s kotúčovým strojom, jeho rotačnými kartáčmi a skvelou chémiou, môže nastúpiť druhý krok, ktorým je vysávanie.

V tomto momente…

V tomto momente sa oplatí zdôrazniť, že firma A SERVIS LIPKA nepracuje s obyčajným, takpovediac, domácim vysávačom. Už dlhé roky využívame mimoriadne výkonné a extrémne účinné vysávače, takže tomuto faktu zodpovedá i konečný výsledok vysávania.

Trojmotorový vysávač zvládne v úplnej pohode odstrániť nielen nazbieranú penu, ale aj všetky nečistoty, mikroskopické a zdraviu škodlivé roztoče i alergény. Zároveň má ale tento stroj dostatok, či skôr, prebytok výkonu, aby celý koberec spoľahlivo zbavil prebytočnej vody a prítomnej vlhkosti.

Tento moment je zaujímavý najmä z pohľadu zákazníka. Na konci našej práce ostáva nami vyčistený koberec takmer suchý, čo napríklad populárne extrakčné čistenie, známe ako tepovanie, zaručiť nedokáže. Tento technologický nedostatok, žiaľ, rezultuje aj do ďalších problémov s kvalitou vyčisteného koberca. Extrakčná metóda preto dnes postupne zastaráva a morálne dosluhuje.

Hĺbkové strojové čistenie od firmy A SERVIS LIPKA má teda niekoľko zásadných výhod, ktoré sú pre nášho zákazníka kľúčové. Úplnou samozrejmosťou je dokonale čistý a svieži koberec. My však zároveň ponúkame i jeho úplnú dezinfekciu, čo pokojne môžeme označiť ako veľké zákaznícke plus.

Na druhej strane dokážeme…

Na druhej strane dokážeme – už počas samotného vysávania – celý koberec dokonale zbaviť vody a vlhkosti. Tento podstatný fakt pre klienta predstavuje nielen značnú časovú úsporu. Ale aj vítanú možnosť užívať čistý koberec hneď po skončení našej práce.

Len pre porovnanie. Extrakčný spôsob, teda tepovanie, počíta s nevyhnutným dosúšaním koberca. Interval sa pohybuje od troch až do deviatich hodín, čo ani jedného klienta určite neteší. Proces sušenia je viazaný na konkrétne podmienky v miestnosti, a tiež ročné obdobie.Škvrny na koberci a ich odstraňovanie

Moje slová náhle ukončil detský krik a brechot veľkého psa. Takže ostávalo už len dohodnúť termín a čas, kedy sa u našej klientky objavíme. Po troch dňoch sme sa už spolu pozerali na obrysy fľakov od blata a nepekné škvrny od motorového oleja. Pani mala pravdu, tie koberce mali už len dve možnosti. Buď ich vyčistíme alebo sa budú musieť vymeniť.

Nešpekulovali sme a dali sa s kolegom do roboty…

Nešpekulovali sme a dali sa s kolegom do roboty. Chcelo to trpezlivosť a skúsenosti, ale tie nám nechýbajú. Takže po dvoch hodinách sme domácej pani mohli predstaviť obnovený vzhľad oboch kobercov. Žena sa úprimne tešila, lebo fľaky a škvrny boli nadobro preč a koberce žiarili znovuzískanou čistotou, sviežosťou a stratenou energiou.

Asi najväčšie ďakujem vyslovil ich veľký, chlpatý pes, ktorý sa začal na koberci v predsieni vaľať na chrbáte a viditeľne si túto radosť užíval. Pochopiteľne, že obe decká sa k tej psej zábavke pridali, takže mamina len prevrátila oči. No, aj takéto zvláštne odmeny tvoria súčasť našej práce, čo ju však v konečnom dôsledku robí ešte zmysluplnejšou a príjemnejšou. Skrátka, služby upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA patria i do vašej rodiny.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *