Účinná ochrana proti graffitom

Účinná ochrana proti graffitom

Účinná ochrana proti graffitom

Akcia – odstraňovania graffitov Nitra, sa zrealizovala od 12. do 14. augusta 2013 a jednalo sa o odstraňovanie graffitov z pomníkov. Zákazku vykonalo 10 našich pracovníkov a na toto odstránenie graffitov sme spotrebovali cca 2 tony piesku.

Najúčinnejšia a jediná ochrana proti graffitom a následným škodám, spôsobeným nastriekaním graffitov na povrch fasády, omietku a pod. je antigraffitová ochrana. Vďaka tejto ochrane v podobe antigraffitového náteru či nástreku je zaručené rýchle, bezproblémové a úplné odstránenie graffitov. Pokiaľ sú graffity z povrchu odstránené v čo najkratšom čase po ich vytvorení, sprejeri sa zamerajú na iný objekt, kde ich diela budú mať omnoho dlhšiu trvanlivosť. Pouliční umelci môže od vytvorenia graffitov odradiť samotný vzhľad antigraffitového náteru. Jedná sa totiž o pololeský lak a pri pozornejšom pohľade na fasádu je poznať, že bol povrch ošetrený antigraffitovou ochranou a tým môžu sprejeri dopredu zistiť, že ich diela by na povrchu dlho nevydržali.

Špecifickosť tejto zákazky bola v tom, že sme prvý krát pracovali s tzv. pieskovačkou. 12. augusta sme zaistili prepožičanie kompresoru a piesovačky a s tým bolo nevyhnutné absolvovať školenie o manipulácii s týmito strojmi. Pri odstraňovaní graffitov z pomníka sa pracovalo na smeny. Vždy 4 a 4 pracovníci + vodiči, ktorý jazdil v prípade nutnosti po potrebný materiál (kremičitý piesok a naftu do kompresoru). Zákazník bol s konečným výsledkom našej práce veľmi spokojný.

Ďalej pre Vás vieme vykonať tieto činnosti: odstraňovanie grafitov, čistenie fasád, antigrafitová ochrana, umývanie okien a výkladov, výškové práce, postavebné práce, fluatácia podláh, strojové čistenie kobercov, tepovanie kobercov atď.

Viac informácií nájdete TU

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *